Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка

Ректор університетуЛянной Юрій Олегович - ректор Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка
Лянной Юрій Олегович  – 
кандидат педагогічних наук, професор
Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка – сучасний вищий навчальний заклад ІІІ-IV рівнів акредитації, що є одним із найбільших науково-методичних і культурних центрів Сумської області та Слобожанщини. У 2004 р. університет став лауреатом рейтингу вищих навчальних закладів України «Софія Київська».
Навчальний заклад нині готує близько 8 тисяч студентів денної, заочної й екстернатної форм навчання .
Навчальний корпус Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка У складі університету функціонують три інститути:
 • Інститут філології.
 • Інститут фізичної культури.
 • Інститут педагогіки  і психології.
Чотири факультети:
 • Природно-географічний.
 • Фізико-математичний.
 • Факультет мистецтв.
 • Історичний факультет.
Високому рівню організації навчально-виховного процесу в усіх структурних підрозділах СумДПУ сприяє створення належної матеріально-технічної бази, яка включає в себе 14 корпусів та споруд, у тому числі 5 навчально-лабораторних корпусів, в яких розташовані сучасні лабораторії, спеціалізовані кабінети; 3 гуртожитки; спортивний комплекс; бібліотека; 5 музеїв; стадіон; ботанічний сад та навчальна база в урочищі Вакалівщина
Функціонує видавництво університетської газети «Гаудеамус».
До послуг студентів сучасний бібліотечний комплекс, фонд якого нині охоплює понад 1 млн. примірників видань. При бібліотеці функціонує зал інформаційних технологій.Музей Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка
Багатим є фонд університетських музеїв, що допомагають студентству краще пізнати історію і традиції alma-mater. Цікавою є кімната-музей ім. А.С. Макаренка, де зібрані листи і спогади послідовників великого педагога, праці провідних українських та зарубіжних учених-макаренкознавців тощо.
Особливої уваги заслуговує ботанічний сад. Він розташований у межах міста на правому корінному березі р. Стрілки, займає площу у 5 га. Сьогодні ботанічний сад СумДПУ ім. А.С. Макаренка є пам'яткою садово-паркового мистецтва і має статус державного заказника.
Студенти Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка Матеріальне облаштування спортивного комплексу СумДПУ ім. А.С. Макаренка включає в себе два басейни; ігрову, гімнастичну, тренажерну зали; три зали єдиноборств; зали лікувальної фізичної культури; легкоатлетичний манеж; стадіон; зимовий сад із живим куточком тощо.
У вузі функціонує підготовче відділення, що є важливим складником навчальної діяльності СумДПУ, оскільки майбутні абітурієнти мають змогу поглибити свої знання шляхом навчання протягом одного року чи в системі очно-заочних та вечірніх курсів, які працюють із жовтня до квітня. Студенти Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка
Звичайно, основне в університеті – навчання, але студентське життя – це не лише лекції та семінари. Для того, щоб студент міг відпочити, звеселитися душею й, до того ж, реалізувати себе у власному хобі, у вузі існує декілька творчих колективів. Відвідувати заняття кожного з них можна у вільний час абсолютно безкоштовно.
 • Творчі колективи Сумського педагогічного університету ім. А.С. Макаренка :
 • Народний  театр-студія естрадного вокалу «Екстрім».
 • Вокальний ансамбль.
 • Молодіжний драматичний театр.
 • Студія авторської пісні «Музика слова»
 • Любительська хореографічна студія.
 
Контактна інформація:
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 22-15-17, 68-59-01, 68-59-02
Факс: (0542) 22-15-17
Web-сайт: www.sspu.sumy.ua
Підготувала Надія Раківська 
за матеріалами сайту
 
Місце знаходження: 

Нові матеріали

Методична розробка уроку за професійним спрямуванням «Bakery products and Confectionery»
Методична розробка "Компаративний аналіз на уроках зарубіжної літератури як  засіб  розвитку полікультурної компетенції учнів"
Методична розробка "Можливості використання електронних презентацій PowerPoint для характеристики напрямів і стилів світової літератури"
"Навчаючись на філфаці, я зрозуміла, що слухати аудіокнигу в маршрутці приємніше, ніж музику", - Ірина Павко про навчання в ТНПУ ім.В.Гнатюка
Інтегроване заняття з ознайомлення з довкіллям, мовленнєвого розвитку, художньої літератури та образотворчої діяльності на тему "Усе моє, все зветься Україна"
Сценарій розваги з патріотичного виховання фізкультурно-музичного напрямку на тему "Козацькі забави"
Методи і форми роботи з розвитку творчих можливостей студентів на занятті з української літератури. Методична робота за творчістю Лесі Українки
Проект Закону "Про повну загальну середню освіту" вже на розгляді у ВР України: яких новацій чекати найближчим часом?
"За рік навчання я переконалася, що ТНПУ – університет високого рівня", - Тетяна Базилевська
Конспект уроку на тему: «Ефективне спілкування». Презентація

Популярний ВНЗ

Національний фармацевтичний університет у м.Харкові

ФАРМАЦІЯ СЬОГОДЕННЯ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ
Ректор університету
Черних В. П. Черних
Валентин Петрович –