Твір на тему: "Мужність і нескореність перед ворогом – провідна думка балади А. Міцкевича «Альпухара»"

Навчальний рівень: 

У баладі А. Міцкевича описано події періоду реконкісти. Ця балада — встав­ний епізод романтичної поеми «Конрад Валленрод», в якій зображено патріотич­ний вчинок юнака, що загинув за батьківщину. Вчинок цей свідчить про силу па­тріотичних почуттів, які спонукають героя до самопожертви в ім’я батьківщини та свого народу.

Хоча в баладі йдеться про боротьбу народів Піренейського півострова за по­вернення своїх земель, завойованих арабами, Міцкевич змістив звичні акценти і зробив героєм твору короля арабів Альманзора, що захищає землю, яку вважає вже своєю. Початок історії Альманзора не дуже героїчний: він тікає з фортеці Альпухара, пересвідчившись у тому, що на захисників чекає «смерть чи покора». Але невдовзі Альманзор повертається, уклінно просить його впустити, міцно обі­ймає своїх ворогів, цілуючи їх в уста. Така принижена поведінка короля арабів спочатку неприємно вражає, але потім дуже швидко розкривається її зміст: Аль­манзор, заражений чумою, помирає перед очима своїх ворогів, приготувавши їм таку саму долю. Дійсно, з Альпухари ніхто живий не вийшов — «усіх моровиця скосила». Помираючи, Альмансор думав про помсту ворогам, які зруйнували Альпухару, бенкетували серед трупів.

Ця історія викликає в пам’яті іншу — історію біблійного Самсона, який зруй­нував колони храму, в якому його судили філістимляни. Помираючи сам, він за­брав із собою і своїх ворогів. Але Самсоном керувало, окрім почуття ненависті до ворогів, ще й почуття провини перед народом, якого він позбавив найсильнішого воїна через свою необачність. Здається, в поведінці Альманзора також присут­нє почуття провини, адже він не загинув на полі бою, а втік. Та хоч там як, його смерть була героїчною, а останній вчинок — вчинок справжнього патріота, муж­нього і нескореного борця за батьківщину.

 

Мегазбірка найкращих учнівських творів. 2015: 5‑11 класи / Укладач В.В.Федієнко. ‑Харків: Видавничий Дім «ШКОЛА», 2014. – С. 219

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович