Конспект уроку на тему "Контрольна робота «Площі й об'єми многокутників та многогранників»"

Тип матеріалу: 
Предмет: 
Навчальний рівень: 

Лариса ЛЕМЕШКО, учитель математики спеціалізованої природничо-математичної школи № 16 ім. М.О. Кириленка, м. Біла Церква, Київська обл.

     Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань і вмінь з теми «Площі й об'єми многокутників та многогранників» відповідно до програмових вимог; розвивати вміння аналізувати та систематизувати набуті знання; виховувати вміння зосереджуватися, культуру і дисципліну праці.

     Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.

     Обладнання: картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання

     Учитель збирає учнівські зошити з виконаною домашньою роботою для перевірки.

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

     Учитель повідомляє, що метою контрольної роботи є демонстрація учнями своїх знань і вмінь з теми та їх корекція.

IV. Контрольна робота.

Варіант 1

     1. Знайдіть площу квадрата, якщо його периметр дорівнює 12 см.

A. 9 см2                 Б. 16 см2

B. 12 см2               Г. 36 см2

     2. Знайдіть об'єм прямокутного паралелепіпеда, виміри якого дорівнюють 2 см, 3 см і 5 см.

A. 10 см3               Б. 30 см3

B. 90 см3               Г. 45 см3

     3. Установіть відповідність між даними умовами задач (1 — 4) та відповідями до них (А — Д).

1. Знайдіть периметр рівнобедреного трикутника, у якому основа дорівнює 8 см, а бічна сторона — 5 см.

А. 36 см

2. Обчисліть сторону квадрата, периметр якого дорівнює 36 см.

Б. 26 см

3. Обчисліть довжину всіх ребер куба, ребро якого дорівнює 3 см.

В. 8 см

4. Обчисліть ширину прямокутника, довжина якого дорівнює 10 см, а периметр — 36 см.

Г. 18 см

 

Д. 9 см

     4. Ширина прямокутника на 2 см менша, ніж його довжина. Обчисліть площу прямокутника, якщо його периметр дорівнює 2 дм.

     5. За допомогою лінійки та транспортира побудуйте рикутник, сторона якого дорівнює 6 см, а кути, що прилягають до цієї сторони, дорівнюють 50° і 45°. Визначте його вид.

Варіант 2

     1. Знайдіть площу квадрата, якщо його периметр дорівнює 28 см.

A. 16 см2               Б. 49 см2

B. 14 см2               Г. 20 см2

     2. Знайдіть периметр рівнобедреного трикутника, у якого основа дорівнює 7 см, а бічна сторона — 8 см.

A. 15 см                Б. 22 см

B. 23 см                Г. 25 см

     3. Установіть відповідність між даними умовами задач (1 — 4) та відповідями до них (А — Д).

1. Обчисліть сторону вностороннього трикутника, периметр якого дорівнює 24 см.

А. 2 см

2. Обчисліть периметр квадрата, сторона якого дорівнює 4 см.

Б. 7 см

3. Обчисліть довжину ребра куба, якщо сума довжин всіх ребер дорівнює 24 см.

В. 14 см

4. Обчисліть периметр прямокутника, сторони якого дорівнюють З см і 4 см.

Г. 8 см

 

Д. 16 см

     4. Довжина прямокутника на 1 см більша, ніж його ширина. Обчисліть площу прямокутника, якщо його периметр дорівнює Здм.

     5. За допомогою лінійки та транспортира побудуйте трикутник, дві сторони якого дорівнюють 5 см і 4 см, а кут між ними 50°, та визначте його вид.

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

Математика. Шкільний світ. - 2013. - № 33-34.

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ