Херсонська державна морська академія

Ректор академії 
Ходаковський
Володимир Федорович - 
кандидат історичних наук, професор.
Нарешті здійснилася давня мрія багатьох поколінь херсонських моряків - в Херсоні створено новий морський навчальний заклад, в якому можна отримати повну вищу морську освіту .
Сьогодні Херсонська державна морська академія - це вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації, який готує фахівців повного спектру плавальних та суднобудівних спеціальностей. Кількість студентів 5442. 
Навчальний заклад складається з трьох структурних підрозділів: 
1) Професійно -морського ліцею ХДМА, який готує фахівців робочих спеціальностей навчально - кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник»;
2) Морського коледжу ХДМА, який готує фахівців плавальних та суднобудівних спеціальностей.
3) Академії:
 • факультет судноводіння;
 • факультет суднової енергетики.

Навчальні плани ХДМА інтегровані, тому випускники як ліцею, так і коледжу можуть продовжити своє навчання в інших структурних підрозділах ХДМА .
Навчання здійснюється за денною та заочною формами навчання за кошти державного бюджету та за кошти фізичних і юридичних осіб .
Навчальна практика. Крім теоретичної та тренажерної підготовки , всі курсанти ХДМА мають можливість пройти практику в навчальних майстернях , а також пройти плавальну практику як на власному навчально -виробничому судні ОМ-106 , так і на суднах іноземних та національних компаній. Одним з таких є судно для перевезення важких негабаритних вантажів « HR CONSTELLATION », що забезпечує екіпажем компанія « Марлоу Навігейшн». На цьому судні курсанти можуть не тільки закріпити вже отримані знання , але й продовжити своє навчання у спеціально обладнаній лабораторії.
Бібліотека ХДМА - інформаційний, освітній та культурний центр. Державна освітня політика спрямована на забезпечення суспільства знаннями, необхідними для соціального розвитку. При цьому основними пріоритетами на найближчі п'ять років є:
 • європейський рівень якості та доступності освіти;
 • духовні орієнтири освіти;
 • демократія в освіті;
 • підвищення соціального статусу педагогів ;
 • розвиток суспільства на основі нових знань;
 • підвищення ефективності використання фінансових і матеріально-технічних ресурсів для забезпечення діяльності галузі .
Міжнародна співпраця. ХДМА співпрацює з відомою у світі німецькою компанією «Марлоу Навігейшн ». З нею укладено довгостроковий , який не має аналогів у світі , договір. Зараз « Марлоу Навігейшн » є не тільки компанією- роботодавцем для багатьох випускників ХДМА , а й вагомим інвестором у розвиток його навчально- лабораторної та матеріальної бази.
Студентський клуб. Студентський клуб має статус культурно - масового підрозділу ХДМА. 
Основні функції студентського клубу ХДМА :
 • забезпечення роботи гуртків художньої самодіяльності ;
 • проведення оглядів- конкурсів , фестивалів , концертів ;
 • організація культпоходів та екскурсій в театр , на концерти , виставки та музеї міста ;
 • організація й проведення концертів художньої самодіяльності ;
 • організація участі курсантів , студентів і учнів ХДМА та її структурних підрозділів у місцевих , обласних та всеукраїнських конкурсах , фестивалях.
Спортивний клуб. Спортивний клуб Херсонської державної морської академії - фізкультурно -спортивна організація, що здійснює керівництво позанавчальної спортивної , фізкультурно -оздоровчої та туристичної роботою, що проводиться в академії, коледжі , ліцеї.
Спортивний клуб здійснює серед курсантської , студентської та учнівської молоді спортивно -масові заходи з усіх видів спорту , які входять в навчальну програму з фізичного виховання .
Спортивний клуб академії проводить комплексну спартакіаду з 8 - ми видів спорту.
В академії проводяться масові змагання між групами , факультетами , структурними підрозділами.
Збірні Херсонської державної морської академії та її структурних підрозділів постійно беруть участь у спортивних змаганнях міста та області.
Види спорту:
 • Плавання.
 • Крос.
 • Волейбол.
 • Футбол .
 • Баскетбол.
 • Шахи.
 • Настільний теніс.
 • Легка атлетика.
Гуртожиток. Будинок п'ятиповерховий. Перший поверх - адміністративні кабінети, бібліотека, читальний зал, камера зберігання особистих речей, приміщення для чергово-вахтової служби, контрольно-пропускний пункт екіпажу. Другий, третій, четвертий, п'ятий поверхи - відведені для проживання курсантів. На кожному поверсі курсанти проживають в кімнатах по три людини (у кожній кімнаті нові сучасні меблі , вікна металопластикові, проведено інтернет ), а також на кожному поверсі є дві санітарні кімнати і два умивальника. 
На території екіпажу щодня працює лазня. Курсанти забезпечені триразовим харчуванням. Також на території знаходиться спортивний комплекс, який складається з двох спортивних залів, забезпечених спортивним знаряддям та тренажерами .
 
Контактна інформація:
Проспект Ушакова, 20
м. Херсон, 73000
E - Mail : more@tlc.kherson.ua 
Тел. приймальної комісії:
 • Академія ( 0552 ) 22-52-53,
 • Коледж : 26-50-92, 22-32-82,
 • Ліцей : 22-52-49, 26-37-88
Підготувала Надія Раківська
за матеріалами сайту http://www.kma.ks.ua/
 
Місце знаходження: 

Нові матеріали

МОН визначило роботу інституційного аудиту, який замінить атестацію шкіл
Підстави для першочергового зарахування в 1-й клас
Уряд виділив 1 млрд грн на інтернетизацію та комп'ютеризацію українських шкіл
В Києві та Харкові відкриють два бізнес-інкубатори
Служба в резерві, або Як можна вчитися в університеті та служити в армії одночасно
Методична розробка «Продуктивність праці та шляхи її підвищення на промисловому підприємстві»
Методична розробка уроку за професійним спрямуванням «Bakery products and Confectionery»
Методична розробка "Компаративний аналіз на уроках зарубіжної літератури як  засіб  розвитку полікультурної компетенції учнів"
Методична розробка "Можливості використання електронних презентацій PowerPoint для характеристики напрямів і стилів світової літератури"
"Навчаючись на філфаці, я зрозуміла, що слухати аудіокнигу в маршрутці приємніше, ніж музику", - Ірина Павко про навчання в ТНПУ ім.В.Гнатюка

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович