Маріупольський державний університет

Ректор 
Балабанов Костянтин Васильович - 
доктор політичних наук, професор,
член-кореспондент Національної 
академії педагогічних наук України,
Почесний консул Республіки Кіпр у Маріуполі.
 
Маріупольський державний університет - класичний вуз із широкою мережею міжнародних контактів і стійким авторитетом у вітчизняній і зарубіжній науково-педагогічній громадськості.
На сьогоднішній день в МДУ навчається понад 4200 студентів з різних регіонів України та зарубіжних держав: Китаю, Турції, Греції, Росії, Азербайджану тощо. В університеті створені всі умови для успішного навчання, гарного відпочинку, інтелектуального, фізичного і духовного розвитку молоді. До послуг студентів сучасні учбові аудиторії, комп’ютерні центри, бібліотеки, обладнані тренажерні зали, спортивний комплекс, затишні кімнати у гуртожитку МДУ.
Факультети:
  •  Економіко-правовий факультет.
  • Історичний факультет.
  • Філологічний факультет.
  • Факультет грецької філології.
  • Факультет іноземних мов.
Функціонує Центр довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами МДУ.
Наукові та освітні центри: 
  • Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень.
  • Представництво Європейської організації публічного права в Україні.
  • Італійський культурний центр та представництво міжнародної Спілки «Данте Аліг'єрі».
  • Регіональний пункт європейської інформації .
  • Польський культурний центр .
Наукова бібліотека МДУ – структурний підрозділ університету, діяльність якого спрямована на документальне, інформаційне забезпечення навчально-виховного, науково-дослідного процесів та міжнародної діяльності ВНЗ.
Бібліотека має універсальний фонд з різних галузей знань – понад 150 тис. примірників (близько 35 000 назв). Створено автоматизовані робочі місця для читачів з вільним доступом до мережі Інтернет і локальної мережі університету, до електронних каталогу і картотеки бібліотеки.
Міжнародна співпраця. Реалізація багатьох програм та проектів стала можливою завдяки співпраці Маріупольського державного університету з обласними адміністраціями та меріями багатьох країн. Мерії грецьких міст Афіни, Зографу, Салоніки, Лівадія, Олімбос, Амфілохія, Навпактос, Месолонгі, Янніни, островів Калімнос, Родос, Керкіра, італійського міста Санта-Северина організовують культурні, наукові, мовні стажування для студентів та викладачів МДУ. Університет активно працює з обласними адміністраціями Грецької Республіки – Салонікської області, області Аттика, Італійської Республіки – області Калабрія, острова Сицилія, меріями інших грецьких, кіпрських, італійських міст. Окремо слід зазначити роботу з Народним урядом міста Цицикар Китайської Народної Республіки.  
У міжнародній діяльності Маріупольського державного гуманітарного університету окремо слід виділити напрям міжуніверситетської співпраці. 
Результатами цього стають щорічні коротко- та довгострокові наукові й мовні стажування студентів та викладачів МДУ, спільні наукові дослідження і міжнародні конференції, обмін студентами і викладачами, спільна участь у міжнародних проектах, таких як TEMPUS, ERASMUS та ін.  
Газета. Вісник. Студентська університетська газета «UNIVERCAM» була заснована в 2007 році. Виходить вона раз на місяць за підтримки профспілкового комітету та студентської ради Маріупольського державного університету. З 2012-го року редакцію газети очолює Дар’я Харамурза (спеціальність «Журналістика»).  
На сторінках видання висвітлюються важливі новини, події з життя університету, піднімаються актуальні для студентської молоді питання. Крім того, видання інформує про діяльність студентської ради та профспілки, про досягнення студентів МДУ. Постійними рубриками є: «Вперед и только вперед», «Формат/Неформат», «Новости факультетов», «Актуально», «Мысли по поводу», «Наш взгляд». 
Вуз видає "Вісник Маріупольського державного університету" .
Всім іногороднім студентам надається гуртожиток. 
 
Контактна інформація:
87500, м. Маріуполь,
 пр. Будівельників, 129 а
Тел./факс: (0629) 53-22-70 
E - mail: mdu@mariupol.net 
 
Підготувала Надія Раківська
 за матеріалами сайту http://mdu.in.ua/
 
Місце знаходження: 

Нові матеріали

Методична розробка уроку за професійним спрямуванням «Bakery products and Confectionery»
Методична розробка "Компаративний аналіз на уроках зарубіжної літератури як  засіб  розвитку полікультурної компетенції учнів"
Методична розробка "Можливості використання електронних презентацій PowerPoint для характеристики напрямів і стилів світової літератури"
"Навчаючись на філфаці, я зрозуміла, що слухати аудіокнигу в маршрутці приємніше, ніж музику", - Ірина Павко про навчання в ТНПУ ім.В.Гнатюка
Інтегроване заняття з ознайомлення з довкіллям, мовленнєвого розвитку, художньої літератури та образотворчої діяльності на тему "Усе моє, все зветься Україна"
Сценарій розваги з патріотичного виховання фізкультурно-музичного напрямку на тему "Козацькі забави"
Методи і форми роботи з розвитку творчих можливостей студентів на занятті з української літератури. Методична робота за творчістю Лесі Українки
Проект Закону "Про повну загальну середню освіту" вже на розгляді у ВР України: яких новацій чекати найближчим часом?
"За рік навчання я переконалася, що ТНПУ – університет високого рівня", - Тетяна Базилевська
Конспект уроку на тему: «Ефективне спілкування». Презентація

Популярний ВНЗ

Національний фармацевтичний університет у м.Харкові

ФАРМАЦІЯ СЬОГОДЕННЯ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ
Ректор університету
Черних В. П. Черних
Валентин Петрович –