Твір на тему: "Ми не раз чули про те, що не можна все ділити на чорне і біле, не варто впадати в крайнощі, треба бути виваженим і поміркованим. А як тоді бути із зрадою людини, колективу чи цілої країни? Чи можна зраду пробачити?"

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 

Я цілком погоджуюся з думкою, що ділити вчинки на хороші та погані просто безглуздо, адже не можна ставити хрест на людині, не розібравшись як слід в ситуації й не зрозумівши перед цим, чому вона вчинила саме так, який був у неї мотив.

Чому я так вважаю? Тому що зробити з людини злодія - дуже легко, а ось пробачити її, щиро й від усього серця – надзвичайно складно. Зробити це може лише сильна духом особистість. Підтвердженням цієї точки зору слугує “Лісова пісня” Лесі Українки. У цьому творі головна героїня Мавка не мститься Килині та матері Лукаша за все те лихо, що вони завдали їй на шляху до отримання особистого щастя. Ба більше, дівчина благає Лісовика перетворити її коханого-вовкулаку на людину, не дивлячись на увесь той біль, що хлопець завдав їй. Мавка пробачає всіх огидних і неприємних персонажів в той час, як могла б просто образитись на весь світ й до кінця свого життя не вимовити навіть одного слова до кожного з них. А все через те, що вона щира, чиста душею й намірами дівчина.

Крім того, не треба забувати, що переставши спілкуватися з людиною, яка тебе зрадила, ти однаково таким чином не вирішуєш проблему. В багатьох випадках варто дати другий шанс, спромогтися відродити колишні стосунки. Прикладом цього може слугувати історія з життя мого знайомого. Декілька років тому він в одну мить зіпсував життя своєї родини, програвши в карти більшу частину сімейних грошей. Знайомі перестали довіряти йому, а родичі приятеля постійно жили в страху перед наступним днем. Але, як не дивно, їх любов до нього не вмерла – вони пробачили його, через що хлопець знайшов сили піднятись з колін і почати все з чистого аркуша.

Тож можемо зробити висновок, що під час будь-якої зради, маленької чи великої, буде правильно віднайти хоча б краплю милосердя в своєму серці й спробувати налагодити взаємини з людиною, яка віроломно вчинила стосовно нас.  

Турченко Катерина Русланівна,
учениця НВК "ЗОШ І ст. - гімназія"
м. Подільськ, Одеської області.

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -