Цього року Міністерство освіти і науки України обіцяє запровадити інновації на вступній кампанії

Дмитро Табачник відповів на запитання, поставлені учасниками "прямої лінії"
Українське суспільство з тривогою зустрічало запровадження ЗНО й ще з більшою тривогою стежить за нововведеннями при зовнішньому оцінюванні вступників. Нещодавно Дмитро Табачник відповів на запитання "прямої лінії", яку організувала газета "Урядовий кур`єр". 
Цього року Міністерство освіти і науки України обіцяє запровадити інновації.
Перша передбачає відбір кращих ста учнів з числа переможців міжнародних олімпіад, переважно з природничих наук, до Президентської програми «Інтелектуальне майбутнє України». При вступі до вищих навчальних закладів вони матимуть додаткових 70 балів. Також МОН обіцяє у 2014 р. оприлюднити базу з тестовими завдання з української мови та літератури. Ця інформація буде доступною для абітурієнтів після завершення реєстрації на ЗНО. Саме з цієї бази тестів комп`ютер обере тестові завдання для складання учнями ЗНО з української мови та літератури.
Відповідаючи на запитання батьків, Д.Табачник підтвердив, що практику застосування металошукачів  буде збережено й у 2014 р. Міністр погодився, що "металошукачі — це певні незручності, особливо для сумлінної дитини. Проте поміркуймо. Ваша дитина прийшла складати ЗНО, опираючись на свої знання. І завдяки тому, що вона наполегливо вчилася в школі, а можливо, й займалася додатково з батьками чи репетиторами, одержить високі бали. Водночас інтелектуальний шахрай, який просто вмонтував собі у вухо пристрій, замаскувавши його, одержить 190—200 балів і вступить до найкращого університету без будь-яких ускладнень завдяки списуванню".
Було піднято питання й про стабільність та незмінність цьогорічної вступної кампанії. Адже дехто з учнів починає готуватися ще з 10 класу.
Д.Табачник запевнив, що умови прийому до вищих навчальних закладів вже кілька років абсолютно стабільні. Збережено як терміни їх проведення, з 1 по 31 липня, так і кількість університетів та спеціальностей, на які учні можуть подавати свої сертифікати.
Для тих учнів, які мають право на зарахування до вищого навчального закладу поза конкурсом, відведено до 25% місць державного замовлення. У випадку, якщо у ВНЗ невеликий набір, то у ньому дозволяється зменшити цей відсоток. Таку ж практику застосовують у престижних університетах. Наприклад, в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на деякі спеціальності встановлено обмеження 10% чи 15%.
Також цього року уточнено нарахування додаткових балів переможцям Малої академії наук.
— Так. Перемога на четвертому, завершальному, етапі всеукраїнських учнівських олімпіад дає змогу заробити додаткові бали. За третє місце абітурієнт отримує додатково 30 балів, за друге — 40, за перше — 50. 
Це правило поширюється й на переможців третього завершального етапу захисту інтелектуальних учнівських робіт Малої академії наук. За третє місце вони одержують 30 балів, за друге — 40, за перше — 50. Крім того, учні, які успішно закінчили підготовчі курси, підготовчі відділення або факультети довишівської підготовки ВНЗ, мають змогу заробити додаткові бали. Але це стосується лише природничо-математичних, інженерних та інженерно-технічних спеціальностей.
Підготовлено за матеріалами газети "Урядовий кур`єр"

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -