Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Мельничук Степан ВасильовичРектор університету 
Мельничук
Степан Васильович – 
професор, доктор фізико-математичних наук,
заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, кавалер Ордена "За заслуги" ІІІ ступеня.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців – комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки. Роботи інтер’єрів виконані віденськими художниками К. Іобстом, І. Кляйном, чеським К. Свободою, буковинськими Е.Бучевським і Є. Максимовичем. 
Чернівецький університет було засновано указом австрійського імператора Франца-Йосифа від 31 березня 1875 р. У 1989 році університетові присвоєно ім'я визначного буковинського письменника Юрія Федьковича, у 2000 році — надано статус національного.Головний корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
29 червня 2011 р. 35-та сесія комітету Світової спадщини ЮНЕСКО прийняла рішення про включення до списку Світової культурної спадщини центрального корпусу університету — колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації.
Сьогодні в цьому навчальному закладі функціонує 16 факультетів: географічний, економічний, інженерно-технічний, іноземних мов, історії, політології та міжнародних відносин, комп'ютерних наук, образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, педагогіки, психології та соціальної роботи, прикладної математики, фізичний, філологічний, філософсько-теологічний, факультет біології, екології та біотехнологій, факультет фізичної культури та здоров'я людини, хімічний, юридичний і загально-університетська кафедра архітектури та будівництва.
Здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста та магістра.

Ботанічний сад Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

ЧНУ має 14 навчальних корпусів, ботанічний сад, зоологічний та геологічний музеї, видавництво, бібліотеку з книжковим фондом у 2,5 млн. примірників.
У вузі два рази на рік виходить "Університетський вісник".
Функціонує Рада з науково-дослідної роботи студентів з метою всебічного сприяння науково-дослідній роботі, винахідницькій та творчій діяльності студентів, аспірантів та молодих вчених.
Діють студентські відділення Міжнародного  товариства інженерів - оптиків (SPIE) та Американського оптичного товариства  (OSA), Студентська громадська організація ЧНУ "Екос", Всеукраїнська студентська організація "Екологічні ініціативи", Обласна студентська організація "Чергафф-Фонд", Студентське економічне наукове товариство ЧНУ (СНЕТ), Політичне наукове товариство студентів та аспірантів, Політичний дискусійний клуб, Євро – клуб, Студентський клуб "Волонтер", Клуб слов’янського кіно, Центр славістичних студій, Дискусійний клуб "Соціолог в квадраті", Філософсько – дискусійний клуб "КОЛО", Юридична клініка та ін.
Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Активно працює університетська літстудія імені Степана Будного. На засіданнях обговорюються твори літстудійців, а також діляться зі студентами своїм досвідом письменники, літературознавці, перекладачі.
Студенти університету є активними учасниками наукових заходів: виступають із доповідями на наукових конференціях, публікують наукові статті, беруть участь в університетських та всеукраїнських студентських олімпіадах та конкурсах наукових робіт.
У Чернівецькому національному університеті діє студентський Парламент, створений у 2001 р., невід’ємною частиною якого є традиційні студентські ради у гуртожитках студмістечка.
У розпорядженні університету 7 гуртожитків, де проживає близько 3500 студентів.
 
Контактна інформація:
58012, Україна,
м. Чернівці,
вул. Коцюбинського 2,
тел. +380-372-584810,
факс +380-372-552914,
Підготувала Надія Раківська 
за матеріалами сайту http://www.chnu.edu.ua
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович