Вінницький національний аграрний університет

Мазур Віктор Анатолійович,

ректор університету,
кандидат сільськогосподарських наук, 
доцент.

 
Сьогодні Вінницький національний аграрний університет є одним з найпрестижнішим на Вінниччині багатопрофільним вищим навчальним закладом I-IV рівнів акредитації, освіту в якому здобувають близько 14 тисяч студентів. Його потужні науково-педагогічні школи дають можливість готувати фахівців за всіма можливими спеціальностями, яких потребує аграрний сектор економіки. Заклад здійснює підготовку фахівців відповідних професійних напрямів і спеціальностей за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями: молодший спеціаліст з 18 напрямів, 9 галузей; бакалавр з 16 напрямів, 10 галузей; спеціаліст з 10 спеціальностей, 6 напрямів; магістр з 14 спеціальностей, 7 галузей. 
До структури ВНЗ входять 5 факультетів :
 •  агрономічний,
 •  економічний, 
 • менеджменту, 
 • механізації сільського господарства,
 •  технології виробництва і переробки продукції тваринництва; 
7 коледжів :
 • Брацлавський агроекономічний,
 •  Верхівський сільськогосподарський, 
 • Ладижинський, 
 • Могилів-Подільський технологічно-економічний, 
 • Немирівський будівництва та архітектури,
 •  Вінницький технологічно-промисловий,
 •  Чернятинський.
 Разом з коледжами навчальний аудиторний фонд нараховує 28 лекційних аудиторій та 83 аудиторії для проведення практичних занять, з них – 62 лабораторних приміщення, 17 комп’ютерних класів, навчальні та наукові лабораторії, 2 бібліотеки, 6 читальних залів. 
Студентські наукові гуртки. На базі університету здійснюють свою діяльність 135 наукових студентських гуртків, які відвідують 3311 студентів. На високому рівні здійснюється наукова підготовка студентів та магістрантів, про що свідчать 1580 студентських наукових статей протягом 2013 року. 37 студентів виступили з доповідями на міжнародних конференціях, 179 – на всеукраїнських та 1602 – на університетських. Отримано 20 патентів на винахід, співавторами яких є студенти.
Електронна система «Сократ». З метою модернізації навчального процесу в університеті створено навчально-електронну систему «Сократ», поява якої зробила більш прозорим та об’єктивним оцінювання знань студентів (містить електронний журнал викладача та електронну залікову книжку студента). Персональний кабінет викладача дає змогу публікувати власні методичні матеріали для використання їх у навчальних картках дисциплін, містить систему напівавтоматичної публікації офіційних методичних та навчальних видань університету в електронній бібліотеці.
Бібліотека Вінницького національного аграрного університету заснована у вересні 1982 року.
Фонд бібліотеки складає 226 660 примірників. Щорічно бібліотека обслуговує понад 17 тисяч читачів. До структури бібліотеки входять такі підрозділи: віддділ комплектування та обробки літератури, відділ книгозберігання, інформаційно-бібліографічний відділ, відділ обслуговування (4 читальні зали, 3 абонементи) та служба інформатизації та автоматизації бібліотечних процесів. 
Центр культури та дозвілля. На сьогодні Центр культури та дозвілля нараховує 22 творчих колективи, в яких систематично вдосконалюють свою майстерність співу, танцю та гри на музичних інструментах понад 250 студентів університету.
Неодноразово творчі колективи та окремі виконавці Вінницького аграрного ставали лауреатами міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів і фестивалів художньої творчості.
Згідно з планами університету систематично проводяться конкурси та огляди художньої самодіяльності серед студентів 1-го року навчання «Вересневий вернісаж» та «Ліга КВК» на Кубок Президента університету. Серед студентів усіх курсів проходять конкурси «Міс університету» та «Подільський бал».
Колективи Центру культури та дозвілля:
 • Народний аматорський Театр пісні «Вишневий сад» ;
 • Народний Естрадно – духовий оркестр;
 • Народний ансамбль танцю «Світанок»;
 • Студія естрадного співу;
 • Ансамбль естрадного танцю «UP - SENT»;
 • Ансамбль гітаристів;
 • Ансамбль гармоністів «Тимошкіни гармошкі»;
 • Жіночий вокальний ансамбль «Роксолана»;
 • Ансамбль російської пісні «Рябинушка»;
 • Народний ансамбль естрадно-бального танцю «Експромт».
Їдальня. На сьогоднішній день їдальня університету – сучасний заклад громадського харчування, оснащений відповідно до сучасних вимог приготування продукції та організації харчування, завжди готовий забезпечити широкий асортимент якісної продукції та відповідне обслуговування. Завдяки відповідальному ставленню персоналу їдальні до своєї роботи тут завжди можна смачно пообідати та приємно відпочити.
Студентське містечко. До складу студентського містечка входить три студентських гуртожитки. Нині в них проживає понад півтори тисячі іногородніх студентів та аспірантів. У кожному гуртожитку є комфортні вестибюлі, затишні кухні, санітарно-гігієнічні приміщення, кімнати для самопідготовки та відпочинку.
На території студмістечка функціонує гурток театральної майстерності, студія танцю та вокальні гуртки. 
Культурне життя студентів, мешканців гуртожитків дуже різноманітне. Організовується багато заходів інтелектуального, розважального та спортивного характеру, більшість з яких вже стали традиційними, серед них: «День сміху», «День Святого Валентина», «8 Березня», конкурси «Кращий блок (поверх) гуртожитку», «Найкраща кімната гуртожитку» та «Кращий інформаційний стенд».
Про належну медичну допомогу завжди дбає Центр здоров’я.
 
Контактні дані:
21008, м. Вінниця,
 вул. Сонячна, 3
приймальня президента у-ту
тел. (0432) 46-00-03
приймальна комісія
тел. (0432) 46-74-37 
 
Підготувала Надія Раківська за матеріалами сайту  
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович