Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Опубліковано Редактор чт, 06/05/2014 - 09:51
Уже сьогодні, 19 січня 2021 року, завершується реєстрація для участі у пробному ЗНО і через два тижні (з 1 лютого) цьогорічні випускники зможуть уже реєструватись на основну сесію ЗНО-2021 р. А це означає, що, окрім особистих даних, необхідних для заповнення реєстраційної форми, потрібно чітко обрати навчальні предмети, з яких випускник закладів загальної середньої освіти чи майбутній абітурієнт закладів вищої освіти проходитиме тестування у формі ЗНО. Від правильного вибору предметів залежить дуже багато, особливо, якщо врахувати, що цьогорічні випускники шкіл обов'язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Саме це і значно ускладнило вибір школярам та їхнім батькам предметів ЗНО, адже цьогоріч з'явились "2 математики" і "2 українські".
Тому спробуємо розібратись у цьому складному і заплутаному, на перший погляд, асортименті предметів, які можна складати у формі ЗНО.
Усі учні (слухачі, студенти) закладів загальної середньої освіти (шкіл), професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти мають пройти Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з 4 предметів:
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
У випадку, якщо випускник школи (закладу професійної, професійно-технічної освіти) прагне здобувати вищу освіту, йому необхідно обирати предмети ЗНО у залежності від спеціальностей, які він хоче опановувати. Для цього необхідно ознайомитись з Правилами прийому на навчання для здобуття вищої освіти університетів. Обов'язковим предметом тут є лише: Українська мова і література або українська мова. Всі інші предмети абітурієнт обирає на власний вибір.
Однак варто бути дуже уважними, адже при виборі математики як предмету для складання ЗНО, потрібно розрізняти:
Свої особливості мають українська мова і література та історія України, для того, аби скористатись результатами ЗНО з цих предметів при вступі до закладу вищої освіти, необхідно виконати усі завдання сертифікаційної роботи.
Згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року №945, який регламентує особливості проведення ЗНО у 2021 році. Кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:
Розпочнеться реєстрація для участі у в основній сесії ЗНО 1 лютого та триватеме до 5 березня.
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.
Графік проведення ЗНО
Бажаємо Вам правильного вибору, успішного складання ДПА/ЗНО, а головне - продовжувати здобувати освіту саме там, де ви мрієте.
За матеріалами
Українського центру оцінювання якості освіти
Правила сайту:
Освітній портал "Академія": новини освіти, база даних ВНЗ, онлайн-курси для підготовки до ЗНО, база репетиторів, бібліотека підручників, зразки творів медалістів.
Theme Originally Created by Devsaran