Конспект уроку на тему: «Право на освіту» (Частина І)

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 

Мета: сформувати уявлення про право дитини на освіту та завдання шкільної освіти; розвивати творчі здібності школярів.

Обладнання: Конституція України, книга «Маленькие граждане большой планеты» (Донецьк, 2002).

СТРУКТУРА УРОКУ

Для актуалізації опорних знань учнів повідомляються результати домашнього завдання.

Учитель. Ви вже зрозуміли, що від народження є громадянами. Проте громадянство - це велика, відповідальність, бо покладає на людину не лише права, але й обов'язки. І ми сьогодні розглянемо один з обов'язків громадян України, який одночасно є дуже важливим правом. Здогадалися? Це право на освіту. Ми з вами вже знайомились з правом на освіту, коли працювали над темою «Дитина в школі». Проте ми сьогодні повинні зрозуміти, що це право необхідно кожній дитині. Для цього ми прочитаємо оповідання «Історія про право дитини на життя та розвиток» (Маленькие граждане большой планеты.–Донецк, 2002,- С. 11-15).

Обговорення

- Чи вірно зробила мама Юлі?

- Які умови потрібні дитині для розвитку?

- Для чого потрібна освіта?

Учитель. Давайте запишемо, Що означає право на освіту. Це необхідна складова розумового розвитку дитини, право на отримання інформації та гарантії доступу до знань. У нашій країні обов'язковою є повна загальна середня освіта. У Ст. 53 Конституції України записано, що держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної, середньої, професійно- технічної і вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

На освіту кожна цивілізована країна, як і наша держава, витрачає величезні кошти. Завдання шкільної освіти - не лише розвиток, розумових, духовних, моральних якостей дитини, але й забезпечення суспільства освіченими людьми, які можуть працювати в різних галузях народного господарства або продовжити освіту у вищих навчальних закладах. Чим більше розвинута країна, тим більше коштів витрачається на освіту і навпаки.

В Україні існують різні заклади освіти і серед них - наша школа. Це заклад для обдарованих дітей, якими є учні вашого класу. Багато із вас вже вчилися у різних навчальних закладах і п'ятий клас вас об'єднав у нашій школі.

Домашнє завдання

Тому я пропоную завдання додому: написати твір-есе «Наш клас».

Проценко А. М., викладач гімназії № 47, м. Харків

Проценко А. М. Хто ми, які ми, де ми? Уроки з курсу «права дитини »: 5 клас [Текст] / А. М. Проценко // Історія та правознавство. – 2004– №20 – С. 17-20.

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -