Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля

В.о. ректора академії
Андрієнко
Василь Миколайович - 
генерал-майор служби цивільного захисту,
кандидат історичних наук, доцент, 
заслужений працівник цивільного захисту України,
академік Академії будівництва України.
Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля є одним з провідних вищих навчальних закладів України з підготовки фахівців пожежної безпеки, де готують сильних, мужніх, безстрашних - справжніх професіоналів, для яких створено всі умови для якісного навчання, професійного та наукового зростання.
Історія навчального закладу
1973 – Черкаське пожежно-технічне училище
1997 – Черкаський інститут пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля
2007 - Академії пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля
За кілька десятиліть діяльності навчального закладу було підготовлено майже десять тисяч фахівців для органів управління та підрозділів оперативно-рятувальної служби України та країн СНД. Серед випускників навчального закладу – лейтенанти внутрішньої служби Володимир Правик і Віктор Кібенок, які здійснили свій безсмертний подвиг під час ліквідації в 1986 році аварії на Чорнобильській АЕС.
Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля здійснює освітню діяльність, пов’язану з підготовкою фахівців із наданням вищої освіти зі спеціальності “Пожежна безпека” на рівні кваліфікаційних вимог до “бакалавра”, “спеціаліста” та “магістра” на денній та заочній формах навчання, за державним замовленням та на платних засадах.
Факультети:
 • Факультет пожежної безпеки та охорони праці.
 • Факультет пожежно-рятувальної діяльності.
 • Факультет пожежно-профілатичноїї діяльності.
 • Факультет цивільного захисту та забезпечення діяльності.
 • Факультет заочного навчання.
 • Факультет пожежної безпеки та охорони праці (заочна форма навчання).
Функціонують курси довузівської підготовки. Термін навчання 6 місяців.
Практична підготовка курсантів. Організація практичної підготовки курсантів та студентів Академії в підрозділах планується та контролюється навчальною пожежно-рятувальною частиною, куди на добове чергування заступають курсанти 2-го, 3-го та 4-го курсів, де вони мають змогу брати участь в ліквідації реальних пожеж та надзвичайних ситуацій. Все це сприяє формуванню у майбутніх рятівників психологічної стійкості до дій в екстремальних ситуаціях на пожежах та при проведенні робіт із ліквідації наслідків аварій і стихійних лих.
Спільно з факультетом пожежно-рятувальної діяльності проводяться тактико-спеціальні навчання з відпрацюванням елементів гасіння пожеж різного класу, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також рятуванням людей на висотах та з під завалів за участю кінологічної служби.
  Курсантське та студентське самоврядування. Курсантське та студентське самоврядування в Академії – це самостійна громадська діяльність курсантів та студентів з реалізації основних завдань щодо забезпечення виконання ними своїх обов’язків, захисту своїх прав, сприяння гармонічному розвитку особистості студента та курсанта, формування у них навичок майбутніх фахівців, а також участі в управлінні Академією.
  Спорт. В Академії культивується майже 20 видів спорту. За останні роки проведено 6 спартакіад, понад 300 змагань та турнірів, у тому числі міжнародного та всеукраїнського рівня.
  Види спорту:
  • Пожежно-прикладний спорт.
  • Кульова стрільба.
  • Боротьба самбо.
  • Легкоатлетичний крос та офіцерське триборство.
  • Волейбол.
  • Армспорт.
  • Важка атлетика.
  • Баскетбол .
  • Футбол.
  • Настільний теніс.
  • Веслування.

  Дозвілля. Постійна увага приділяється організації дозвілля курсантів і студентів. Кращі колективи Академії є постійними учасниками обласних та міських культурно-масових заходів.
  Матерільно-технічна база: 2 навчальні корпуси, 5 лекційних залів, 16 лабораторій, 41 навчальний кабінет, сучасні комп'ютерні класи, бібліотеки, 4 спортивні комплекси, навчальна пожежно-рятувальна частина.
  Гуртожитки. Функціонує гуртожиток, їдальня, медчастина, заміський навчально-спортивний табір. Курсанти забезпечуються одягом встановленої форми, безкоштовним житлом та харчуванням, після закінчення отримують спеціальне звання «лейтенант служби цивільного захисту» та гарантоване працевлаштування; усі курсанти та студенти отримують посвідчення пожежника-рятувальника, водія категорій А і В.
   
  Контактна інформація
  Адреса: вул. Онопрієнка, 8
  м. Черкаси,18034
  Сайт: www.fire.ck.ua
  Телефони: +38 (0472) 55-09-53, 55-09-71 (факс)
  Підготувала Надія Раківська
  за матеріалами сайту www.fire.ck.ua
  Місце знаходження: 

  Популярний ВНЗ

  Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

  Буяк Богдан БогдановичРектор університету
  доктор філософських наук,
  професор Буяк Богдан Богданович