Національний унiверситет цивільного захисту України

Ректор університету

Садковий Володимир Петрович –

генерал-лейтенант служби цивiльного захисту,

доктор наук, професор.

 

Національний університет цивільного захисту України – провідний  вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій., що акредитовано за IV рівнем з терміном дії сертифіката до 01.07.2023 року.

Сьогодні вихованці  університету  - бакалаври  та магістри  навчаються за 6 спеціальностями та 15 спеціалізаціями.
Це:
  • «Цивільна безпека» (Цивільний захист, Телекомунікаційні системи в управлінні, Інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт, Охорона праці (далі: ОП), Управління у сфері ЦЗ, Попередження та ліквідація НС, Менеджмент ОП та техногенної безпеки, Експертиза ОП та професійних ризиків);
  • «Пожежна безпека» (Пожежна безпека, Управління пожежною безпекою, Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи, Профілактика пожеж, Аудит пожежної і техногенної безпеки, Автоматичні системи пожежної та техногенної безпеки);
  • «Екологія» (Екологічна безпека);
  • «Хімічні технології та інженерія» (Радіаційний та хімічний захист);
  • «Психологія» (Екстремальна та кризова психологія);
  • «Публічне управління та адміністрування» (Державне управління у сфері ЦЗ)».
 
Вступники, які виявили бажання навчатись у Національному університеті цивільного захисту України на денній формі навчання за рахунок державного замовлення, для оформлення особової справи кандидата на навчання особисто звертаються з письмовою заявою до органів та підрозділів ДСНС України за місцем постійного проживання з 1 січня до 1 червня року вступу. Абітурієнти - майбутні курсанти - обов’язково (окрім ЗНО) складають екзамен в університеті з фізичної підготовки.
 
Для забезпечення занять із застосуванням комп’ютерної техніки в університеті діють 11 комп’ютерних класів, які мають можливість високошвидкісного доступу до глобальної  мережі Інтернет, електронної пошти та вихід у локальну комп’ютерну мережу. Гуртожиток на території університету має власну комп’ютерну мережу з безкоштовним виходом до мережі Internet. Для зручного доступу до ресурсів локальної мережі та Інтернет велика частина території університету покрита бездротовою мережею Wi-Fi, особливо території лекційних приміщень, бібліотек. В університеті функціонують обладнані аудиторії з сучасними електронними засобами навчання: інтерактивними комплексами на базі інтерактивних дошок, мультимедіа проекторів, ноутбуків та систем озвучування. дванадцять аудиторій стаціонарно обладнані смарт-телевізорами, які також дають великі можливості для забезпечення інтерактивного навчального процесу. Для використання в аудиторіях технічних засобів навчання, що не обладнані стаціонарними мультимедійними комплексами, існують мобільні комплекси, які можна використовувати у будь-якій аудиторії університету. Фахівці університету широко використовують сучасні IT-технології  для створення методичного мультимедійного інтерактивного контенту. Університет має свою медіа-студію, де створюються мультимедійні навчально-методичні матеріали: відео-лекції, фільми та мультимедійні  матеріали для електронних підручників та посібників, програмні тренажери формування навичок прийняття рішень керівниками структурних підрозділів ДСНС.
 
В університеті широко використовуються технології відеоконференцзв’язку, веб-трансляції та вебінару для забезпечення науково-практичних конференцій та будь-яких заходів, завдяки чому поширюються міжвузівські та міжнародні зв’язки університету.
 
У навчальному закладі функціонує 98 сучасних навчальних аудиторій, з них – 14 лекційних залів, 22 спеціалізовані класи, 8 стаціонарних комп’ютерних класів, 21 науково-дослідна лабораторія. На сьогодні навчальний процес забезпечують 176 кандидатів наук та 40 докторів.
 
Матеріально-технічна база університету дозволяє навчати до 3000 курсантів та студентів денної форми навчання. Щороку з лютого місяця працюють підготовчі курси з української мови та літератури і фізичної підготовки.
 
Бібліотека НУЦЗУ має просторі сучасні приміщення загальною   площею 495 кв. м; для зручності читачів на вулиці Баварській, 7 створено її філіал. До послуг користувачів 5 абонементів (2 абонементи навчальної літератури, 2 абонементи художньої літератури та абонемент наукової літератури),  3 читальних зали на 200 місць, які обладнано персональними комп'ютерами для користування електронною бібліотекою з виходом до мережі Internet. Упроваджено технологію Wi-Fi. Наразі фонди бібліотеки нараховують 114 644 примірників (книги, методичні видання, довідкову літературу, газети, журнали, нормативно-технічні документи, звіти, дисертації), 750 повнотекстових навчальних документів в електронному вигляді. Користувачам надано можливість дистанційно переглядати електронні документи із загальноосвітніх і спеціальних дисциплін. З 2014 року  бібліотека приєдналася до руху «Єдиний читацький квиток», що дає змогу студентам користування фондами читальних залів всіх вищих навчальних закладів Харкова.
 

Починаючи з другого року навчання, курсанти несуть службу у навчальній пожежно-рятувальній частині (НПРЧ), яка працює паралельно з міськими пожежно-рятувальними підрозділами  та бере участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Автомобільний парк НПРЧ нараховує 12 одиниць техніки. Поряд з вітчизняними авто працює спецтехніка  з Німеччини, що дає можливість курсантам відпрацьовувати практичні навички при ліквідації надзвичайних ситуацій за європейськими стандартами.
 
Студенти і курсанти мають можливість навчатись на військовій кафедрі підготовки офіцерів запасу.
 
До складу науково-навчальної та соціально-побутової бази НУЦЗУ входять п’ять об’єктів, загальною площею майже 25 гектарів: головна база навчального закладу розташована на вулиці Чернишевській, 94, великий навчально-тренувальний майданчик - на вулиці Баварській,7, а також функціонують об’єкти на вулицях Лермонтовській, 28, Пушкінській, 102/а і масштабний полігон в урочищі Фігурівка Чугуївського району Харківської області.
 
У лютому 2016 року відновлено будівництво нової їдальні на вулиці Чернишевській, 94, яке заплановано завершити 1 вересня 2017-го року.
 
На унікальному тренувальному полігоні у межах міста, розташованому за адресою: вул. Баварська,7, проходять практичні заняття в умовах, наближених до реальних. Тут є автотехніка, яка імітує ДТП за участі громадського транспорту (автомобіля, автобуса та тролейбуса), штучно створені зруйновані будівлі й завали, справжнісінькі гелікоптер Мі-8 та літак АН-26, на яких курсантів навчають ліквідувати будь-які надзвичайні ситуації на авіатранспорті, а також залізнична цистерна, де відпрацьовуються дії з ліквідації наслідків техногенних катастроф. Окрім того, обладнано два водоймища для навчання рятування на водних об'єктах та манеж для верхолазів.
На навчально-тренувальному полігоні в урочищі Фігурівка Харківської області курсанти проходять топографічну підготовку й відпрацьовують практичні навички з гасіння лісових пожеж та ліквідації наслідків інших природних катаклізмів.

Спортивний вишкіл вихованців проводиться з п’яти розділів: легкої атлетики, гімнастики, лижної підготовки, спортивних ігор та плавання. Крім того, проводиться велика спортивно-масова робота зі службово-прикладних видів спорту: боротьби самбо; військово-спортивного багатоборства; дзюдо; панкратіону; рукопашного бою; боксу; кікбоксингу; тхеквондо; карате; легкої атлетики; кульової стрільби; стрільби з бойової зброї; гирьового спорту; лижних гонок; настільного тенісу; пауерліфтингу; плавання; офіцерського триборства; поліатлону; пожежно-прикладного спорту; волейболу; баскетболу; міні-футболу; футболу.

У НУЦЗУ курсанти та студенти мають змогу  весело та цікаво провести свій час, займаючись у найрізноманітніших  самодіяльних художніх колективах університету: танцювальному «Флейм», вокальному «Аніма», театральному «Лицедій», літературному гуртку «Джерело»,  командах КВН «Украинские спасатели» та «Решающее направление», гуртку з малювання, вокально-інструментальному ансамблі, ансамблі барабанщиць «Firefighter Drums Band».
В університеті є унікальний музей, що вміщує понад 8 тисяч експонатів та світлин.

 

Контактні дані:

вул. Чернишевська, 94

м. Харків, 61023, Україна

Тел./факс (057) 700-31-71,

факс (057) 715-63-91

nuczu@mns.gov.ua
http://nuczu.edu.ua/ukr/

 
Підготувала Надія Раківська за матеріалами сайту http://nuczu.edu.ua/ukr/
 
Місце знаходження: 

Нові матеріали

МОН визначило роботу інституційного аудиту, який замінить атестацію шкіл
Підстави для першочергового зарахування в 1-й клас
Уряд виділив 1 млрд грн на інтернетизацію та комп'ютеризацію українських шкіл
В Києві та Харкові відкриють два бізнес-інкубатори
Служба в резерві, або Як можна вчитися в університеті та служити в армії одночасно
Методична розробка «Продуктивність праці та шляхи її підвищення на промисловому підприємстві»
Методична розробка уроку за професійним спрямуванням «Bakery products and Confectionery»
Методична розробка "Компаративний аналіз на уроках зарубіжної літератури як  засіб  розвитку полікультурної компетенції учнів"
Методична розробка "Можливості використання електронних презентацій PowerPoint для характеристики напрямів і стилів світової літератури"
"Навчаючись на філфаці, я зрозуміла, що слухати аудіокнигу в маршрутці приємніше, ніж музику", - Ірина Павко про навчання в ТНПУ ім.В.Гнатюка

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович