Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Мельничук Степан ВасильовичРектор університету 
Мельничук
Степан Васильович – 
професор, доктор фізико-математичних наук,
заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, кавалер Ордена "За заслуги" ІІІ ступеня.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців – комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки. Роботи інтер’єрів виконані віденськими художниками К. Іобстом, І. Кляйном, чеським К. Свободою, буковинськими Е.Бучевським і Є. Максимовичем. 
Чернівецький університет було засновано указом австрійського імператора Франца-Йосифа від 31 березня 1875 р. У 1989 році університетові присвоєно ім'я визначного буковинського письменника Юрія Федьковича, у 2000 році — надано статус національного.Головний корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
29 червня 2011 р. 35-та сесія комітету Світової спадщини ЮНЕСКО прийняла рішення про включення до списку Світової культурної спадщини центрального корпусу університету — колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації.
Сьогодні в цьому навчальному закладі функціонує 16 факультетів: географічний, економічний, інженерно-технічний, іноземних мов, історії, політології та міжнародних відносин, комп'ютерних наук, образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, педагогіки, психології та соціальної роботи, прикладної математики, фізичний, філологічний, філософсько-теологічний, факультет біології, екології та біотехнологій, факультет фізичної культури та здоров'я людини, хімічний, юридичний і загально-університетська кафедра архітектури та будівництва.
Здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста та магістра.

Ботанічний сад Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

ЧНУ має 14 навчальних корпусів, ботанічний сад, зоологічний та геологічний музеї, видавництво, бібліотеку з книжковим фондом у 2,5 млн. примірників.
У вузі два рази на рік виходить "Університетський вісник".
Функціонує Рада з науково-дослідної роботи студентів з метою всебічного сприяння науково-дослідній роботі, винахідницькій та творчій діяльності студентів, аспірантів та молодих вчених.
Діють студентські відділення Міжнародного  товариства інженерів - оптиків (SPIE) та Американського оптичного товариства  (OSA), Студентська громадська організація ЧНУ "Екос", Всеукраїнська студентська організація "Екологічні ініціативи", Обласна студентська організація "Чергафф-Фонд", Студентське економічне наукове товариство ЧНУ (СНЕТ), Політичне наукове товариство студентів та аспірантів, Політичний дискусійний клуб, Євро – клуб, Студентський клуб "Волонтер", Клуб слов’янського кіно, Центр славістичних студій, Дискусійний клуб "Соціолог в квадраті", Філософсько – дискусійний клуб "КОЛО", Юридична клініка та ін.
Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Активно працює університетська літстудія імені Степана Будного. На засіданнях обговорюються твори літстудійців, а також діляться зі студентами своїм досвідом письменники, літературознавці, перекладачі.
Студенти університету є активними учасниками наукових заходів: виступають із доповідями на наукових конференціях, публікують наукові статті, беруть участь в університетських та всеукраїнських студентських олімпіадах та конкурсах наукових робіт.
У Чернівецькому національному університеті діє студентський Парламент, створений у 2001 р., невід’ємною частиною якого є традиційні студентські ради у гуртожитках студмістечка.
У розпорядженні університету 7 гуртожитків, де проживає близько 3500 студентів.
 
Контактна інформація:
58012, Україна,
м. Чернівці,
вул. Коцюбинського 2,
тел. +380-372-584810,
факс +380-372-552914,
Підготувала Надія Раківська 
за матеріалами сайту http://www.chnu.edu.ua
 
Місце знаходження: 

Нові матеріали

Методична розробка уроку за професійним спрямуванням «Bakery products and Confectionery»
Методична розробка "Компаративний аналіз на уроках зарубіжної літератури як  засіб  розвитку полікультурної компетенції учнів"
Методична розробка "Можливості використання електронних презентацій PowerPoint для характеристики напрямів і стилів світової літератури"
"Навчаючись на філфаці, я зрозуміла, що слухати аудіокнигу в маршрутці приємніше, ніж музику", - Ірина Павко про навчання в ТНПУ ім.В.Гнатюка
Інтегроване заняття з ознайомлення з довкіллям, мовленнєвого розвитку, художньої літератури та образотворчої діяльності на тему "Усе моє, все зветься Україна"
Сценарій розваги з патріотичного виховання фізкультурно-музичного напрямку на тему "Козацькі забави"
Методи і форми роботи з розвитку творчих можливостей студентів на занятті з української літератури. Методична робота за творчістю Лесі Українки
Проект Закону "Про повну загальну середню освіту" вже на розгляді у ВР України: яких новацій чекати найближчим часом?
"За рік навчання я переконалася, що ТНПУ – університет високого рівня", - Тетяна Базилевська
Конспект уроку на тему: «Ефективне спілкування». Презентація

Популярний ВНЗ

Національний фармацевтичний університет у м.Харкові

ФАРМАЦІЯ СЬОГОДЕННЯ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ
Ректор університету
Черних В. П. Черних
Валентин Петрович –