Донбаська національна академія будівництва і архітектури

Ректор 
Горохов Євген Васильович – 
доктор технічних наук, професор.
 
Донбаська національна академія будівництва і архітектури навчає фахівців у галузі будівництва та архітектури більше 65 років. ДонНАБА є єдиним освітнім закладом, який готує архітекторів, інженерів-будівельників, фахівців у муніципальному господарстві, економістів і менеджерів з будівництва, проектувальників доріг і аеродромів у Донецькій і Луганській областях України.
Більш ніж 30 000 інженерів і архітекторів (у тому числі 500 іноземних громадян) – випускники академії. Серед них 30 докторів наук і 250 кандидатів наук. 
Інститути:
  • Будівельний інститут.
  • Інститут мiського господарства i охорони навколишнього середовища (МГіОНС).
  • Інститут економіки, менеджменту і права в будівництві (ЕМ та ПБ).
  • Інститут післядипломної освіти, підготовки і перепідготовки (ПОПіП).
Факультети:
  • Факультет гуманітарної підготовки.
  • Факультет архітектурний .
  • Факультет механічний .
Функціонує Архітектурно-будівельний ліцей при Донбаській національній академії будівництва і архітектури. 
Є також рада студентського самоврядування. 
Бібліотека. У процесі навчання та науково-дослідної діяльності студенти, викладачі та співробітники ДонНАБА мають можливість швидко й ефективно отримувати інформацію, скориставшись фондом бібліотеки. 
Фонд бібліотеки складає більше 410 тис. примірників. Із них 32% складає навчальна література; 28% – наукова; 10% – періодична; 10% – нормативно-технічна; 5% – художня; 15% – методична література, неопубліковані матеріали, іноземна література тощо. У фонді бібліотеки зберігається 2300 примірників іноземної літератури (переважно англійською мовою) з будівництва і архітектури, інформаційних технологій, гуманітарного напряму. Фонд містить сучасні носії інформації на компакт-дисках переважно довідкового та навчального напряму. У фонді бібліотеки міститься ряд цінних видань з архітектури, містобудування, енциклопедії. 
Обслуговування читачів здійснюється в 4-х читальних залах (на 280 посадкових місць). Література видається на 3-х абонементах. Щорічно обслуговується понад 210 тисяч читачів. Бібліотека підключена до мережі Internet. До послуг користувачів комп'ютерні читацькі місця, розташовані в читальному залі іноземної літератури. 
Міжнародна співпраця. Навчальний заклад співпрацює з вузами таких країн, як Білорусія, Росія, Молдова, Казахстан, Велика Британія, Німеччина, Монголія, Литва, Алжир, Польща, Словаччина та ін.

 
Музей. Музей – це візитна картка вишу, його минуле, сьогодення і майбутнє, це історія життя академії і її випускників. Музей сприяє підвищенню світогляду студентів, придає упевненості в здатності зробити і свій внесок у розвиток славних традицій ДонНАБА. 
Експозиція музею розміщується у двох залах (аудиторіях) третього корпусу академії. Перший зал займає площу 116,5 кв.м., другий – 86,5 кв.м. За період з 1973 року накопичено величезний архівний матеріал у складі якого більше п'яти тисяч експонатів.
Палац культури. Основна мета Палацу культури – організація дозвілля, розвиток творчих здібностей, естетичне і етичне виховання студентської молоді. 
ПК є культурно - дозвільницьким центром і надає можливість всім охочим студентам займатися художньою творчістю в колективах самодіяльності, брати участь в різноманітних заходах, конкурсах, концертах. Палац має досить широкі можливості для проведення заходів різної тематики, у тому числі і наукових конференцій, семінарів обласного і республіканського значення, виставок, виборів, зустрічей з політичними лідерами, керівниками міста і області. 
Палац має глядацький зал на 280 посадочних місць, 8 репетиційних кімнат для занять самодіяльних колективів, приміщення кафе для проведення вечорів малих форм, фойє для танців, вечорів, ранків і так далі. 
Дозвілля. Правильно і з користю проведене дозвілля збагачує людину, вносить до його життя різноманітність, розкриває творчий потенціал. 
Одним з напрямів в структурі вільного часу є художня самодіяльність. 
На базі Палацу функціонують наступні творчі колективи:
3 ансамблі естрадного танцю;
група східного танцю;
вокальна студія;
рок-група;
три команди КВК.
Особливою популярністю у студентів користується команда «Ліва матриця», яка багато років підряд представляла вуз на різних сценах. 
Санаторій-профілакторій. У гуртожитку № 3 працює санаторій-профілакторій ДонНАБА, який може розмістити 100 студентів. У профілакторії проходять оздоровлення студенти академії. Там вони отримують трохразове харчування та лікування. У літній період санаторій-профілакторій виїжджає в спортивно-оздоровчий табір і продовжує роботу з оздоровлення студентів. Також у цьому гуртожитку розміщується бібліотека яка працює у вечірній час. 
Студентське містечко. На території студмістечка знаходиться п'ять гуртожитків які розраховані на 1480 місць. Гуртожитки мають блокове планування і два гуртожитки мають два блоки поліпшеного планування. У кожному гуртожитку проживають студенти по одній, дві і три людини в кімнаті. 
На території студмістечка знаходиться: столова, санаторій-профілакторій, медпункт, комп'ютерний клас, перукарня. Одне гуртожиток надано студентським сім'ям, аспірантам і магістрантам. 
 
Контактна інформація:
Адреса:
86123, Україна,
 Донецька область, 
Макіївка, вул.Державіна, 2,
Телефони:
+38 (062) 340-15-80
Електрона пошта:
Підготувала Надія Раківська
 за матеріалами сайту http://www.donnasa.edu.ua/ 
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ