Новини податкової

Самозайнята особа. Хто вона?

Як інформували у відділі реєстрації та обліку платників Тернопільської ОДПІ,  стаття 14 Податкового кодексу України дає визначення, що самозайнята особа –це платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Податки можна повернути назад

Метою декларування доходів фізичних осіб є не лише сплата до бюджету, а й повернення сум податку на доходи фізосіб, надміру сплаченого з їх заробітної плати в минулому 2016 році. Повернути частину податку, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, реалізувавши право на податкову знижку. Про це нагадали у Тернопільській ОДПІ.

Хто сплачує земельний податок за земельну ділянку в садовому товаристві?

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що згідно зі статтею 35 Земельного кодексу, громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельної ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва.

Громадяни – члени садового товариства мають право приватизувати земельну ділянку і така приватизація здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.

Чи звільняється від земельного податку власник паю, який передав його в оренду фермеру?

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що від сплати земельного податку звільняються власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Податковим кодексом визначено, що до четвертої групи єдиного податку належать сільгосптоваровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний)  рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Коди заповнюйте правильно

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що платник податку, у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, а в перехідний період (з 01 квітня 2017 року до 01 липня 2017 року) у разі отримання квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, має право подати на розгляд комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, інформацію за

«Гаряча» лінія у податковій: що цікавило громадян

У приміщенні Тернопільської ОДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку – «гаряча» лінія. На запитання додзвонювачів відповідала начальник відділу реєстрації та обліку платників Тернопільської ОДПІ Ірина Іванко.

До уваги читачів актуальніші питання проведеного заходу.

Хто платить земельний податок?

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктом оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Про це нагадали у Тернопільській ОДПІ.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Податок фізособами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Податкова знижка: нюанси

У Тернопільській ОДПІ інформували про порядок надання податкової знижки одному з батьків за навчання дочки, яка вийшла заміж та змінила прізвище.

Так, зокрема, зазначили, що один з батьків має право скористатися податковою знижкою на навчання непрацюючої дочки за умови, що в квитанції вказано її прізвище, наявна копія укладеного договору про навчання та документально підтверджено родинні стосунки (ступінь споріднення).

Студент на практиці – повідомляти не потрібно

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, які мають намір надавати учням, слухачам професійно-технічних закладів робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики укладають з такими навчальними закладами відповідні договори. При нарахуванні зарплати студентам-практикантам, таке підприємство виступає податковим агентом та зобов’язане утримувати із суми такого доходу – податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір – 1,5 %.

Коли підприємець може не платити єдиний податок?

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також, за період хвороби, підтвердженої копією листка (-ів) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Однак, від сплати єдиного внеску за вказаний період підприємець не звільняється.

Сторінки