Твір на тему: "Кмітливість старого чоловіка (за легендою «Білгородський кисіль»)"

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 

За часів Київської Русі було багато славних мужів, які виявляли вірність своє­му народові. Окрім того, вони були мудрими й кмітливими. А захищати вітчизну можна не лише зі зброєю в руках, а й розумом та мудрістю.

Саме про такий випадок розповідається у легенді «Білгородський кисіль».

Стався прикрий випадок: князь Володимир пішов на Новгород, а його рідне місто оточили печеніги. Не знали городяни, що робити, та ще й голод загрожував їм. І ось старий чоловік порадив білгородцям зібрати пригорщі вівса, пшениці або висівок і зробити розчин, з якого варять кисіль. Потім слід було знайти меду, ви­копати два колодязі та й поставити туди діжки.

Городяни дивувалися з чудних витівок діда і не могли нічого зрозуміти. А дід був спокійний. Потім він порадив піти до печенігів і запросити десять заручників.

Печеніги з радістю прийшли, бо думали вивідати усе про місто. А білгородці привели їх до колодязів, зачерпнули води, зварили кисіль, а потім ще й медом пригостили.

Печеніги були дуже здивовані, бо подумали, що сама земля годує городян. І зрозуміли печенізькі князі, що не завоюють вони це місто. Бо городянам сама земля рідна допомагає. І відступили. Так мудрість та кмітливість допомогли пере­могти ворогів.

 

Мегазбірка найкращих учнівських творів. 2015: 5‑11 класи / Укладач В.В.Федієнко. ‑Харків: Видавничий Дім «ШКОЛА», 2014. – С. 50

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ