Стаття на тему «Методи встановлення норм часу на технологічні операції та їх практичне використання»

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 

Гнатишин Андрій Володимирович, викладач вищої категорії Бердичівського коледжу промисловості, економіки та праваГнатишин Андрій Володимирович,
викладач вищої категорії
Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права

 

Розробка призначена для коледжів.

Розглянута методика розрахунку норм часу на технологічні операції у виробничих цехах промислових підприємств.

В основі лежить використання хронометражу як найбільш розповсюдженого на практиці методу аналізу відповідності фактичних норм часу здійснення операцій нормативним.

Ключові слова: хронометраж, дослідження резервів зростання продуктивності праці на основі ретельного дотримання норм часу на виконання операцій виробничих процесів.

Актуальність питань: пошук можливостей зменшення витрат на виробництво розпочинається з аналізу ефективності використання робочого часу, перегляду структури оперативного часу за умов різних типів виробництва. Економія часу – основа підвищення рівня продуктивності праці.

Мета статті: полягає в аналізі методів дослідження ефективності використання робочого часу в цехах промислового підприємства.

Вибір методу встановлення норм часу залежить від типу виробництва.

В масовому та серійному виробництві, де спостерігаються стабільні роботи і операції, відбувається поділ операцій на окремі прийоми і рухи; звертається увага на усунення зайвих рухів робітника та суміщення в часі окремих рухів.

Завантажити 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ