Національний університет водного господарства та природокористування

Ректор 
Мошинський Віктор Степанович – 
доктор сільськогосподарських наук, професор.
 
Національний університет водного господарства та природокористування - це провідний вищий навчальний заклад водогосподарського профілю.
Навчальний заклад заснований у 1915 році в Києві. 1959 року його переведено до Рівного як Український інститут інженерів водного господарства (УІІВГ). У 1995 році УІІВГ отримав статус Української державної академії водного господарства (УДАВГ). У 1998 році на базі УДАВГ та Рівненських автотранспортного і текстильного технікумів створено Рівненський державний технічний університет (РДТУ). 2002 року РДТУ перейменовано в Український державний університет водного господарства та природокористування (УДУВГП). У травні 2004 університету надано статус національного (НУВГП).
Підготовка фахівців в університеті, у тому числі іноземних громадян, здійснюється за 33 напрямом та 42 професійними спрямуваннями (спеціальностями) за освітньо-кваліфікаційними програмами бакалавр, спеціаліст, магістр. В університеті діє Інститут післядипломної освіти, який займається перепідготовкою фахівців за базовими спеціальностями університету за денною формою навчання – 10 місяців та  заочною –  18 місяців.
В університеті діє Відділ європейської освіти, створений під патронатом президента університету М.П. Сороки. Вступивши на навчання до НУВГП за європейськими освітніми програмами Ви:
 • отримуєте можливість навчатися одночасно в Україні та за її межами;
 • отримуєте можливість використовувати навчальний досвід та досвід працевлаштування однолітків із сусідніх країн;
 • дізнаєтесь більше про історію, культурні традиції народу країни, у якій навчаєшся;
 • маєте можливість брати участь у європейських академічних програмах обміну, таких як ERASMUS MUNDUS та ін.
Навчально-наукові інститути: 
 • Водного господарства та природооблаштування 
 • Механічний 
 • Агроекології та землеустрою 
 • Будівництва та архітектури 
 • Автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки 
 • Економіки та менеджменту 
 • Права 
 • Заочно-дистанційного навчання 
 • Післядипломної освіти 
В структурі університету функціонує Відділ довузівської підготовки, де можна здобути ґрунтовні знання, навчаючись на підготовчому відділенні або на  підготовчих курсах (термін навчання – 8 , 6 або 4 місяці).
Навчаючись в університеті, окрім основної професії, можна здобути ще й військовий фах, оскільки діє ліцензована військова кафедра (400 осіб) з можливістю (вперше в Україні) навчання військовому фаху дівчат.
Міжнародна співпраця. Університет має розгалужені міжнародні зв'язки з університетами, підприємствами і організаціями Білорусі, Болгарії, Польщі, Німеччини, Франції, США, Росії та багатьох інших країн світу. Випускники вузу працюють у різних галузях як в Україні, так і за кордоном. 
Бібліотека. Концепція розвитку Наукової бібліотеки Національного університету водного господарства та природокористування визначає стратегічні напрямки її розвитку, цілі і завдання по їх реалізації, роль бібліотеки у загальному контексті розвитку університету і бібліотечно-інформаційному просторі бібліотек вищих навчальних закладів України.
Наукова бібліотека є одним із структурних підрозділів університету, діяльність якого базується як на традиційних формах бібліотечно-бібліографічного обслуговування, так і впровадженні інноваційних технологій для забезпечення ефективної підтримки наукового, навчального і виховного процесів університету, конкурентоспроможності університету на ринку освітніх послуг.
Дозвілля студентів. Університет створює найкращі умови  для організації дозвілля і відпочинку. В навчальному закладі працюють секції з багатьох видів спорту, є стадіон, спортивні майданчики та спортклуб, тренажерні зали. В університеті створені всі можливості для занять художньою самодіяльністю, діє 19 різнопланових творчих колективів.
Cанаторій-профілакторій. В санаторії-профілакторії щорічно поліпшує своє здоров‘я без відриву від навчання 900 студентів.
Потужність санаторію розрахована на 60 місць в заїзд. Щороку відбувається 10 заїздів згідно графіку і оздоровлюється близько 600 студентів за рік. За весь період свого існування в санаторії отримало лікування більше 45 тис. студентів.
В санаторії функціонують:
Лікарські кабінети:
 • терапевтичний;
 • стоматологічний.
Процедурні кабінети:
 • маніпуляційний;
 • масажний;
 • фітотерапії.
Необхідні і різноманітні лікувальні процедури студенти отримують в фізіотерапевтичному відділенні та відділенні водолікування, які оснащені різноманітною апаратурою з окремими кабінетами.
Серед них є:
 • кабінет теплолікування, де проводяться парафіно-озокеритові аплікації на 4 кушетки;
 • інгаляторій на 10 посадочних місць, де відпускаються медикаментозні інгаляції з лікарськими травами;
 • кабінет електролікування, оснащений різноманітною апаратурою, де проводяться: електрофорез, ампліпульс, фонофорез, СВЧ, УВЧ, ДДТ, магнітотерапія, електростимуляція, гальванізація, ультразвукова терапія, УФО, тубус-кварц, дарсенваль, електросон.
У відділенні водолікування можна отримати:
 • підводний душ-масаж;
 • ванни лікарські з морською сіллю, іодобромом, екстрактом хвої, хвойно-морські, прісні;
 • різноманітні душі (Шарко – струминний, циркулярний, висхідний, дощовий).

 
Студентське містечко. До студенського містечка НУВГП входить 8 гуртожитків, розрахованих на 3 669 місць, в яких проживає 3 190 чол., з них 2 671 студентів. В гуртожитках проживають також студенти з Гани, Туркменістану, Грузії, Росії, Азербайджану.
На території студмістечка функціонує паспортний стіл, знаходяться спортивні майданчики, кафе, їдальня, перукарня в гурт.№3, продуктовий магазин в гурт.№2, філії банків "Хрещатик" та "Приватбанку", банкомат "Приватбанку".
В гуртожитках для студентів є кімнати для занять та відпочинку, спортивні кімнати з відповідним обладнанням, кафе та бібліотека в гурт.№1, душові кімнати та гігієни жінки.
Іногородні студенти забезпечуються гуртожитками, які розташовані на території студмістечка поряд з навчальними корпусами.
 
Контактна інформація: 
вул. Соборна, 11, м. Рівне, 33000
Телефон: (0362) 22-10-86,
(0362) 22-21-97
Телефон приймальної комісії: (0362) 22-12-59
Підготувала Надія Раківська за матеріалами сайту http://http://nuwm.edu.ua/
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ

Національний фармацевтичний університет у м.Харкові

ФАРМАЦІЯ СЬОГОДЕННЯ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ
Ректор університету
Черних В. П. Черних
Валентин Петрович –