Твір на тему: "Усім деревам дерево" (твір з народознавства)

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 
 
Про те, що дуб - усім деревам дерево, наші пращури знали з давніх-давен. Особливою пошаною користувалися дуби, які Перун позначив своєю міткою-блискавкою.
Священні дуби росли, як правило, на берегових кручах, їх було видно здалеку. І досі Дніпрові води вимивають з піску величезні морені стовбури зі слідами магічних язичницьких дійств.
Є письмові свідчення візантійських істориків, що в X столітті на острові Хортиця ріс величезний дуб, який мав особливе пошанування від наших предків-язичників. До цього дуба приносили у жертву півнів, шматки хліба, м'яса «і що має кожний, як того вимагає від нього звичай».
Отож із давніх-давен дуб - ознака сили, святості, найвищої шани.
Довкола дубів відбувалися ігри, що супроводжувалися спеціальними піснями. Цей обряд символізував розквіт природи, початок літа.
Оспіваний у народних думах та піснях дуб був символом молодого козака.
Чом дуб не зелений?
- Лист хмара прибила;
Козак невеселий -
Лихая година.
Зображення дубових гілок бачимо на пам'ятниках героям, дубового листя - на багатьох високих нагородах, а дуби-старожили взяті на облік і повсюди охороняються законом.
Нині на Рівненщині в урочищі Юзефине є дуб, якому понад 1300 років. Опалений блискавицями, овіяний вітрами віків, цей велетень ще плодоносить. Мабуть, під тихий шелест його листя гарно думати про минуле і прийдешнє нашого народу.
 
Уліщенко А.Б., Уліщенко В.В. 333 нових учнівських твори. Українська мова та література. Зарубіжна література / На допомогу учням 5 – 11 кл., абітурієнтам. – Харків: Торсінг, 1999. – С. 372.
 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ