Національний університет «Острозька академія»

Ректор університету 
Пасічник Ігор Демидович – 
доктор психологічних наук,
 професор кафедри психолого-педагогічних дисциплін, 
академік Міжнародної Слов’янської 
Академії Наук та АН ВШ України,
 заслужений працівник народної освіти України,
 ветеран праці, Герой України.
 
Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні  виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.
В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на шістнадцяти престижних спеціальностях.
Факультети та інститути:
 • Політико-інформаційного менеджменту;
 • Романо-германських мов;
 • Гуманітарний;
 • Економічний;
 • Міжнародних відносин;
 • Інститут права ім. І. Малиновського;
 • Інститут довузівського, заочного та дистанційного навчання.
Бібліотека. Історія бібліотеки університету починається із заснуванням першого у східній Європі вищого навчального закладу — Острозької слов’яно-греко-латинської академії — другої половини ХVI ст.
Сьогодні Наукова бібліотека університету — це сучасний автоматизований бібліотечно-інформаційний центр що забезпечує доступ до фондів та електронних ресурсів. Книжковий фонд налічує понад 450 тис. томів і щороку поповнюється на 10 тисяч примірників. Функціонують дві читальні зали, одна з яких носить ім’я Володимири та Романа Василишиних — меценатів бібліотеки, а також зала абонементу імені Олени та Володимира Гайдуків. Бібліотека обслуговує професорсько-викладацький склад, аспірантів, студентів, співробітників університету та читачів з інших навчальних закладів. Діє електронна доставка документів, міжбібліотечний абонемент. Традиційно Наукова бібліотека організовує книжкові виставки, відкриті перегляди літератури до знаменних та пам’ятних дат, до загальноуніверситетських заходів — Днів науки, конференцій, семінарів, презентацій. 
Культурно-мистецькй центр (КМЦ) створений для тих, хто вміє відпочивати зі смаком. Наш підрозділ орієнтує молодь на розвиток естетичних смаків, мистецьких цінностей, моральних якостей та просто – самоствердження кожного як яскравої індивідуальності.
Для цього в КМЦ існують такі творчі колективи:
 • Ансамбль скрипалів;
 • Хоровий колектив;
 • Театральна студія «Дивись!»;
 • Колектив сучасного спортивного танцю «Шейк»;
 • Колектив бального танцю «Реверс»;
 • Колектив народного танцю «Спалах».
Окрім того, студенти мають можливість займатися грою на фортепіано чи гітарі, сольним співом, популярними стають студентські рок-гурти, КВН-команди та навіть групи підтримки.
Оскільки Культурно-мистецький центр максимально заохочує та підтримує ініціативу творчої молоді, перелік творчих студій постійно оновлюється. Спудеї, які зацікавлені у тому, щоб їх студентське життя було сповнене яскравих вражень та давало можливість до самореалізації, самі нерідко ініціюють створення творчих колективів у Культурно-мистецькому центрі та керують їх діяльністю.
Відділ міжнародного співробітництва Національного університету «Острозька академія» активно проводить діяльність, направлену на розвиток міжнародних відносин з зарубіжними навчальними закладами, науково-дослідними закладами, іноземними освітніми організаціями та фундаціями.
Функціонує Музей історії Національного університету «Острозька академія».
Студентська газета «Острозька Академія» була створена з ініціативи ректорату Національного університету «Острозька академія» та Братства спудеїв у 1997 році, а з травня 2000 року стала щомісячним виданням. Є також студентське радіо, клуби за інтересами тощо.
Спорт. Вести здоровий спосіб життя та бути завжди у хорошій фізичній формі — в Острозькій академії модно. Крім навчання, студенти беруть активну участь у спортивному житті університету. У навчальному закладі функціонує низка різноманітних спортивних секцій та гуртків, учасниками яких можуть стати усі охочі. 
Гуртожиток. Всім іногороднім студентам надається гуртожиток.
Контактні дані:
35800, Рівненська область 
м. Острог 
вул. Семінарська 2
Телефони: 
Приймальня ректора – (03654) 2-29-49
Приймальна комісія – (03654) 3-00-69
Веб-сайт: http://www.oa.edu.ua/
Підготувала Надія Раківська за матеріалами сайту http://www.oa.edu.ua/ 
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович