Твір на тему: «Поетичний образ України в поезії Володимира Сосюри» І варіант

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 
 
Ні, недаремно Сосюру називають солов'єм України. Твори його запам'ятовують школярі різного віку, тому завдяки простоті і схвильованості віршів діти починають любити поезію і літературу взагалі.
З віршами Сосюри закінчують університет і вступають вперше на власний життєвий шлях. Вірші Сосюри, покладені на музику, співають всюди. Ліричний герой віршів Володимира Сосюри – це полум'яний патріот, людина з глибокими і сильними почуттями. Йому боліло все: не тільки горе людське, а й убита бурею пташка, зламана на дереві гілка, поникла від спеки стеблина...
В. Сосюра синівською любов'ю любить рідний край, свою Україну. Вірш «Любіть Україну» – це поетична сповідь, сповнена «щирості, душевної відвертості» . Головним чином через змалювання пейзажних малюнків рідного краю автор натхненно висловлює свою велику любов до Батьківщини:
Між братніх народів, мов садом рясним, 
Сіяє вона над віками. 
Любіть Україну всім серцем своїм 
І всіми своїми ділами.
Лаконічно, але художньо виразно змальовано образ цієї нової, створеної руками трудящих, України. Поет гордий тим, що живе й працює разом зі своїм народом:
Що сили дає твоїй пісні, поет,
І віру в прийдешнє залізну. 
Що слово гострішим стає, як багнет?
 Любов до своєї Вітчизни.
Його поезія, довірлива, щира, безманірна, справді була співом душі – відкритої, людяної, дивовижно тонкої у своїх почуваннях. Поет ніжно і трепетно любив Україну, любив її солов'їну мову:
О мово вкраїнська!.. 
Хто любить її, 
Той любить мою Україну.
У своїх віршах, звертаючись до молоді, поет благає не рости безбатченками, за будь-яких умов пам'ятати і любити свою землю, свою мову.
Поняття «народ», «рідна земля», «батьківщина», «держава» зливаються у Сосюри в одному слові «Україна» . Україна, за Сосюрою, не просто особа – вона мати всіх українців, а отже, усі українці – брати і сестри. З такого осмислення, з такого розуміння себе як частки спільноти випливає і почуття обов'язку кожного перед загалом.
Народ, який породив таких поетів, як В. Сосюра, має жити і розквітати. Тільки любов кожного громадянина до своєї батьківщини допоможе піднятись їй з колін і відродитись.
 
1800 кращих творів медалістів з української та зарубіжної літератури для 5-11 класів / Укладач С.В.Музичук. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2003. – С. 547-548.
 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -