Тематичний день "День Землі"

Навчальний рівень: 

  Гордієнко Світлана Василівна,

завідувач центру розвитку дитини «Сонечко»
(м. Малина, Житомирська область)


Основні завдання:

- збагачувати знання дітей про нашу планету Земля;

- розвивати уявлення про процеси життєдіяльності, яким сприяє природа планети Земля;

- виховувати любов до рідної землі та її мешканців.

І половина дня

Ранкова гімнастика: «Малюки-мандрівники»

Розгляд глобуса, географічної карти світу. Звернути увагу на форму, розмір нашої

 
 

планети. Розповісти про рельєф нашої Землі: вона має гори, долини, річки, моря, океани.

  Гра-експеримент із землею. Пояснити дітям, що ґрунт – це верхній шар планети Земля. Запропонувати набрати трохи землі в паперові пакетики, роздивитися її зблизька. Яка земля на дотик? Якого кольору? Як би ви описали запах землі? Хто помітив щось цікаве у землі?

  Дидактична гра «Подивись і розкажи» - вчити добирати слова-прикметники, що характеризують якості та властивості різних грунтів. Наприклад: чорнозем який? (чорний, вологий, родючий, лісовий).

  Рухлива гра «Яструб і курчата» - розвивати увагу, спритність.            

Інтегроване заняття з   ознайомлення з довкіллям і мовленнєвого спілкування

  Тема:   «Земля – планета сонячної системи»

  Мета: активізувати раніше набуті знання дітей про сонячну систему, про планету Земля, її форму. Дати елементарне поняття про глобус як про зменшену модель Землі. Збагатити знання дітей про зорі, їхні особливості. Ввести в словник слова: Меркурій, Венера, Марс, Юпітер,Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. Розвивати спостережливість, пам’ять, уяву. Виховувати любов та бережне відношення до нашої планети Земля.

  Обладнання: іграшка Гном, ілюстрації із зображенням Землі і космосу, глобус, слайд-фільм, аудіозапис легенди, пазли, картки, макет Місяця.                                            

                                                      Хід заняття

1.                      Ігровий момент: прихід Гнома.

2.                      Бесіда «Земля – основа життя».

3.                      Вікторина «Що дає нам Земля».

4.                      Розгляд ілюстрацій, бесіда з метою вивчення глобуса.

5.                      Перегляд слайд-фільму.

6.                      Робота з графічними картками.

7.                      Гра «Живе сузір’я», складання пазлів.

8.                      Підсумок.

Прогулянка

Спостереження на квітнику.

Мета. Вчити називати перші весняні квіти. Звернути увагу на погодні умови та встановити взаємозв’язок з порою року. Закріпити знання про те, що для рослин необхідні ґрунт, вода, сонце. Наголосити, що квіти прикрашають нашу землю.

Дослід: налити трохи води в миску із землею. Розмішати землю у воді ложкою. Чи змінила земля свій вигляд? Чи здається вона іншою на дотик? Чи змінився її запах? Що ми зробили? Для чого потрібна землі волога?

 Прислів’я: « Про землю піклуйся – золотим зерном милуйся»

 Прочитати вірш Н.Красоткіної «Люби цей світ»

Мовленнєва гра «Закінчи думку» - вчити добирати слова-варіанти для завершення речень. Наприклад: на ґрунті ростуть… (трави, дерева, квіти, кущі).

Рухлива гра «Скарб» - орієнтація в просторі.

Праця в природі: висаджування цибулі в ґрунт.

Мета: вчити дітей правильно висаджувати цибулю. Виховувати бажання виконувати роботу самостійно.

ІІ половина дня

Розгорнути творчу гру «Подорож  планетою Земля».

Мета. Закріпити  у дітей  набуті знання про  життя на нашій планеті: Арктика (там завжди люті морози), Африка (там завжди тепло),  Океанія (життя водойм), Україна (наша країна у світі). Розвивати пізнавальні здібності, вміння гратися разом. Виховувати товариськість, бажання допомагати один одному.

Хід. У груповій кімнаті створені ігрові зони, які символізують Арктику, Африку, Океанію, Україну.

Подорожуючи на кораблі, діти відвідують всі зупинки:

-         у Арктиці допомагають пінгвінам вибратися із снігового полону у будують теплу хатинку-юрту.

-         У Африці – знайомляться з екзотичними тваринами.

-         У Океанії виготовляють рибок способом оригамі.

-         У рідній Україні – граються у народні ігри «Ой, заграй сопілочко!», «Мак».

Прогулянка

Бесіда з дітьми про тварин, які влаштовують житла в землі, в ґрунті, виривають там нори ( мишка, лисиця, деякі жуки та їх личинки).

 Поспостерігати за дощовим черв’яком. Вихователь пропонує дітям посадити черв’яка в прозору баночку, наповнену ґрунтом, розглянути його вигляд, як він пересувається. Під час спостереження спонукати дітей відповідати на запитання. Після спостереження діти випускають черв’яка на клумбу або на грядку і пояснюють, що він живий і його не слід ображати.

Музично-руховий етюд «Веселі черв’ячки» (діти зображують пересування дощових черв’ячків).

Читання вірша Д.Павличко «Звернення Землі».

Рухлива гра «Хто перший» - розвивати спритність.

 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

Ректор університету
Крижанівський
Євстахій Іванович –