Харківська державна академія культури

Ректор академії
Шейко
Василь Миколайович - 
доктор історичних наук, професор, 
член-кореспондент Академії мистецтв України, 
заслужений діяч мистецтв України.
Харківська державна академія культури - це сучасний вищий навчальний заклад четвертого рівня акредитації, лідер бібліотечно-інформаційної та культурологічної освіти. Академія готує бакалаврів, спеціалістів і магістрів за 11 напрямами 4-х галузей знань: «культура», «мистецтво», «педагогічна освіта», «менеджмент і адміністрування». Навчально-виховний процес забезпечують 8 факультетів:

Факультет бібліотекознавства та інформатики.
Факультет документознавства та інформаційної діяльності.
Факультет хореографічного мистецтва.
Факультет культурології.
Факультет управління та бізнесу.
Факультет музичного мистецтва.
Факультет театрального мистецтва.
Факультет кіно-, телемистецтва.
Центр безперервної освіти.
Центр міжнародної освіти і співробітництва.
У ХДАК функціонують аспірантура (з 1994 р.), докторантура (з 1996 р.), інститут здобувачів. 

Міжнародна співпраця. Академія є дійсним членом Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА), Організації Європейської співдружності в галузі бібліотечно-інформаційної освіти (БОБКАТССС), Європейської асоціації бібліотечно-інформаційної освіти та наукових досліджень (ЕВКЛІД). Вона має широкі навчальні та наукові зв’язки з Університетом Роберта Гордона (Велика Британія), Університетом штату Іллінойс (США), Вищою Королівською школою бібліотекознавства (Данія), Амстердамським університетом і Вищою політехнічною школою (Нідерланди), Вищою школою бібліотекознавства та інформатики і Українським Вільним Університетом (Німеччина), Харбінським університетом та Харбінським інститутом просвіти (Китай), Вищою гуманітарно-економічною школою (Польща). Згідно укладених угод академія здійснює міжнародний обмін викладачами, науковцями, студентами, надає можливість своїм студентам продовжувати навчання за кордоном.
16 вересня 2005 р. академія підписала Велику Хартію університетів, приєднавшись до світової університетської спільноти.
Творчі колективи. В академії успішно функціонують такі студентські творчі колективи: академічний хор; народний хор; хорові ансамблі, капела бандуристів, ансамбль окордеоністів-баяністів, інструментальний квартет “ЦимБанДо”, ансамбль народної музики “Стожари”, фольклорні гурти “Барви”, “Горлиця”; естрадний оркестр; джазовий ансамбль “Магніфіка”; народний оркестр; оркестр народних інструментів; камерний оркестр; інструментальні ансамблі; учбовий театр; театр народного танцю “Заповіт”, театр народного танцю “ЕСТЕТ”; студентський театр естрадного співу “СТЕП”, гурт “Шкода”; ансамбль джазової музики “Біг-бенд”; ансамбль бального танцю та ін. 
За останні роки сотні студентів стали лауреатами та дипломантами міжнародних, всеукраїнських конкурсів і фестивалів.
Студентська рада. Студрада у вузі поділена на сектори, кожен з яких займається конкретним напрямком. У кожного сектора та факультету є свої керівники, до яких студенти звертаються за допомогою та з приводу власних пропозицій. 
Бібліотека. Бібліотека Харківської державної академії культури є провідним помічником у підготовці молодих спеціалістів та науковців у галузі культурології, бібліотекознавства та інформаційної діяльності, документознавства, мистецтвознавства.
До послуг користувачів бібліотеки унікальний фонд, де книги представлені майже з усіх галузей знань, проблемно-орієнтовані бази даних згідно профілю академії, створені бібліотекою, а також запозичені електронні ресурси, які зберігаються у внутрішньовузівській локальній мережі.

Газета. Функціонує видавництво газети для студентів і співробітників ХДАК "Бурсацький узвіз".
Студентське містечко. До послуг студентів академії телевізійна лабораторія та студія звукозапису, навчальний театр, спортивна зала, упорядковані гуртожитки, їдальня, кафе. Всім іногороднім студентам навчальний заклад надає місця у гуртожитках.
 
Контактна інформація: 
61057, м.Харків, Бурсацький узвіз, 4
Телефон/факс: (057) 731-51-05
 
Підготувала Надія Раківська
за матеріалами сайту http://www.ic.ac.kharkov.ua/
Місце знаходження: 

Нові матеріали

Проект Закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту»: розпочалось громадське обговорення
Реалізація принципу наступності неперервності освіти двох суміжних ланок
МОН не знайшло в Україні якісних електронних підручників для школи
Підсумкове заняття «Україна на шляху до незалежності – історичний досвід» (з використанням мультимедійних дидактичних вправ Learning Apps, як форма підготовки до ДПА)
Батьки можуть не платити за групи подовженого дня, а лише робити благодійні внески, - МОН 
Лілія Гриневич розповіла як оцінюватимуть успішність першокласників
МОН представило  для громадського обговорення основні зміни у проекті умов прийому до вишів на 2019 рік 
Органи місцевого самоврядування не повинні покладати на вчителів відповідальність за свої зобов'язання, - Лілія Гриневич
Триває громадське обговорення нововведень державної підсумкової атестації
Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класів

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович