МОН рекомендує замінити іграшки в дитсадках

МОН рекомендує замінити іграшки в дитсадкахЗамість пупсів та ракет – ляльки-мотанки та іграшкові комп'ютери: в українських дитячих садках змінюють перелік необхідних іграшок. Міносвіти вперше за 15 років порекомендувало переглянути, з чим граються діти.

Замість іграшкових м`ясорубок та телевізорів пропонують закупити іграшкові мобільні телефони, пральні машинки, фотоапарати, мікроскопи та комп`ютери. Також рекомендують радіокеровані та інерційні іграшки. У переліку іграшок з’явилися і набори карток для вивчення емоцій і почуттів, а також економічних навичок.

Якщо у дитсадка вистачає коштів, у міністерстві рекомендують придбати тренажери, батути, гірки, гамаки та сухі басейни. До списку також додали розвивальні килимки, м’які та магнітні конструктори, а ще — бізіборди для розвитку дрібної моторики.

Діти також вивчатимуть декоративний розпис та народні ремесла. Уперше серед іграшок з’являться фігурки козаків і ляльки-мотанки. Та й звичайних ляльок — хлопчика і дівчинку — одягнуть в українські народні костюми. Утім, звичні дзиґи та неваляйки у діток не заберуть.

Експерти радять під час вибору іграшки дивитися інформацію на звороті, де мають міститися: дані про виробника цих товарів, про постачальника, імпортера, також мають бути вказані телефон, адреса, сайт, де можна подивитися цю іграшку.

Першоджерело

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович