Твір на тему: "Звідки пішла назва "Україна"

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 
Україна — древня і водночас вічно юна держава. Уперше назва "Україна" зустрічається в літописах XII століття. Тоді так називали Переяславську землю й частину Галицької землі. Це історичні факти. Але мені подобається старовинна легенда про походження назви нашої країни.
Колись дуже давно Бог ділив землі між різними народами, і кожному дісталося те, чого він бажав. Розійшлися щасливі народи по своїх нових домівках. Аж ось до стомленого Бога підійшов чоловік, і боляче було дивитися на нього: худий, босий, у латаній-перелатаній сорочці, а на руках — важелезні кайдани. "Ледве вибрався я з неволі, — сказав чоловік. — Дай мені, Боже, хоч клапоть землі". "Пробач, дитино, — відповів Бог. — Усі землі роздав, усі народи наділив. Нічого не лишилося". Схилив у тузі голову бідолашний чоловік. "Гаразд, — нарешті промовив Бог. — Є в мене окрайчик землі, для себе залишив. Що ж, бери та будь щасливий". А від того окрайчика, що його Бог тому чоловікові подарував, і пішла назва "Україна".
1800 кращих творів медалістів з української та зарубіжної літератури для 5-11 класів / Укладач С.В.Музичук. – Донецьк: ТОВ ВКФ "БАО", 2003. – 960 с.

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -