Новий міністр – нові зміни в Умовах прийому до ВНЗ

10 квітня 2014 року відбулася експертна зустріч в Урядовому контактному центрі, на якій обговорювалися зміни Умов прийому до ВНЗ у 2014 році. Участь в обговоренні взяли Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, відповідальний секретар Спілки ректорів ВНЗ України Ярослав Болюбаш, заступник директора департаменту вищої освіти МОН Микола Фоменко, представники управлінь освіти і науки, вищих навчальних закладів тощо.

Міністр освіти і науки України зазначив, що вступна кампанія розпочнеться 1 липня.

Крім цього, оголосив деякі зміни щодо трьох хвиль оприлюднення списків, рекомендованих до зарахування:

  • перший список – 1 серпня,
  • другий – 5 серпня,
  • третій – 8 серпня.

Далі накази щодо зарахування на державне замовлення видаватимуться 11 серпня. Наказ щодо контрактників має бути не пізніше ніж 25 серпня.

«Ми легалізуємо систему «Конкурс», інформація з якої матиме офіційний характер. Ще до початку вступної кампанії весь розподіл державного замовлення у вищих навчальних закладах буде оприлюднено на сайті Міністерства освіти і науки України та системи «Конкурс». Абітурієнти та їхні батьки зможуть відслідковувати конкурсну ситуацію online», - зазначив Сергій Квіт.

На зустрічі розглядалася пропозиція оцінювати атестат про повну загальну середню освіту в 60 балів. «Спершу ми оголосили, що зменшимо вагу атестата до 12 балів. Але дискусія триває. Тому є пропозиція від освітян при вступі до ВНЗ збільшити вагу атестата про повну загальну середню освіту за коефіцієнтом «5» до 60 балів», - повідомив Міністр.

Він також запевнив учасників експертної наради, які висловили свої зауваження та пропозиції, що всі вони будуть розглянуті та ретельно опрацьовані.

Підготовлено за матеріалами МОН України

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -