Стипендії Євросоюзу для українських студентів

Erasmus+, erasmus.kilis.edu.trЛюбиш навчатися та володієш іноземною мовою? Програма Erasmus+ дає тобі можливості: проявити себе в закордонних вузах, навчатися за обміном, здобути диплом європейських університетів та показати свою націю лише з кращої сторони. Не втрачай шанс. Будь ближче до Європи, отримуй європейську стипендію лише за свої знання та бажання вчитися.

Європейська програма Erasmus+ має безліч напрямів співпраці. Проте, щоб українські та іноземні ВНЗ співпрацювали між собою,  необхідно скласти договір та чітко прописати деталі його реалізації.  Іноземний університет подає заявку на організацію мобільності у своє національне агентство Erasmus, яке знаходиться у їхній країні. Тоді береться до уваги співпраця з цим університетом та обраним ними вузом. У документі ВНЗ вказує кількість мобільностей, які він може оплатити у рамках гранту.

Цього року грант отримали університети Тернополя, зокрема медичний. Перед тренінгом, який відбувся десятого грудня, в головному корпусі медичного університету проводилися «відкриті» інформаційні дні, на яких можна було дізнатися про цю програму якнайбільше усім охочим студентам з будь-яких університетів не лише зТернополя. Проте тренінги були закритими для вільних слухачів. Присутніми на них були представники близько з п'ятнадцяти вищих навчальних закладів України: працівники міжнародних відділів, декани, проректори, завідувачі кафедр. Усього - близько тридцяти учасників. Олена Оржель і Світлана Бацюкова – репрезентатори національного Erasmus+ офісу в Україні. Слухачі - з різних куточків України: Одеси, Миколаєва, Львова, Луцька, Рівного, Ужгороду та, звичайно, Тернополя, а саме з: медичного, політехнічного, економічного університетів та учасники з «ТІСІТ».

На основі мобільностей, які отримав медичний, підписується міжінституційна угода, де чітко прописуються зобов’язання обох сторін. Проте потрібно зазначити, що вищевказані можливості надаються не лише студентам, а й викладачам. Усі деталі обговорюються на рівні вузів, які співпрацюють між собою. Після підписання таких угод сторони одразу ж переходять до їх виконання. Цікаво, що обмін студентами нерівноправний: більше студентів їдуть  з України, а не у неї.

«Очікування від цієї програми українського університету може бути найрізноманітніше: обрання мети поїздки студента, запровадження своєї стратегії навчання, привезення матеріалів, обмін досвідом з одногрупниками, налагодження контактів між університетами тощо. Їх називають українськими «послами», які до цього всього ще й поширюють українську культуру, показують своїм прикладом, якими ми є насправді. Повертаючись сюди, демонструють свій рівень знань та чого навчилися», - розповідає Світлана Шитікова, директор Національного Темпус-офісу в Україні.

Щодо іншого напрямку роботи – ступеневої мобільності, то вона проходить для отримання диплому, а не просто кредиту у навчанні. Така програма організовується декількома університетами, де існує викладання англійською мовою певних курсів. Створюють разом спільну магістерську програму, яка є унікальною та прогресивною, якою завжди цікавитимуться студенти. Програма подається на конкурс в Євросоюз, якщо вона їх зацікавить, то буде занесена у список обраних. Обов’язковим є інноваційний компонент до вже існуючої галузі.

Ще один напрям співпраці полягає у модернізації вищої освіти, запровадженням болонського процесу у країнах-партнерах програми.

Існують також проекти багатонаціональні та національні. Національні - участь беруть три представники з України та три університети інших трьох країн. Багатонаціональні - два університети з України, три з тридцяти трьох країн-членів програми, два з будь-якої іншої країни, яка входить у список партнерів-програми (їх є близько 150), які теж мають можливість створювати проекти та договори, де прописується все з точністю до деталей, робочих планів, завдань, заходів, очікуваних результатів, бюджету тощо.

Не втрачай свій шанс, український студенте! Ти також можеш стати обраним. Європа відкриває перед тобою свої двері та надає безліч нових можливостей. Варто лише повірити у себе!

Зверніть увагу: Міністерство освіти і науки України оголошує про початок прийому заявок на участь у другому етапі стипендіальної програми Уряду Республіки Польща «Польський Еразмус для України» на 2014/2015 навчальний рік.

Оксана Ботюк

Нові матеріали

60 354 абітурієнти отримали рекомендації на бюджет. Що робити далі?
Українські виші отримають 100 млн грн на базове фінансування науки
Використання заводських матеріалів в курсовому проектуванні з дисципліни «Планування та організація діяльності підприємства». Методична розробка
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич обговорила перспективи вищої освіти з тернопільськими педагогами
У МОН визначились з кандидатурою освітнього омбудсмена
За перший тиждень вступної кампанії абітурієнти створили майже 120 000 електронних кабінетів
Документи про середню освіту є дійсними без печатки школи, - роз'яснення МОН
Обсяги державного замовлення на підготовку фахівців у 2019 р.
Автору підручника з історії України рекомендували замінити термін російсько-українська війна на "гражданский конфликт"
Лілію Гриневич не пустили в школу

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович