Ужгородський національний університет

Ректор – Володимир Іванович Смоланка, доктор медичних наук, професор.
Ужгородський національний університет – державний вищий навчальний заклад, належить до класичних університетів України.
Згідно з рейтингом Міністерства освіти і науки України за 2013 рік, Ужгородський національний університет входить до числа 12 найпотужніших університетів України.
Ужгородський національний університет є найбільшою у Закарпатській області установою – у ньому навчається та працює понад 20 тисяч осіб. 
У вузі на всіх напрямах і спеціальностях усіх років навчання впроваджується інноваційна тріада – поглиблене вивчення іноземних мов, якісне засвоєння інформаційних технологій, інтенсивні різнорівневі міжнародні зв’язки.
В університеті поглиблено вивчається 8 мов – англійська, німецька, французька, російська, угорська, румунська, словацька, чеська.
Одночасно з дипломом Ужгородського національного університету в Центральноєвропейському університеті міста Скаліца (Словаччина) можна здобути дипломи «бакалавра» і «магістра» зразка Європейського Союзу з трьох спеціальностей – «міжнародні відносини», «екологічний менеджмент», «навколишнє середовище».
Вищий навчальний заклад направляє щороку в закордонні відрядження більше 400 викладачів, наукових співробітників, докторантів, аспірантів, студентів для проведення спільних досліджень, на стажування і міжнародні конференції. Приблизно стільки ж іноземних партнерів університет приймає щороку в себе.
До складу Ужгородського національного університету входять природничо-гуманітарний коледж., 20 факультетів:
Біологічний.
Географічний.
Гуманітарно-природничий факультет з угорською мовою навчання.
Факультет європейського права і правознавства.
Факультет здоров'я людини.
Інженерно-технічний факультет.
Факультет інформаційних технологій.
Історичний факультет.
Математичний факультет.
Медичний факультет.
Стоматологічний факультет.
Факультет суспільних наук.
Факультет туризму та міжнародних комунікацій.
Фізичний факультет
Філологічний факультет.
Хімічний факультет.
Юридичний факультет.
Факультет економіки.
Факультет міжнародного бізнесу та менеджменту.
Факультет міжнародних відносин.
3 Інститути:
Інститут післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки.
Інститут економіки і міжнародних відносин.
Інститут іноземної філології.
Функціонує аспірантура та докторантура.
У Центрі студентського дозвілля «Ювентус» діють вокальні, вокально-інструментальні, хореографічні колективи. Окрасою художньої самодіяльності університету є чоловіча хорова капела «Боян». 
Студенти цього вузу велику увагу приділяють благодійницьким заходам. Так, окремі факультети УжНУ закріплені за конкретними дитячими будинками та школами-інтернатами, які регулярно відвідують та проводять роботу з дітьми. Окремо студактив організовує поїздки до дитбудинків, приурочені Дню Св. Миколая, Новому року та Різдву, Великодню, долучається до організації міських заходів до Дня захисту дітей. Важливу роль студенти УжНУ відіграють у всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця» .
Навчальний заклад є лідером у регіоні з волонтерського руху, зокрема, створено клас і точки доступу для слабозрячих осіб. 
В університеті розвиваються 24 види спорту. Студенти і викладачі є чемпіонами світу та України, майстрами спорту і майстрами спорту міжнародного класу з різних видів спорту – паверліфтингу, гандболу, настільного тенісу, легкої атлетики, плавання тощо.
Телекомунікаційні мультимедійні комплекси Ужгородського національного університету є найсучаснішими в Україні. Вони дозволяють в онлайн-режимі проводити відеоконференції та лекції, з’єднуватися із аудиторією з відповідною технікою у будь-якій точці світу, здатні забезпечити синхронний переклад.
Наукова бібліотека університету налічує більше 1,5 мільйона документів на різних носіях інформації. Вона обслуговує понад 20 тисяч користувачів. 
У Зоологічному музеї налічується понад 5 тисяч виставкових експонатів з різних континентів, а у його фондах – більше 150 тисяч екземплярів представників тваринного світу. У музей має найкращу в Центральній Європі колекцію хижих птахів і сов (понад 170 чучел), зібрану в Закарпатті та Східній Словаччині.
Ботанічний сад займає майже 90 гектарів. Тут росте більше 500 видів дерев і чагарників, близько 450 видів субтропічних і тропічних культур.
У Лабораторії космічних досліджень проводяться астрофізичні наукові дослідження на основі спостережень штучних супутників Землі за допомогою сучасної апаратури.
У якості мотивації студентський актив УжНУ має можливість за пільговими цінами відпочити на морі (щоліта студпрофком організовує групу від 50 студентів), на лижних курортах, відвідувати заклади дозвілля тощо. Щорічно до нового року найактивніші студенти та керівництво вишу відпочивають разом на всеуніверситетській вечірці, під час якої мають можливість поспілкуватися в неофіційній атмосфері.
Невід’ємною частиною «Ужгородського національного університету» є – студентське містечко, до складу якого входить 6 гуртожитків, де проживає біля 3000 студентів, а також іноземні студенти, студентські сім’ї, аспіранти, інтерни та абітурієнти.
На території студмістечка знаходяться 2 студентські поліклініки, студентські магазини та кафе, спортивні майданчики. В приміщеннях гуртожитків функціонують бібліотеки, читальні зали з безкоштовним доступом до Wi-Fi інтернету. Для дозвілля студентів у гуртожитках облаштовано сучасні спортивні кімнати.
 
Контактна інформація:
адреса: 88000, Україна, Закарпатська обл., м. Ужгород, пл. Народна, 3 
телефон: +38 (03122) 3-33-41 
факс: +38 (03122) 3-42-02 
Підготувала Надія Раківська
за матеріалами сайту http://www.uzhnu.edu.ua/uk/
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ