Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка

Ректор університету
Степаненко Микола Іванович – 
доктор філологічних наук, професор, 
заслужений діяч науки і техніки України,
 член Національної спілки журналістів України.
 
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка – один із найстаріших педагогічних вищих навчальних закладів України, славний своїми освітньо-виховними традиціями. Короленківці пишаються тим, що духовну ауру закладу творили видатні вчені й викладачі: основоположник національної української педагогіки Г. Ващенко, історики Д. Багалій, І. Рибаков та Н. Мірза-Авакянц, філологи й етнографи М. Сумцов, В. Щепотьєв, І. Майфет, математик В. Воропай, фізик А. Побєдоносцев, композитор і диригент М. Верховинець.
Факультети:
 • Історичний .
 • Природничий. 
 • Психолого-педагогічний. 
 • Технологій і дизайну. 
 • Фізико-математичний.
 • Фізичного виховання. 
 • Філології та журналістики.
У навчальному закладі функціонує довузівська підготовка.
Міжнародні зв`язки. Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка підтримує традиційні міжнародні зв'язки, а також налагоджує й нові напрямки співпраці із зарубіжними партнерами ( Росія, Білорусь, Польща, Болгарія, Велика Британія та ін.), укладаючи з ними угоди про співпрацю й обмін позитивними здобутками. Щороку приїжджають делегації Університету Лі (США), викладачі з Німеччини, Франції, Великої Британії, Швеції, Росії, Білорусії.
Основними партнерами є ВНЗ Росії (7 університетів), Білорусії (2 університети), але, з урахуванням сучасної тенденції Європейської освітньої інтеграції та входження України до Болонського процесу, активізується і співпраця із вищими навчальними закладами Європи.
Бібліотека. Загальний фонд бібліотеки налічує 546474 інформаційні ресурси, серед яких є велика кількість цінних і рідкісних видань, наукова, навчальна та художня література. Фонди бібліотеки щорічно поповнюються традиційними паперовими джерелами та електронними виданнями. Функціонують 5 абонементів та 4 спеціалізовані читальні зали на 320 посадкових місць. Діє автоматизована інформаційна бібліотечна система «УФД/Бібліотека». 
Для зручності студентів створено кабінети самостійної роботи в гуртожитках.
У вузі функціонує музейний комплекс, до складу якого входять:
 • Кімната-музей Г.Г. Ващенка.
 • Кімната-музей піонера космонавтики Ю.В. Кондратюка.
 • Кімната-музей українського рушникарства.
 • Кімната-музей В.М. Верховинця та українського народного хору „калина”.
 • Кімната-музей А.С. Макаренка.
 • Кімната-музей декоративно-ужиткового мистецтва.
 • Кімнати–музеї кафедри біології людини і тварин.
 • Музейна кімната В.Г. Короленка.
Ботанічний сад. Ботанічний сад розташований на рельєфній території східної частини міста. Сад містить кілька відділів: дендрарій, відділ квітково-декоративних рослин, музей українського квітникарства під відкритим небом, зелений клас, альпійську гірку, відділ сільськогосподарських та лікарських культур, плодовий сад. 
Дозвілля студентів. В університеті успішно працює близько 30 художніх колективів. Визнані й широковідомі в Україні та зарубіжжі  творчі колективи -  візитівки Полтавщини Український Народний хор “Калина”, який щорічно гастролює за кордоном (Росія, Бельгія, Німеччина, Швейцарія, Австрія, Італія, Туреччина та ін.); лауреати багатьох міжнародних і Всеукраїнських конкурсів і фестивалів  камерний хор  імені Павла Лиманського,  Народний ансамбль танцю «Весна», вокальні ансамблі «Тисяча років музики» та «Чебрець», фольклорний ансамбль «Жива вода», Лауреат Всеукраїнських та обласних конкурсів музичний центр “Вікторія”. Широко відомий в Україні та за її межами спортивно - танцювальний центр  “Грація”(призер чемпіонатів України, світу і Європи). Понад сорок років діє літературна студія «Заспів», членами якої були відомі нині письменники й журналісти. Великий успіх серед студентів мають виступи команди КВК «Фіма» (учасник вищої ліги СНД)  й студентський театр естрадних мініатюр «Ананас». Щороку відбуваються фестивалі художньої творчості "Студентська весна" (лише в гала-концерті беруть участь близько 20 колективів і понад 30 сольних виконавців), конкурси першокурсників "Алло, ми шукаємо таланти!" та багато інших.
Спорт. У виші створено всі умови для занять студентами фізичною культурою і спортом: тренажерний та тренувальні зали, стадіон із футбольним полем,  волейбольним та баскетбольними майданчиками, діють  спортивні секції. Високих результатів досягли спортсмени університету. В університеті навчаються і працюють близько 60 майстрів спорту України, 6 майстрів спорту міжнародного класу, 1 заслужений майстер спорту України, серед яких – чемпіонка світу з пауерліфтингу І. Яворська, учасник Олімпійських ігор у Сіднеї С. Ізмайлов (легка атлетика). Щорічно проводяться спартакіади з легкої атлетики, змагання на призи ректора акад. В.О. Пащенка з волейболу, пляжного волейболу, міні-футболу, тенісу, ритмічної гімнастики тощо.
Умови для навчання. Полтавський національний педагогічний університет має розвинену інфраструктуру, яка відповідає основним напрямкам його діяльності, зазначеним Статутом, і забезпечує підготовку педагогічних кадрів вищого рівня. 
Університет розташовано у 4 навчальних корпусах, які разом із спортивним містечком, профілакторієм, будівлями 4 студентських гуртожитків, студентською їдальнею, технічними спорудами утворюють сучасне студентське містечко в центральній історичній частині міста. Навчальний процес також здійснюється у розташованих неподалік навчально-виробничих майстернях та в університетському ботанічному саду, який, зокрема, є одним із «семи чудес» Полтави. У виші функціонує понад 200 навчальних аудиторій, кабінетів, лабораторій, класів, оснащених сучасною аудіовізуальною технікою, комп’ютерами та іншими технічними засобами навчання; 18 комп’ютерних класів з виходом в Інтернет, діє локальна мережа. Для забезпечення навчального процесу та позанавчальної діяльності студентів використовуються дві актові зали та 3 танцювальні класи. 
Постійно поповнюється і оновлюється парк комп’ютерів та сучасної  організаційної техніки. 
Військова кафедра. В університеті створено умови для тих, хто бажає проходити військове навчання за програмою підготовки офіцерів запасу (військова кафедра). 
Гуртожитки. Університет має чотири власні гуртожитки на 1300 місць, які розташованих на території студмістечка університету. У гуртожитках дво- та тримісні кімнати з санвузлами, кухнями на кожному поверсі та пральнею. Правом першочергового поселення у гуртожитки університету користуються студенти з числа пільгових категорій громадян.
Контактна інформація:
36000 м. Полтава,
вул. Остроградського, 2
Телефон приймальні:  (0532) 562313
Факс приймальні:  (0532) 25867
 
Підготувала Надія Раківська за матеріалами сайту  http://pnpu.edu.ua/ua/index.php
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович