Чи потрібен сучасному школяреві підручник?

Електронна книжкаШвидкий розвиток суспільства призводить до масової технологізації. Коли раніше для нас ноу-хау був мобільний телефон із сенсорним екраном, то зараз нікого цим не здивуєш. Ще рік тому всі мріяли про iPhone 6s, тепер ж - з'явився 7. І був правий грецький філософ-досократик Гераклід, коли говорив, що все плине, все змінюється.

Свідомість сучасного школяра також еволюціонує. Зверніть увагу, скільки дітей дошкільного віку вже без проблем уміють користуватися ґаджетами. Чи є це плюсом, чи мінусом - думки психологів та педагогів неоднозначні. Проте будьмо реалістами від цього процесу не втечеш, адже це закономірне явище. Тому не будемо переносити Середньовіччя в наш час та засуджувати сучасних дітей у тому, що вони прив’язані до інтернету. Світовою мережею зараз живе весь світ, а Ви хіба ні?

Тож повернемося до нашої основної проблеми - нестачі підручників у школах. Нерідко можна почути від батьків скарги, що їхній дитині не вистачає підручників, отже,  доводиться їх купляти. Це відповідно може подобатися книжковим прилавкам, проте аж ніяк не батьківському гаманцю.

Та й уявіть іншу ситуацію, коли Ваше чадо у першому класі надягає на свої тендітні плечі ранець, який Ви самі з труднощами тримаєте у руках. Після чого доводиться купляти ортопедичні матраци, портфелі, щоб запобігти сколіозу.

І третє – подумаймо про довкілля. Часто у школах проводять акції щодо збору макулатури, яка мала б рятувати одне-два дерева. Скільки дерев тоді ми б зберегли, якби звели друк підручників до мінімуму. Мабуть, мало, тому не будемо сюди заглиблюватися.

Оптимальним варіантом для вирішення описаних вище проблем є заохочення до користування електронною бібліотекою. Це зручно, ефективно й не займає багато місця в сумці. Подумайте, чи буде вигідно купувати 11 років навчанням у школі своєму чаду підручники, чи купити простий, недорогий планшет або електронну книгу. Це, звичайно, якщо цей гаджет не впаде в калюжу, випаде з 9 поверху чи по ньому не проїде велосипед. Тоді так, наша пропозиція звучить не надто оптимістично. Але і не всі сім'ї можуть собі таке дозволити, цей фактор один із найголовніших.

Поставимо питання Міністерству освіти і науки. Можливо, простіше забезпечити кожного учня однією електронною книгою, ніж кожного року виділяти кошти на друк нових підручників?  Отож, усьому свій час.

Ви  учень, і Ви не звикли користуватися електронним підручником? Можливо, варто спробувати те, чим уже давно користуються учні в світових школах та університетах?

Тетяна Брославська
Фото: 
federicapiersimoni.it

Популярний ВНЗ