Твір на тему: «Гімн свободи»

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 
 
Ще не вмерла Україна, 
І слава,і воля, 
Ще нам. браття молодії, 
Усміхнеться доля.
Ось так, ніби слова клятви, звучать перші рядки священного гімну нашого народу. Ось так, просто й мудро, слова Чубинського виражають споконвічну віру українців у щасливе майбуття. Саме ця урочиста пісня стала на передньому краї національно-визвольного руху, а потім удостоїлась бути музичним гербом духовного відродження народу.
Пісня «Ще не вмерла Україна» була записана на грамплатівку на початку XX століття. Тоді її чудово виконав відомий співак Модест Менцинський. Пісня ще більше полонила людей. Це пісня-ясновидиця, яка допомогла українцям прозріти, згуртувала їх.
Згинуть наші вороженьки. 
Як роса на сонці. 
Запануєм і ми, браття, 
У своїй сторонці.
Саме ці слова Модест Менцинський проспівав з особливою виразністю.
Протягом багатьох років цей гімн свободи був для українського народу надійним та вірним провідником на нелегких шляхах визвольної боротьби. Отже, народ і гімн вистояли в найстрашніші часи, і ніщо не зможе розлучити народ і його вірного героїчного провідника.
Сьогодні державний гімн закликає українців пам'ятати про минулу й сьогоденну славу Батьківщини, про високу жертовність її синів і дочок у боротьбі за волю й незалежність.
Душу й тіло ми положим 
За свою свободу 
І покажем, що ми, браття, 
Козацького роду.
Державний гімн пробуджує найпалкіші патріотичні почуття, надихає нас на віру в щасливу долю рідної України.
 
1800 кращих творів медалістів з української та зарубіжної літератури для 5-11 класів / Укладач С.В.Музичук. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО» , 2003. – С. 635-636.
 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -