Освітній портал "Академія" - перспективний напрямок удосконалення освіти

Розвиток дистанційного навчання – один з найперспективніших напрямків удосконалення системи освіти. І це визнали найвищі урядовці нашої держави. Доказом цього стало проведення Всеукраїнського круглого столу "Дистанційне навчання – нові інформаційні можливості української освіти" заступником Міністра освіти і науки України Борисом Жебровським 14 листопада 2013 року. Такий вид навчання дає можливість отримати освіту дітям з особливими потребами; атестувати педагогічних працівників; створити індивідуальний освітній маршрут кожного учня; частково вирішити проблему з нестачею підручників і посібників тощо. Представники кожної області поділились досвідом запровадження дистанційного навчання, а також висловили пропозиції щодо подальшого розвитку цієї перспективної форми навчання.

Продовженням цієї теми став освітній семінар "Інноваційні технології у навчанні", який відбувся вже наступного дня, 15 листопада, у місті Підволочиську Тернопільської області. Захід проведено за сприянням районного відділу освіти на базі місцевої гімназії. Цільовою аудиторією стали директори шкіл, методисти, вчителі та учні старших класів. 

Cпочатку перед присутніми виступили представники ГО "Інститут права", які поширюють правову освіту серед населення області. Головною ж темою семінару стала "Якісна та доступна підготовка учнів старших класів до ЗНО за допомогою інноваційних технологій". В рамках освітнього семінару відбулася перша офіційна презентація Освітнього порталу "Академія", що є великим досягненням у запровадженні дистанційного навчання не лише в Тернопільській області, але й в усій Україні. Адже цей проект, розроблений викладачами та студентами Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка, об’єднує абітурієнтів з усіх куточків країни, дає їм можливість обговорити незрозумілі завдання та запитання, обмінятися досвідом та разом якісно і ґрунтовно підготуватися до ЗНО. Як виявилось пізніше, багато одинадцятикласників не тільки вже знали про цей портал, але й були його активними користувачами. 

Керівник проекту "Академія"  кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ТНПУ ім. В. Гнатюка Володимир Брославський ознайомив учасників семінару з стратегією роботи освітнього порталу "Академія", показав типи різнопланових завдань, які пропонують розробники проекту, а це, власне, і цікавий теоретичний матеріал, і тестові завдання декількох рівнів складності, і онлайн-ігри до всіх тем, і термінологічні словники тощо. За рік існування цього навчального проекту вдалося сформувати команду, яка займається розробкою інтерактивних навчальних курсів та підтримкою їх у соціальній мережі "Вконтакті". Крім цього, за роботою учнів слідкує психолог, який у разі потреби надає консультації та поради. Головне меню освітнього порталу "Академія" включає рубрику "Вища освіта", що дає змогу школярам  ознайомитись з вищими навчальними закладами України: напрямки підготовки, факультетами, тобто все, що є важливим під час вибору майбутнього місця навчання. Користування ресурсами сайту є безкоштовним для всіх охочих.

Одинадцятикласники місцевої гімназії виявили бажання пройти онлайн-тестування на навчальному сайті "Академії" прямо у залі проведення семінару. Крім того, старшокласники мали нагоду безпосередньо поспілкуватися із розробниками електронних курсів з української мови та літератури Надією Раківською та англійської мови Діаною Терещук. З іншими авторами курсів познайомилися віртуально – через сайт проекту. 
Учасники семінару були приємно здивовані такими здобутками щодо дистанційного навчання в Тернопільській області та бажали Освітньому порталу "Академія" й подальшого розвитку та нових напрацювань.
Власна інформація.

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович