Маріупольський державний університет

Ректор 
Балабанов Костянтин Васильович - 
доктор політичних наук, професор,
член-кореспондент Національної 
академії педагогічних наук України,
Почесний консул Республіки Кіпр у Маріуполі.
 
Маріупольський державний університет - класичний вуз із широкою мережею міжнародних контактів і стійким авторитетом у вітчизняній і зарубіжній науково-педагогічній громадськості.
На сьогоднішній день в МДУ навчається понад 4200 студентів з різних регіонів України та зарубіжних держав: Китаю, Турції, Греції, Росії, Азербайджану тощо. В університеті створені всі умови для успішного навчання, гарного відпочинку, інтелектуального, фізичного і духовного розвитку молоді. До послуг студентів сучасні учбові аудиторії, комп’ютерні центри, бібліотеки, обладнані тренажерні зали, спортивний комплекс, затишні кімнати у гуртожитку МДУ.
Факультети:
  •  Економіко-правовий факультет.
  • Історичний факультет.
  • Філологічний факультет.
  • Факультет грецької філології.
  • Факультет іноземних мов.
Функціонує Центр довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами МДУ.
Наукові та освітні центри: 
  • Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень.
  • Представництво Європейської організації публічного права в Україні.
  • Італійський культурний центр та представництво міжнародної Спілки «Данте Аліг'єрі».
  • Регіональний пункт європейської інформації .
  • Польський культурний центр .
Наукова бібліотека МДУ – структурний підрозділ університету, діяльність якого спрямована на документальне, інформаційне забезпечення навчально-виховного, науково-дослідного процесів та міжнародної діяльності ВНЗ.
Бібліотека має універсальний фонд з різних галузей знань – понад 150 тис. примірників (близько 35 000 назв). Створено автоматизовані робочі місця для читачів з вільним доступом до мережі Інтернет і локальної мережі університету, до електронних каталогу і картотеки бібліотеки.
Міжнародна співпраця. Реалізація багатьох програм та проектів стала можливою завдяки співпраці Маріупольського державного університету з обласними адміністраціями та меріями багатьох країн. Мерії грецьких міст Афіни, Зографу, Салоніки, Лівадія, Олімбос, Амфілохія, Навпактос, Месолонгі, Янніни, островів Калімнос, Родос, Керкіра, італійського міста Санта-Северина організовують культурні, наукові, мовні стажування для студентів та викладачів МДУ. Університет активно працює з обласними адміністраціями Грецької Республіки – Салонікської області, області Аттика, Італійської Республіки – області Калабрія, острова Сицилія, меріями інших грецьких, кіпрських, італійських міст. Окремо слід зазначити роботу з Народним урядом міста Цицикар Китайської Народної Республіки.  
У міжнародній діяльності Маріупольського державного гуманітарного університету окремо слід виділити напрям міжуніверситетської співпраці. 
Результатами цього стають щорічні коротко- та довгострокові наукові й мовні стажування студентів та викладачів МДУ, спільні наукові дослідження і міжнародні конференції, обмін студентами і викладачами, спільна участь у міжнародних проектах, таких як TEMPUS, ERASMUS та ін.  
Газета. Вісник. Студентська університетська газета «UNIVERCAM» була заснована в 2007 році. Виходить вона раз на місяць за підтримки профспілкового комітету та студентської ради Маріупольського державного університету. З 2012-го року редакцію газети очолює Дар’я Харамурза (спеціальність «Журналістика»).  
На сторінках видання висвітлюються важливі новини, події з життя університету, піднімаються актуальні для студентської молоді питання. Крім того, видання інформує про діяльність студентської ради та профспілки, про досягнення студентів МДУ. Постійними рубриками є: «Вперед и только вперед», «Формат/Неформат», «Новости факультетов», «Актуально», «Мысли по поводу», «Наш взгляд». 
Вуз видає "Вісник Маріупольського державного університету" .
Всім іногороднім студентам надається гуртожиток. 
 
Контактна інформація:
87500, м. Маріуполь,
 пр. Будівельників, 129 а
Тел./факс: (0629) 53-22-70 
E - mail: mdu@mariupol.net 
 
Підготувала Надія Раківська
 за матеріалами сайту http://mdu.in.ua/
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ