Конкурсний бал вступника 2015 року. Рахуємо разом

 

Як правильно порахувати свій конкурсний бал? І що таке прохідний бал? Чи можна самостійно зробити розрахунок тестових балів на ЗНО? Ми спробуємо дати відповідь на ці запитання.

Прохідний бал – мінімальна кількість балів, яку необхідно набрати абітурієнту, щоб вступити до обраного навчального закладу .

Зауважте, ВНЗ самостійно визначає прохідні бали. У різних вишах прохідні бали з того самого предмета теж можуть бути різними.

Конкурсний бал – максимальна сума балів за предмети ЗНО + середній бал атестата (Таблиця відповідності середнього бала атестата за значенням 200-бальної шкали ) + бал за конкурс творчих або фізичних здібностей тощо.

Отже, для того, щоб визначити конкурсний (рейтинговий) бал , додаємо бали за:

1)  кожен сертифікат ЗНО (результат кожного повинен становити не менше 20% конкурсного бала);

2)  середній бал документа про повну загальну середню освіту (від 0 до 10% конкурсного бала);

3)  бал за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення він становитиме не більш як 25% конкурсного бала і не більше 50% при вступі на підготовку-галузь знань «Мистецтво» та напрям «Архітектура»);

4)  бал за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів (від 0 до 5% конкурсного бала).

Конкурсний бал МОН рекомендує обраховувати за такою формулою:

КБ = (K1*П1+K2*П2+K3*П3+K4*П4 +K5*А) + БОУ + БПК, де

КБ – конкурсний бал,

П1, П2, П3, П4 - результати складання ЗНО за предметом 1, за предметом 2, за предметом 3, за предметом 4 (або бала за конкурс творчих або фізичних здібностей);

А - середній бал документа про повну загальну середню освіту;

БОУ – бал за особливі успіхи ;

БПК – бал за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу.

При цьому К1+ К2+ К3+ К4+ К5=1

Додаткові бали: БОУ та БПК знаходиться в межах від 0 до 10 балів.

На практиці навчальні заклади можуть встановити конкретні фіксовані значення додаткових балів - до 10, що становитиме до 5% основного конкурсного бала.

 

Джерело: Лист МОН «Щодо нарахування конкурсного бала вступникам на навчання до вищих навчальних закладів України у 2015 році».

 

 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ