Твір на тему: «Основа невмирущого кохання» (За інтимною лірикою В. Симоненка)

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 
Чистота душі найбільше відбивається в коханні, чиста поетичного хисту – у віршах про ці інтимні почуття. Лірика Симоненка молода, палка, але не позбута філософського оселення почуттів. Віддаватися почуттям усім серцем природно для нього. Про перше кохання розповідається у вірші «Вона прийшла» – і несподіваність, загадковість цього феномена тривожить і чарує поета. Любов «виплила з туману... юнацьких несміливих снів» , перегорнула мимохіть душу. Симоненко передає природність і неминучість почуття:
Прийшла любов непрохана й неждана – 
Ну як мені за нею не піти?
Поет осмислює життя так мудро, що забуваєш, що він молодий, назавжди лишився молодим. Він знає, що кохання – свято і будні, готовий до цього, без страху дивиться в майбутнє, тому що вірить: кохання все здолає, любов «в душі щедро б світила, оновляла їх знову і знов».
Кожна спроба звести кохання до брутальних і брудних еротичних стосунків зустрічає в Симоненка інстинктивний опір, гнів і огиду. У вірші «Мені здавалась пошлою й бридкою...» цинізму, що принижує і жінку й кохання, протиставляються чистота, цнотливість почуттів. Про секс юні непотреби говорять голосно, а про своє кохання поет – навіть пошепки, він тільки згадує «білі ниви» і ту, що
...на плечі клала руки 
І обпікала дотиком гарячим.
Антитеза (мовчання – гучна бравада, білі ниви – кімната із неприємним духом прілих сигарет) без зайвих слів допомагає поетові висловити, що таке кохання, як відрізняється воно від пустої імітації почуттів.
Подвійність образу коханої, яка підкорює цнотливістю і вчаровує обіцянкою, змальована поетом кількома точно знайденими рисами: «губи неціловані і грішні, очі божевільно голубі» , «ненаглядна, злюща, чудова...», «милі, теплі руки». Обожнювання жінки – характерна риса Симоненка. Боляче ранить його трагедія розлуки, коли, відчуваючи плинність життя, рідкість зустрічей зі справжнім почуттям, він втрачає кохання:
Але ми з тобою...
Ми не вічні,
Ми з тобою просто – ти і я... 
І тому для мене так трагічно
те, що ти чиясь, а не моя.
Гострий духовний зір допомагає поетові крізь юнацькі романтичні мрії, які бувають у всіх, роздивитися реальну жінку упізнати саме в ній єдину, яка створена для нього. Бути враженим чимось незвичайним доступно майже усім:
Я від тебе жадав незвичайного 
й дивного.
Щоб з'явилася маревом, видивом, 
сном...
Але тільки видюче серце побачить незвичайне в тому, що поруч кожен день. Симоненко нагадує нам, що
...не можна життя заховати 
За рожевих ілюзій вуаль.
Та коли відносини між людьми судить «не образа, не гнів – любов», це основа невмирущого кохання. То ж рід людський не спиниться, не пройде.
 
1800 кращих творів медалістів з української та зарубіжної літератури для 5-11 класів / Укладач С.В.Музичук. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО» , 2003. – С. 760-762.
 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ