Твір на тему: "Вогняних справ майстер"

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 
У давнину коваль на селі був людиною незамінною. Хто підкує коня? Коваль. Хто поремонтує старенький сільськогос¬подарський реманент? Звичайно ж, коваль. Хто дасть мудру раду й не попросить за це ні копійки? Теж коваль. Така вже ця постать. Така вже ця професія.
Сільського коваля нерідко вважали за чарівника. Коваль могутній та кремезний, у його руках розжарений метал набуває форми, загартовується, стає конче необхідним у господарстві інструментом. Як тут не подумати про чародійство?
Залізо винайшли дуже давно. З цього матеріалу, міцнішого за мідь, виковували спочатку дуже дорогу зброю. Лише багато століть по тому людство наважилося виготовити з заліза перше знаряддя, яке призначалося для праці, а не для війни. Древні ковалі використовували тільки власну силу й майстерність. А десь у XIX столітті з'явився паровий молот, який значно полегшив ковальську роботу. Та через це коваля не стали поважати менше.
Не треба думати, що сучасний коваль користується лише механічними приладами. Як і тисячоліття тому, провідну роль відіграють сила, вправність, кмітливість, нарешті, талант. Вибагливі візерунки, металеві квіти, птахи та звірі, посуд і багато чого іншого – усі ці вироби вийшли з рук вогняних справ майстра – коваля.
1800 кращих творів медалістів з української та зарубіжної літератури для 5-11 класів / Укладач С.В.Музичук. – Донецьк: ТОВ ВКФ "БАО", 2003. – 960 с.
 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -