Чорноморський державний університету імені Петра Могили

Ректор університету
Клименко
Леонід Павлович - 
доктор технічних наук, професор.
Університет – один з наймолодших в Україні. Вуз територіально розташований на місці, де у 1862 році Указом імператора була утворена Миколаївська портова реміснича школа. Протягом цього часу тут існували заклади освіти різного типу.
Факультети:
 • Факультет комп’ютерних наук.
 • Факультет економічних наук.
 • Факультет еколого-медичних наук.
 • Факультет політичних наук.
 • Факультет соціології.
 • Юридичний факультет.
Інститути:
 • Інститут філології.
 • Інститут державного управління.
 • Інститут післядипломної освіти.
Функціонує аспірантура та докторантура.
Підготовчі курси. Щорічно на підготовчих курсах навчається понад 400 слухачів. Протягом навчального року абітурієнти мають можливість поглибити свої знання з усіх шкільних предметів. Заняття проводять висококваліфіковані викладачі – викладачі університету, які розробили відповідні методичні посібники.
Бібліотека уособлює в собі світ знань, інформації, інтелекту. Фонд бібліотеки становить 149,806 примірників. Це нові, сучасні видання, спрямовані на задоволення інформаційних потреб, сприяння навчальному процесу та науково-дослідній діяльності студентів, професорсько-викладацького складу та співробітників ЧДУ ім. Петра Могили.
Бібліотека активно розвивається. На початку 2009-2010 навчального року почав свою роботу територіально відокремлений підрозділ бібліотеки: відділ літератури іноземними мовами (11-й корпус) з фондом у 20 тисяч примірників та читальним залом на 50 робочих місць.
На базі читальної зали працюють літературний клуб, клуб цікавих зустрічей, кіноклуб тощо. З 2003 року бібліотека розпочала роботу над створенням електронного каталогу. 
Міжнародна співпраця. Для забезпечення рівня освіти, який відповідає міжнародним вимогам, університет має постійні та міцні зв’язки з різними міжнародними організаціями і закордонними університетами. Розширюється практика запрошення провідних іноземних вчених для викладання в МДГУ, а також стажування наших студентів та викладачів у закордонних університетах.
Галерея мистецтв. 17 січня 1998 року в стінах Чорноморського державного університету імені Петра Могили відкрилась галерея мистецтв. Вже багато років галерея є центром спілкування студентів, школярів, усіх співробітників університету, любителів мистецтва не тільки з художніми творами, але і з самими творцями: художниками, майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, скульптури, художнього фото та ін. 
Основою роботи галереї є художні виставки, що характеризують основні напрями, ідеї, жанри сучасного образотворчого мистецтва. 
Газета «Вагант». «Вагант» - це студентська газета ЧДУ імені Петра Могили, яка виходить раз на місяць і висвітлює найактуальніші події університету та міста, описує студентське життя з усіма його позитивними та не дуже моментами, знайомить з цікавими людьми – талановитими студентами та улюбленими викладачами. На відміну від студентських газет інших навчальних закладів, «Вагант» від А до Я розробляється творчою та дружньою командою студентів без втручання викладачів. 
Економічний клуб. Функціонує Економічний клуб вже більше п'яти років. Члени цього клубу перемагали на різних конкурсах, конференціях, міжнародних програмах, а тому слава про цю організацію поширювалась далеко за межі Миколаєва та України. Провідні підприємці охоче беруть цих студентів до себе на роботу.
Економічний клуб (ЕК) є позанавчальною організацією. Це місце, де студенти можуть зустрітися, поспілкуватися, навчитися чомусь новому, по-іншому подивитися на себе та на викладачів, краще ознайомитися зі світом науки та спробувати свої сили.
На кожне засідання члени ЕК готують доповіді про результати власного дослідження з обраної ними теми. Економічний клуб проводить конференції («Перехідна економіка», «Проблеми Євроінтеграції»), які набули міжнародних масштабів. Свідченням цього є візит польських студентів та заочна участь студентів з США, Латвії, Чехії.
У 2005 році члени ЕК розробили бізнес-план та взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Молода економіка» і отримали грант у розмірі 10 000 грн.
Спорт. Функціонують 13 спортивних секцій, у тому числі - вітрильний спорт, підводний спорт, східні єдиноборства та ін. Сьогодні студенти мають можливість у вільний від занять час займатися баскетболом, волейболом, футболом, бадмінтоном, настільним тенісом, академічним веслуванням, легкою атлетикою, плаванням,  атлетичною гімнастикою, ритмічною гімнастикою, східними єдиноборствами, шахами, східними єдиноборствами і ін...
У МДГУ ім. П. Могили є 2 спортзали і сучасно обладнаний тренажерний зал.
Дозвілля. Цікаве та насичене дозвілля студентів вузу. 
 • Франкомовний "Грааль".
 • Культурно-мистецький центр .
 • Клуб інтелектуальних ігор.
 • КВК.
 • Конкурс краси тощо.
Центр міжнародного стажування. ЧДУ ім. Петра Могили за підтримки спонсорської організації, акредитованої Держдепартаментом США, надає можливість студентам протягом літніх канікул пройти міжнародне стажування в Америці і при цьому ще заробити досить кишенькових грошей! 
Крім заробітку, студенти удосконалюють знання іноземної мови, здобувають навички міжнародного спілкування, вчаться працювати в колективах іноземних компаній і ознайомлюються з організацією американського бізнесу.
Стажування проходить від 2-х до 4-х місяців, у період з 1 червня по 1 жовтня поточного року, після чого студенти мають чудову нагоду подорожувати країною разом із друзями протягом 30 днів. Загалом 5 місяців!!
Дану можливість здійснює центр міжнародного стажування та відділ міжнародних зв’язків ЧДУ.
 
Контактна інформація:
вул. 68 Десантників, 10, 
м. Миколаїв, 54003, Україна
Телефони: (0512) 500333
E-mail: rector [ at ] chdu.edu.ua
 
Підготувала Надія Раківська
за матеріалами сайту http://www.chdu.edu.ua/
 
Місце знаходження: 

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -