Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка

Ректор університетуЛянной Юрій Олегович - ректор Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка
Лянной Юрій Олегович  – 
кандидат педагогічних наук, професор
Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка – сучасний вищий навчальний заклад ІІІ-IV рівнів акредитації, що є одним із найбільших науково-методичних і культурних центрів Сумської області та Слобожанщини. У 2004 р. університет став лауреатом рейтингу вищих навчальних закладів України «Софія Київська».
Навчальний заклад нині готує близько 8 тисяч студентів денної, заочної й екстернатної форм навчання .
Навчальний корпус Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка У складі університету функціонують три інститути:
 • Інститут філології.
 • Інститут фізичної культури.
 • Інститут педагогіки  і психології.
Чотири факультети:
 • Природно-географічний.
 • Фізико-математичний.
 • Факультет мистецтв.
 • Історичний факультет.
Високому рівню організації навчально-виховного процесу в усіх структурних підрозділах СумДПУ сприяє створення належної матеріально-технічної бази, яка включає в себе 14 корпусів та споруд, у тому числі 5 навчально-лабораторних корпусів, в яких розташовані сучасні лабораторії, спеціалізовані кабінети; 3 гуртожитки; спортивний комплекс; бібліотека; 5 музеїв; стадіон; ботанічний сад та навчальна база в урочищі Вакалівщина
Функціонує видавництво університетської газети «Гаудеамус».
До послуг студентів сучасний бібліотечний комплекс, фонд якого нині охоплює понад 1 млн. примірників видань. При бібліотеці функціонує зал інформаційних технологій.Музей Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка
Багатим є фонд університетських музеїв, що допомагають студентству краще пізнати історію і традиції alma-mater. Цікавою є кімната-музей ім. А.С. Макаренка, де зібрані листи і спогади послідовників великого педагога, праці провідних українських та зарубіжних учених-макаренкознавців тощо.
Особливої уваги заслуговує ботанічний сад. Він розташований у межах міста на правому корінному березі р. Стрілки, займає площу у 5 га. Сьогодні ботанічний сад СумДПУ ім. А.С. Макаренка є пам'яткою садово-паркового мистецтва і має статус державного заказника.
Студенти Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка Матеріальне облаштування спортивного комплексу СумДПУ ім. А.С. Макаренка включає в себе два басейни; ігрову, гімнастичну, тренажерну зали; три зали єдиноборств; зали лікувальної фізичної культури; легкоатлетичний манеж; стадіон; зимовий сад із живим куточком тощо.
У вузі функціонує підготовче відділення, що є важливим складником навчальної діяльності СумДПУ, оскільки майбутні абітурієнти мають змогу поглибити свої знання шляхом навчання протягом одного року чи в системі очно-заочних та вечірніх курсів, які працюють із жовтня до квітня. Студенти Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка
Звичайно, основне в університеті – навчання, але студентське життя – це не лише лекції та семінари. Для того, щоб студент міг відпочити, звеселитися душею й, до того ж, реалізувати себе у власному хобі, у вузі існує декілька творчих колективів. Відвідувати заняття кожного з них можна у вільний час абсолютно безкоштовно.
 • Творчі колективи Сумського педагогічного університету ім. А.С. Макаренка :
 • Народний  театр-студія естрадного вокалу «Екстрім».
 • Вокальний ансамбль.
 • Молодіжний драматичний театр.
 • Студія авторської пісні «Музика слова»
 • Любительська хореографічна студія.
 
Контактна інформація:
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 22-15-17, 68-59-01, 68-59-02
Факс: (0542) 22-15-17
Web-сайт: www.sspu.sumy.ua
Підготувала Надія Раківська 
за матеріалами сайту
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ