Чорноморський державний університету імені Петра Могили

Ректор університету
Клименко
Леонід Павлович - 
доктор технічних наук, професор.
Університет – один з наймолодших в Україні. Вуз територіально розташований на місці, де у 1862 році Указом імператора була утворена Миколаївська портова реміснича школа. Протягом цього часу тут існували заклади освіти різного типу.
Факультети:
 • Факультет комп’ютерних наук.
 • Факультет економічних наук.
 • Факультет еколого-медичних наук.
 • Факультет політичних наук.
 • Факультет соціології.
 • Юридичний факультет.
Інститути:
 • Інститут філології.
 • Інститут державного управління.
 • Інститут післядипломної освіти.
Функціонує аспірантура та докторантура.
Підготовчі курси. Щорічно на підготовчих курсах навчається понад 400 слухачів. Протягом навчального року абітурієнти мають можливість поглибити свої знання з усіх шкільних предметів. Заняття проводять висококваліфіковані викладачі – викладачі університету, які розробили відповідні методичні посібники.
Бібліотека уособлює в собі світ знань, інформації, інтелекту. Фонд бібліотеки становить 149,806 примірників. Це нові, сучасні видання, спрямовані на задоволення інформаційних потреб, сприяння навчальному процесу та науково-дослідній діяльності студентів, професорсько-викладацького складу та співробітників ЧДУ ім. Петра Могили.
Бібліотека активно розвивається. На початку 2009-2010 навчального року почав свою роботу територіально відокремлений підрозділ бібліотеки: відділ літератури іноземними мовами (11-й корпус) з фондом у 20 тисяч примірників та читальним залом на 50 робочих місць.
На базі читальної зали працюють літературний клуб, клуб цікавих зустрічей, кіноклуб тощо. З 2003 року бібліотека розпочала роботу над створенням електронного каталогу. 
Міжнародна співпраця. Для забезпечення рівня освіти, який відповідає міжнародним вимогам, університет має постійні та міцні зв’язки з різними міжнародними організаціями і закордонними університетами. Розширюється практика запрошення провідних іноземних вчених для викладання в МДГУ, а також стажування наших студентів та викладачів у закордонних університетах.
Галерея мистецтв. 17 січня 1998 року в стінах Чорноморського державного університету імені Петра Могили відкрилась галерея мистецтв. Вже багато років галерея є центром спілкування студентів, школярів, усіх співробітників університету, любителів мистецтва не тільки з художніми творами, але і з самими творцями: художниками, майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, скульптури, художнього фото та ін. 
Основою роботи галереї є художні виставки, що характеризують основні напрями, ідеї, жанри сучасного образотворчого мистецтва. 
Газета «Вагант». «Вагант» - це студентська газета ЧДУ імені Петра Могили, яка виходить раз на місяць і висвітлює найактуальніші події університету та міста, описує студентське життя з усіма його позитивними та не дуже моментами, знайомить з цікавими людьми – талановитими студентами та улюбленими викладачами. На відміну від студентських газет інших навчальних закладів, «Вагант» від А до Я розробляється творчою та дружньою командою студентів без втручання викладачів. 
Економічний клуб. Функціонує Економічний клуб вже більше п'яти років. Члени цього клубу перемагали на різних конкурсах, конференціях, міжнародних програмах, а тому слава про цю організацію поширювалась далеко за межі Миколаєва та України. Провідні підприємці охоче беруть цих студентів до себе на роботу.
Економічний клуб (ЕК) є позанавчальною організацією. Це місце, де студенти можуть зустрітися, поспілкуватися, навчитися чомусь новому, по-іншому подивитися на себе та на викладачів, краще ознайомитися зі світом науки та спробувати свої сили.
На кожне засідання члени ЕК готують доповіді про результати власного дослідження з обраної ними теми. Економічний клуб проводить конференції («Перехідна економіка», «Проблеми Євроінтеграції»), які набули міжнародних масштабів. Свідченням цього є візит польських студентів та заочна участь студентів з США, Латвії, Чехії.
У 2005 році члени ЕК розробили бізнес-план та взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Молода економіка» і отримали грант у розмірі 10 000 грн.
Спорт. Функціонують 13 спортивних секцій, у тому числі - вітрильний спорт, підводний спорт, східні єдиноборства та ін. Сьогодні студенти мають можливість у вільний від занять час займатися баскетболом, волейболом, футболом, бадмінтоном, настільним тенісом, академічним веслуванням, легкою атлетикою, плаванням,  атлетичною гімнастикою, ритмічною гімнастикою, східними єдиноборствами, шахами, східними єдиноборствами і ін...
У МДГУ ім. П. Могили є 2 спортзали і сучасно обладнаний тренажерний зал.
Дозвілля. Цікаве та насичене дозвілля студентів вузу. 
 • Франкомовний "Грааль".
 • Культурно-мистецький центр .
 • Клуб інтелектуальних ігор.
 • КВК.
 • Конкурс краси тощо.
Центр міжнародного стажування. ЧДУ ім. Петра Могили за підтримки спонсорської організації, акредитованої Держдепартаментом США, надає можливість студентам протягом літніх канікул пройти міжнародне стажування в Америці і при цьому ще заробити досить кишенькових грошей! 
Крім заробітку, студенти удосконалюють знання іноземної мови, здобувають навички міжнародного спілкування, вчаться працювати в колективах іноземних компаній і ознайомлюються з організацією американського бізнесу.
Стажування проходить від 2-х до 4-х місяців, у період з 1 червня по 1 жовтня поточного року, після чого студенти мають чудову нагоду подорожувати країною разом із друзями протягом 30 днів. Загалом 5 місяців!!
Дану можливість здійснює центр міжнародного стажування та відділ міжнародних зв’язків ЧДУ.
 
Контактна інформація:
вул. 68 Десантників, 10, 
м. Миколаїв, 54003, Україна
Телефони: (0512) 500333
E-mail: rector [ at ] chdu.edu.ua
 
Підготувала Надія Раківська
за матеріалами сайту http://www.chdu.edu.ua/
 
Місце знаходження: 

Нові матеріали

Методична розробка уроку за професійним спрямуванням «Bakery products and Confectionery»
Методична розробка "Компаративний аналіз на уроках зарубіжної літератури як  засіб  розвитку полікультурної компетенції учнів"
Методична розробка "Можливості використання електронних презентацій PowerPoint для характеристики напрямів і стилів світової літератури"
"Навчаючись на філфаці, я зрозуміла, що слухати аудіокнигу в маршрутці приємніше, ніж музику", - Ірина Павко про навчання в ТНПУ ім.В.Гнатюка
Інтегроване заняття з ознайомлення з довкіллям, мовленнєвого розвитку, художньої літератури та образотворчої діяльності на тему "Усе моє, все зветься Україна"
Сценарій розваги з патріотичного виховання фізкультурно-музичного напрямку на тему "Козацькі забави"
Методи і форми роботи з розвитку творчих можливостей студентів на занятті з української літератури. Методична робота за творчістю Лесі Українки
Проект Закону "Про повну загальну середню освіту" вже на розгляді у ВР України: яких новацій чекати найближчим часом?
"За рік навчання я переконалася, що ТНПУ – університет високого рівня", - Тетяна Базилевська
Конспект уроку на тему: «Ефективне спілкування». Презентація

Популярний ВНЗ

Національний фармацевтичний університет у м.Харкові

ФАРМАЦІЯ СЬОГОДЕННЯ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ
Ректор університету
Черних В. П. Черних
Валентин Петрович –