Запорізький державний медичний університет

Ректор університету
Колесник
Юрій Михайлович –
доктор медичних наук, професор.
Запорізький державний медичний університет – сучасний, багатопрофільний вищий навчальний заклад 4-го рівня акредитації з правом автономного управління.
Його історія бере початок від Вищих жіночих курсів, організованих в Одесі у 1903 році.
У 1959 році навчальний заклад переведено з Одеси у Запоріжжя й перейменовано в Запорізький фармацевтичний інститут, а в 1969 році – у Запорізький медичний інститут.
В 1994 році ЗМІ отримав статус Державного медичного університету IV рівня акредитації, головними завданнями якого є надання послуг з одержання вищої освіти на рівні спеціаліста, бакалавра і магістра, а також післядипломна підготовка спеціалістів в інтернатурі, магістратурі, аспірантурі, докторантурі та підвищення кваліфікації лікарів, провізорів і фармацевтів.
 В структурі університету 7 факультетів:
  • 1 і 2 медичний;
  • два фармацевтичних факультети (денної та заочної форми навчання);
  • міжнародний факультет;
  • факультет післядипломної освіти;
  • підготовчий факультет для іноземних громадян.
Функціонує також медичний коледж та науково-навчальний медичний Центр "Університетська клініка".
Студенти, бакалаври, інтерни, магістри, аспіранти, докторанти та курсанти післядипломної освіти навчаються на 57 кафедрах університету.
Університет – лідер серед вищих медичних навчальних закладів країни за розвиненою матеріально-технічною базою, інфраструктурою наукових лабораторій і комп’ютерних класів, дистанційним навчанням і телемедициною. Навчання в ЗДМУ проводиться з використанням найсучасніших науково-педагогічних технологій. Університет має 42 комп’ютерні класи, в навчальному і науковому процесі використовується 1300 комп’ютерів, які дозволяють виконувати навчальну програму, засновану на мультимедійних технологіях. Комп’ютеризовані всі технологічні процеси в бібліотеці, вся територія студентського містечка є WI-Fi зоною.

Наукові школи. Широко відомі в Україні і за її межами сформовані в ЗДМУ 15 оригінальних наукових шкіл у сфері фундаментальних досліджень, клінічної медицини та фармації.
Періодичні видання. Університет щорічно видає періодичні науково-практичні журнали: "Запорізький медичний журнал", "Патологія" та "Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики".
Міжнародна співпраця. Підготовка іноземних громадян Азії, Африки, Латинської Америки, Європи, США і Канади проводиться з 1973 року, коли був заснований підготовчий факультет для іноземних громадян. Це був перший підготовчий факультет для іноземних громадян в Україні медично-біологічного профілю. У перший рік своєї роботі він прийняв на навчання 106 іноземних громадян із 22 країн Африки, Азії та Латинської Америки. Для роботи із іноземними студентами був організований деканат підготовчого факультету (1974р.), факультет для підготовки іноземних громадян (1976р.), створені кафедри російської мови та загальнотеоретичних дисциплін.
З дня заснування університету більш ніж 10500 спеціалістів отримали вищу медичну і фармацевтичну освіту і працюють в 100 країнах світу, займаючи високі посади в системі охорони здоров’я своїх країн.

Університетська клініка. Університетська клініка має стаціонар на 160 ліжок, поліклініку на 240 відвідувань у зміну, консультативний центр професорів Університету за 36 медичними спеціальностями, сучасну лабораторію патоморфологічної і імуногістохімічної діагностики, центр метаболічних розладів, центр геронтології, центр респіраторної патрології і алергології. В 2012 році відкрито «Діагностичний центр здоров’я», який не має аналогів в Україні за діагностичними програмами та профілактичним напрямом роботи.
Дозвілля. Для тих, хто любить грати на музичних інструментах, співати і танцювати, в університеті працює клуб художньої самодіяльності. Популярні серед студентів і викладачів українські культурно-історичні вечори, фестивалі інтернаціональної дружби, конкурсні вечори («Таланти, на сцену!», «Міс ЗДМУ», «День першокурсника»), театралізовані вистави та бали танцювальної аеробіки, виставки студентської творчості («Ритми осені», «Моє захоплення»), конкурси команд КВК та звітні концерти художньої самодіяльності студентів ЗДМУ.
Університетське містечко. Університетське містечко розташоване на мальовничому березі Дніпра в парковій зоні. Тут розмістилися 5 навчальних корпусів, 5 гуртожитків, спортивний комплекс, наукова і художня бібліотеки, студія краси, клуб художньої самодіяльності, студентський профілакторій, кілька їдалень і кафе, інтернет-кафе.
Поряд з навчальними корпусами і студентськими гуртожитками знаходиться стадіон із секторами легкої атлетики, футбольним полем, спортивними майданчиками для гандболу, міні-футболу, волейболу, баскетболу, спортивні зали, плавальний басейн, тенісні корти, тир для занять спортивною стріляниною, шашково-шаховий клуб, фітнес-клуб.
 
Контактна інформація:
пр. Маяковського, 26, 
м. Запоріжжя, 69035
Україна
Тел: +38 (061) 224-64-69
Fax: +38 (061) 233-60-07
Підготувала Надія Раківська
за матеріалами сайту http://zsmu.edu.ua/  
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович