Твір на тему: "Як я робив диво на 8 березня" (твір-оповідання)

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 

Якось напередодні 8 березня я надумав зробити для мами та сестри щось при­ємне. Вирішив подарувати їм справжнє свято. Зазвичай я робив їм невеличкі по­дарунки, листівки та квіти, але завжди розумів, що цього замало. Цього року я за­мислив вигадати щось таке, що вони запам’ятали б на все життя.

Напередодні свята я порадився з батьком і попросив у нього грошей на хоро­ші подарунки. Потім сам обрав їх. Мамі я купив якісь парфуми, а сестрі — кос­метичний набір із милом, мочалкою, шампунем. Гадаю, це будь-якій жінці за­вжди згодиться.

Зранку ми з татом натякнули своїм жінкам, що готується сюрприз, вони зро­зуміли та поїхали до бабусі — вітати її зі святом. Тато почав прибирати, а я вирі­шив приготувати всім святковий обід. Але коли я подивився на матусин рецепт салату «Олів’є», був приголомшений уже першим рядком: «Покришити варені яйця». Там не було написано, як зварити ті яйця. Їх кидають у киплячу воду чи в холодну? Як їх перевіряти, чи вони готові? Скільки їх варити? Годину чи дві? Ки­дати сіль, масло, приправи чи ні?

Тато посміхнувся на мої запитання. І хоча він знав, як варять яйця, але більше нічого не знав. Тому він порадив мені замість приготування обіду піти та купити у магазині торт та якісь готові страви. Так я і зробив, чим звільнив собі багато часу. Тому я встиг прикрасити всю квартиру. У вітальні натягнув шнур, на який пові­сив кілька весняних листівок із побажаннями. У маминій спальні накидав пелюс­ток квітів, а в середину гірки пелюсток поставив листівку з власними віршами та подарунок. Сестрі також дісталася листівка, але пелюсток вже не вистачило. Тому я просто поставив на її стіл вазу з квітами і подарунок.

Ми з татом накрили стіл та почали чекати наших жінок.

Оце так чудо! — здивувалася мама, побачивши стіл, квіти, прикраси, по­дарунки.

— Це все він! — тато вказав на мене.

Ніколи ще я не відчував себе таким гордим, дорослим та поважним. Гадаю, я буду ще влаштовувати для своєї родини інші свята.

 

Мегазбірка найкращих учнівських творів. 2015: 5‑11 класи / Укладач В.В.Федієнко. ‑Харків: Видавничий Дім «ШКОЛА», 2014. – С. 159

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -