Українська медична стоматологічна академія

 
Ректор
Ждан
В’ячеслав Миколайович – 
заслужений лікар України, професор,
доктор медичних наук.
Вищий державний навчальний заклад України "Українська медична стоматологічна академія" - провідний державний вищий навчальний заклад з підготовки лікарів, зокрема лікарів-стоматологів.
Нині в Українській медичній стоматологічній академії навчається 4249 студентів, з них 764 - іноземці із 46 країн світу.
В Українській медичній стоматологічній академії функціонують такі факультети:
  • стоматологічний факультет;
  • медичний факультет №1 (лікувальний);
  • медичний факультет № 2 (педіатричний);
  • факультет підготовки іноземних студентів;
  • факультет післядипломної освіти.
Також функціонує відділення довузівської підготовки, підготовче відділення для іноземних громадян.
На базі ВДНЗУ «УМСА» створений коледж, який готує бакалаврів та молодших спеціалістів. У 2008 році було відкрите і успішно функціонує фармацевтичне відділення, а з 2012 року розпочата підготовка молодших спеціалістів-фармацевтів за заочною формою навчання.
У структурі академії діє 53 кафедри, дев'ять із них - опорні. Лікувально-консультативна робота проводиться на 39 клінічних кафедрах академії, розташованих в кращих обласних та міських лікувальних закладах Полтави.
Науковий потенціал УМСА - 90 докторів наук, 367 кандидати наук, 81 професор, 196 доцентів, 2 Лауреати Державної премії України, 5 Заслужених діячів науки і техніки України, 4 Заслужених лікарів України, один заслужений раціоналізатор.
Форма навчання в академії денна та з неповним навчальним днем (вечірнє навчання).
За час існування академія підготувала 28700 лікарів-стоматологів, 12000 лікарів інших спеціальностей, а в рік свого ювілею здійснила перший випуск лікарів, які навчалися за Болонською системою, і тим самим зробила важливий крок до входження в Європейський освітній простір та дала можливість випускникам бути конкурентоздатними, визнаними спеціалістами в будь-якій державі світу. 
Академія – неодноразовий учасник міжнародних виставок престижних навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні», «Інноватика в сучасній освіті», «Освіта і кар`єра», на яких представляла досягнення вузу в напрямку організації навчально-виховного процесу; науково-методичних інновацій, сучасних інформаційно-телекомунікаційних та мультимедійних систем навчання та ін., за що була нагороджена Золотими медалями, Гран-прі та дипломами.
«Українська медична стоматологічна академія» удостоєна почесних звань «Лідер національної освіти», «Лідер науково-технічної діяльності», «Лідер міжнародної діяльності».
У 2016 році Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія»  святкує свій славний ювілей – 95 річчя з дня заснування AlmaMater.
Бібліотека. Сьогодні бібліотека має розвинуту структуру абонементів, читальних залів; оснащена комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням. 
Спортивний клуб «Медик». Обласна громадська організація «Спортивний клуб «Медик» Української медичної стоматологічної академії» (скорочено ОГО «СК «Медик» УМСА») створена в березні 2004 р. Почесним президентом клубу є заслужений тренер України Пожечевський В.О. 
СК «Медик» відповідно до календарних планів працює на виконання статутних завдань згідно угоди з ВДНЗУ «УМСА» про співробітництво та організацію взаємовідносин в галузі фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи. Діяльність клубу включає в себе: 
- організацію плідної роботи оздоровчих секцій та секцій спортивного удосконалення з видів спорту для студентів та співробітників ВДНЗУ «УМСА»; 
- проведення традиційних академічних Спартакіад тощо.
Газета ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» «Трибуна лікаря». Виходить щомісяця.
Туризм та дозвілля. Функціонують 18 гуртків та колективів художньої самодіяльності, серед яких чільне місце займають три колективи з почесним званням « народний аматорський» - це ансамбль танцю «Юність», вокальний ансамбль «Мальви» та духовий оркестр з загальною кількістю в них учасників – 168 студентів.
Туризм є популярною формою організації відпочинку, проведення дозвілля, пізнання рідного краю, навколишнього середовища, знайомства з історією, культурою і традиціями певної країни.
Саме тому Студентський профком УМСА пропонує цікаві та захоплюючі екскурсії по містам та визначним місцям нашої країни.
Студентське самоврядування. Студентське самоврядування ВДНЗУ «УМСА» представлене студентськими радами гуртожитків, деканатів, та найвищим органом – СТУДЕНТСЬКИМ ПАРЛАМЕНТОМ.
Студентський парламент ВДНЗУ «УМСА» - надійний осередок, що завжди стоїть на боці захисту прав студентів. Це унікальна молодіжна платформа, створена  для реалізації талантів, проектів та ініціатив студентства. 
Військова кафедра. Військова кафедра відсутня.
Студентське містечко. Академія має на балансі 16 будівель, із них: 5 навчальних корпусів, 4 гуртожитки; господарчий корпус, віварій, ангари, бібліотека, читальні зали, спортивно-оздоровчий комплекс, їдальня, кафе, оздоровчо-спортивний табір.
 
Контактна інформація:
Адреса: 36024, Полтавська обл.,
м. Полтава, вул. Шевченка 23
Телефони: (5322) 7-43-51; 7-38-94; 7-91-62
Факс: (532) 60-20-51
Підготувала Надія Раківська
за матеріалами сайту http://www.umsa.edu.ua/
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ

Національний фармацевтичний університет у м.Харкові

ФАРМАЦІЯ СЬОГОДЕННЯ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ
Ректор університету
Черних В. П. Черних
Валентин Петрович –