Полтавський педагогічний: осінь сторічного ювілею

Український народний хор КалинаЦьогоріч Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка відсвяткував 100-літній ювілей. Відзначення круглої дати, згідно з постановою Верховної Ради України, відбулося на державному рівні. За ці перші 100 років полтавський виш подолав довгий шлях від учительського інституту, інституту народної освіти, інституту соціального виховання до державного педагогічного університету. А згодом, у 2009-му, «доріс» до почесного й відповідального звання національного університету.

100-літній ювілей ПНПУ

Надання такого статусу свідчить про визнання багатолітніх здобутків Полтавського педагогічного і ставить перед ним нові важливі науково-освітні завдання. Це також зобов’язує «короленківців» тримати високу професійну планку та бути гідними продовжувачами своїх славетних випускників – Антона Макаренка і Василя Сухомлинського. Утім, ПНПУ імені В.Г. Короленка не лише пишається визнаними класиками педагогічної майстерності, але й готує нову інтелектуальну еліту нації. Серед його вихованців – учитель-Герой України, академіки Національної академії наук, численні лауреати державних премій і переможці престижних міжнародних спортивних змагань.Ректор Полтавського національного педагогічного університету Степаненко Микола Іванович

Полтавський педагогічний сьогодні – це сім факультетів (історичний, природничий, психолого-педагогічний, технологій та дизайну, фізичного виховання, фізико-математичний, філології та журналістики), 410 штатних викладачів і 35 сумісників та, найголовніше, майже 7 тисяч студентів. Усі вони мають широкі можливості як науково-освітньої, так і творчої самореалізації. Тому що у виші діють наукові гуртки, проблемні групи та численні мистецькі колективи – від гумористичних СТЕМів до легендарного українського народного хору «Калина», відомого далеко за межами держави.

Професорсько-викладацький склад та студенти ПНПУ імені В.Г. Короленка впевнено дивляться у майбутнє, працюючи на благо України. Його великий колектив пишається тим, що протягом багатьох років він набув і підтримує статус інтелектуального, наукового і духовного осередку Полтавського краю. І це не просто самолюбування працівників вишу, а думка багатьох представників наукових і мистецьких кіл України, котрі щоразу залюбки приїздять до гостинної й затишної Полтави. Університет відкриває свої двері для закордонних делегацій, за ним уважно стежить і сама полтавська громада. Усі вони висловлюють переконання, що Полтавський педагогічний був, є та надалі залишатиметься і за змістом, і за формою національним, українським університетом, який, спираючись на свою славну минувшину, впевнено розбудовує полтавську педагогічну Мекку.Професори Полтавського національного педагогічного університету

На початку жовтня цього року ПНПУ імені В.Г. Короленка масштабно відзначив 100-ліття, приурочивши до ювілею численні наукові та культурні заходи. Проте апофеозом святкування дня народження вишу став урочистий концерт у найбільшому залі Полтави – Палаці дозвілля «Листопад». На адресу «ювіляра» надійшли вітальні телеграми від президента, прем’єр-міністра і голови Верховної Ради України. Благословенну грамоту передав предстоятель УПЦ КП, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Студенти Полтавського національного педагогічного університету

Особисто привітали «короленківців» радник президента Микола Томенко, віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський, перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук, заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Микійчук, міський голова Полтави Олександр Мамай, ректори інших полтавських вишів, професори з Данії, Швеції та чимало почесних гостей із різних областей України. Зібрання відвідав й архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір, який не лише привітав ПНПУ імені В.Г. Короленка  зі сторіччям, а і звершив молитву за мир в Україні.

Протягом ювілейного концерту, що тривав п’ять годин, виступили тільки деякі – найвідоміші – творчі колективи педуніверситету. Якби ж виступили всі, то це тривало б набагато довше, тому що талантів у Полтавському педагогічному ніколи не бракувало.

Прес-служба ПНПУ імені В.Г. Короленка 
Фото Володимира Дяченка

Нові матеріали

60 354 абітурієнти отримали рекомендації на бюджет. Що робити далі?
Українські виші отримають 100 млн грн на базове фінансування науки
Використання заводських матеріалів в курсовому проектуванні з дисципліни «Планування та організація діяльності підприємства». Методична розробка
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич обговорила перспективи вищої освіти з тернопільськими педагогами
У МОН визначились з кандидатурою освітнього омбудсмена
За перший тиждень вступної кампанії абітурієнти створили майже 120 000 електронних кабінетів
Документи про середню освіту є дійсними без печатки школи, - роз'яснення МОН
Обсяги державного замовлення на підготовку фахівців у 2019 р.
Автору підручника з історії України рекомендували замінити термін російсько-українська війна на "гражданский конфликт"
Лілію Гриневич не пустили в школу

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович