Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка М.Лазаряна

Ректор університету
Пшінько
Олександр Миколайович - 
вчений у галузі залізничного транспорту,
 доктор технічних наук, професор.
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка М.Лазаряна – один з найпотужніших навчальних закладів України, займає друге місце державного рейтингу серед вузів транспорту, будівництва і технології. Міжнародне співробітництво є одним з пріоритетних напрямів розвитку та шляхів підвищення іміджу університету на національному та міжнародному освітньо-науковому просторі. Вуз співпрацює з 30 навчальними закладами Азії та Європи.
Факультети:
Факультет «Електрифікація залізниць».
Факультет «Механічний».
Факультет «Управління процесами перевезень».
Факультет «Мости і тунелі».
Факультет «Промислове та цивільне будівництво».
Факультет «Організація будівництва залізниць».
Факультет «Технічна кібернетика».
Факультет «Економіка та менеджмент на транспорті».
Факультет гуманітарної освіти.
Інститути:
Науково-дослідний інститут рухомого складу, колії та транспортних споруд.
Коледжі:
Львівський коледж транспортної інфраструктури.
Миколаївський коледж транспортної інфраструктури.
Сімферопольський коледж транспортної інфраструктури.
Функціонує відділ аспірантури та докторантури.
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна проводить набір слухачів на курси довузівської підготовки.
Бібліотека навчального закладу розташована на площі 2 124 кв.м. В своєму складі має 6 відділів, 7 абонементів, Медіа-зал та 5 читальних залів на 450 посадкових місць.
Нині бібліотека університету є однією з найбільших бібліотек вищих навчальних закладів та найбільшою в галузі залізничного транспорту України. Вона обслуговує за єдиним читацьким квитком більше 11 тисяч читачів. Бібліотечний фонд, що налічує 940 тисяч примірників, є універсальною базою для навчального процесу та наукових досліджень у своїй галузі. За рік фонд бібліотеки поповнюється на 20 - 25 тисяч примірників, щорічно книгозбірня передплачує до 150 назв періодичних та інформаційних видань. Для забезпечення доступу до електронних інформаційних ресурсів в структуру бібліотеки було введено новий підрозділ – Медіа-зал.
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка М.Лазаряна знаходиться в прекрасному парку. Усі гуртожитки, спортивні бази, навчальні корпуси розташовані компактно. Вуз має: два навчальні корпуси, у яких розміщені навчальні аудиторії і лабораторії, науково - дослідні лабораторії і групи; 5 студентських гуртожитків; спортивно - оздоровчий табір на річці Самарі; чотиризальний спортивний корпус, стадіон, плавальний басейн; житлові, навчальні, побутові приміщення і поліклініку. 
Навчальний заклад має у своєму розпорядженні гарні можливості для розвитку самодіяльної творчості студентів, організації їхнього змістовного дозвілля, занять спортом. У 1984 році було відкрито Палац культури студентів університету з актовим залом на 1000 місць, кінозалом на 250 місць, великим танцювальним залом. 
Великі можливості для занять фізкультурою і спортом надає спортивний комплекс, що включає стадіон, басейн, корпус із залами для занять важкою атлетикою, боротьбою, спортивною гімнастикою, ігровими видами спорту. Кожен студент має можливість обрати улюблений вид спорту і підвищувати свою майстерність. 
Медичну допомогу студентам, робітникам та службовцям університету і членам їх родин робить амбулаторія ДНУЗТ ім. академіка М.Лазаряна. Лікарня знаходиться в студентському гуртожитку. 
На території містечка є їдальня на 600 місць. Їдальня має у своєму розпорядженні дієтичний зал на 120 місць. У навчальному корпусі працюють 2 буфети, де є гарячі обіди. Для вступників, які потребують поселення в гуртожитках під час вступу, надання місць у гуртожитках університету гарантовано. 
 
Контактна інформація:
49010, Україна, Дніпропетровськ, вул. Лазаряна, 2 
Телефон: +380-56-776-59-47 
Факс: +380-562-471-866 
Підготувала Надія Раківська
за матеріалами сайту http://www.diit.edu.ua/

 

Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ