Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

Навчальний рівень: 

Ісак Тетяна Вікторівна, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» №24» м. Кам'янського Дніпропетровської області

Ісак Тетяна Вікторівна,
спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист
комунального закладу «Навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» №24»
м. Кам'янського Дніпропетровської області

 

Мета: розкрити значення правильного вибору професії, підвищити рівень поінформованості учнів про особливості тієї чи іншої діяльності, надати можливість підліткам інтегрувати уявлення про свій майбутній фах. Сприяти прийняттю самостійного, відповідального рішення, пов’язаного із життєвим вибором майбутньої професії; розвивати почуття відповідальності. Ознайомитися з правилами дотримання безпечних умов праці та навчання, знайомилися з можливими ризиками та наслідками порушення трудової, виробничої та навчальної дисципліни

Хід заходу

Вчитель. Доброго дня, діти! Сьогодні на нашій виховній годині присутні гості. Привітайтесь з ними. Тема нашої розмови: «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Тож говоритимемо і про вибір професії, і про її безпеку. А допоможуть мені сьогодні: незалежний експерт,  медична сестра нашого закладу, та ведучі Марія, Аліса та Аріна.

Епіграфом я обрала слова відомого вченого Ч. Дарвіна, прочитайте їх, будь ласка.

Якщо ви вдало оберете професію і вкладете у неї душу, то щастя саме знайде вас.

Ч. Дарвін

Ведучий 1.

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість   -  одна  з   найважливіших   умов відчуття  життєвої  повноцінності.   Вибір навчального закладу, а згодом професії, значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини. Тут не можна докладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми. Не  менш  важлива  обставина - людина повинна робити те, до чого має хист і здібності.  Таку працю вона   виконуватиме   залюбки   і найкраще. Це принесе користь людині і всьому суспільству.

Ведучий 2.

Професій безліч є цікавих,

Але свою вгадати як?

Хто нам порадить, хто підкаже?

І я собі міркую так.

Потрібно лікувать хвороби,

Навчать у школі дітлахів,

Пожежі вчасно загасити

Водить у морі кораблі

Смачні обіди готувати,

І з деревом знаходить лад,

В торгових точках працювати,

Ростить фруктовий пишний сад.

Психологам людей вивчати,

А кочегару – дать тепло.

Артисту в опері співати,

Поліції долати зло.

І скільки їх ми б не назвали –

Усі стоять в однім строю,

Але, звичайно, ми із вами,

Повинні визначить свою…

Отже, основним завданням кожного з нас сьогодні є підготовка до свідомого вибору майбутньої професії.

Ведучий 3.

Не за глибокими морями,

Не за дрімучими лісами,

Не в якомусь чужоземному царстві,

А в нашому рідному місті,

Споконвіку живуть-поживають

І горя не знають

Дуже працьовиті українці.

Професіоналів серед них багато.

Вони - майстри своєї справи.

На роботу ідуть, як на свято.

Шанують люди їх талант і славу.

Учитель. Світ професій дуже великий, їх налічується близько шести тисяч. Професії умовно поділені на декілька груп.  А зараз ми помандруємо у світ професій і познайомимо вас із класифікацією спеціальностей, а саме:

1. Людина - людина.

2. Людина - техніка.

3. Людина - природа.

4. Людина - знакова система.

1 група. До першого типу «Людина - людина» належать такі професії: педагог, лікар, продавець. Той, хто хоче обрати професію такого типу, повинен розвивати свої організаторські здібності, уміння спілкуватися з людьми, мати терпіння, врівноваженість.

Коментар експерта: до професійних захворювань цього типу можна віднести

Трудова   діяльність   людини   має декілька видів:

- фізична праця (пов'язана з навантаженням на м'язи та опорно-руховий апарат людини) — легка, середня, важка;

- розумова праця (пов'язана з нервово-емоційним напруженням) — мало напружена, помірно напружена, напружена;

- механізована праця (вимагає менших витрат енергії та м'язових навантажень, ніж ручна, проте характеризується великою швидкістю і монотонністю рухів людини, що призводить до швидкої втомленості та зниження уваги). Праця на конвеєрі характеризується ще більшою швидкістю та одноманітністю рухів. Людина працює тут у ланцюжку людей, які виконують інші операції, тому час виконання операцій суворо регламентовано, а це вимагає великого нервового напруження і призводить до швидкого нервового

виснаження та втоми.

2 група. Другий тип «Людина - техніка» включає в себе професії, пов'язані зі створенням, монтажем, зборкою і наладкою технічних пристроїв, ремонтом техніки. Приклади: зварювальник, інженер, водій, швачка, електромонтер інженер, водій, електрик, слюсар. Щоб оволодіти цими професіями, треба серйозну увагу приділяти геометрії, фізиці, урокам трудового навчання, технічній праці.

3 група. Третій тип «Людина - природа» об'єднує професії ветеринара, агронома, геолога, зоотехніка, овочівника, квітникаря, садівника, мікробіолога

4 група. Четвертий тип «Людина - знакова система» включає такі професії, як програміст, економіст, коректор, менеджер, бухгалтер, музикант, актор, письменник, художник, архітектор, дизайнер, модельєр, косметолог

Коментар експерта: до професійних захворювань цього типу можна віднести

Обираючи професію слід, перш за все, брати до уваги фізичний та психологічний стан людини, стан здоров'я. Так, небажано обирати будівельні професії, якщо організм схильний до застудних захворювань і реакцій алергійного характеру; тим, хто має дефекти зору, не рекомендуються професії водія автотранспорту та електронника (доводиться працювати    з    дрібними    деталями),    кравчині    і закрійника, в'язальниці і гаптувальниці; тим, хто має слабкий вестибулярний апарат - обирати професії, пов'язані з мореплавством та керуванням літака.

Ведучий 1.

Що таке професія? Професія – це певний вид праці. У кожній професії є свої різновиди праці, які називаються спеціальностями (фахами). Наприклад, немає професії «учитель узагалі», а є – учитель початкових класів, учитель географії, математики, тощо, інженер може бути інженером-електриком, інженером-програмістом, інженером-механіком тощо.

Вчитель: Діти проведемо вікторину «Плутанина в професіях».

Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». ПрезентаціяСценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

Справа в тому, що, зібравши інформацію про професії, у мене відбувся збій у комп'ютері. Назви професій, їх зміст - геть усе переплуталося! Будь ласка, допоможіть розібратися в цій плутанині.

1. Люди цих професій добре знаються на комп'ютерах, вміють складати програми, розбиратися в різноманітних складових комп'ютерної техніки. Назвіть мені професії з цим пов'язані. (Інженери-програмісти, користувачі ПК, провайдери, інженери-електронники)

2. А хто лікує тварин, спостерігає за санітарними нормами в тваринницьких фермах, проводить просвітницьку санітарну роботу? (Ветеринарні лікарі)

3. Вони ходять у спеціальному одязі. Приїздять на допомогу, коли горить дім, або сталася надзвичайна ситуація: землетрус, паводок, екологічне лихо. Які це професії?

(Пожежники, які працюють у підрозділах МНС)

4. Люди цих професій добре знаються на різних мікробах, бактеріях. Знаходять різноманітні ліки від хвороб. Слідкують за санітарними нормами, лікують людей, знаються на ліках. (Мікробіолог, працівник санепідемстанції, лікар, медсестра, фармацевт)

6. А люди цих професій добре знаються на виготовленні металу та виробів із нього. Які це професії? (Металурги, сталевари, прокатники, машинобудівники)

7. Вони охороняють спокій громадян. Ведуть правоохоронну роботу. Захищають людей у суді. (Працівники міліції, юристи, адвокати, юристи-консультанти)

Гра  «Мікрофон»

Ведучий 2.  Людина, яка обирає професію, повинна мати повну інформацію про існуючі професії, які можна одержати в центрі зайнятості населення, під час проведення днів відкритих дверей у навчальних закладах, ярмарок професій, у довідковій літературі.

Вчитель: Існує вислів: «Перша ознака здорового життя – праця». Якщо людина вміло обрала для себе професію, то від своєї праці вона отримує насолоду, приносить користь своїм рідним і державі. Держава, у свою чергу, цінує життя і здоров’я своїх громадян, охороняє їх законом в процесі праці. В Україні охорона праці здійснюється за такими нормативно-правовими актами: -   Конституція України, Закон України «Про охорону праці», Кодекс законів про працю. Глава ХІ. Охорона праці. Послухайте довідку щодо дня охорони праці

Ведучий 3. «28 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ТА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ»

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Ведучий 1. З розвитком автоматизації та механізації виробництва полегшилася праця, але одночасно підвищилася небезпека для життя здоров’я працюючих. Так щорічно в Україні у процесі суспільного виробництва травмується майже 35 тис. осіб, з них приблизно 1.4 тис. гине.

 Ведучий 2.

Закон України «Про охорону праці» передбачає:

-    гарантії прав громадян на охорону праці;

-    організацію охорони праці на виробництві;

-    стимулювання заходів щодо охорони праці;

-    державне управління охороною праці;

-    державний нагляд і контроль за охороною праці;

-    відповідальність працівників за порушення вимог законодавчих і нормативних актів про охорону праці.

Вчитель. Прокоментуйте слайд.

Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

Характерною рисою життя кожного з нас повинно стати:

« Суворо дотримуватися вимог безпеки праці при виконанні будь – якої роботи»

У цьому нам допоможуть знаки. Погляньте на подані знаки та спробуйте визначити їхнє призначення.

синій

Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

червоний

Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

жовтий

Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

зелений

Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

Гра «Знаки»

Які надзвичайні ситуації можуть виникнути в навчальному закладі під час занять?

Учні відповідають

- Пожежа;

- Ураження електричним струмом;

- Травматизм на уроках виробничого навчання, фізичної культури, при проведенні лабораторних та практичних занять, на перерві, під час проведення екскурсій.

Ви досягнете успіху, якщо використаєте при виборі професії формулу: «Можу - Хочу – Треба» .

Давайте з’ясуємо, що означають ці слова для вас.

«Хочу» – це те, що мене приваблює в професії.

«Можу» – це мої здібності, можливості, стан здоров’я, що потрібні для обраної професії.

«Треба» – попит на обрану професію на ринку праці.

Ведучий 3.

Якщо хочеш завжди в достатку жити,

То поважай роботу, труд люби.

Старайся вчитися усе робити.

І як почав, то не лінуйся, а роби.

Щоб в світі жити радісно й щасливо,

Добро твори у світі кожну мить.

Робота, праця – це велике диво,

Вона людину вчить на світі жить.

Бо тільки труд людський – всьому основа

Від нього і добробут, і прогрес,

Достаток в домі, у дітей обнова

І безліч рукотворних див!

Вчитель. Ми  починали нашу роботу словами відомого англійського вченого, а закінчити мені хотілося б словами Григорія Савича сковороди: «щасливий, хто мав змогу знайти щасливе життя. Але щасливіший той, хто вміє ним користуватись. А головне. Щоб потрібне було не складним, а складне стало непотрібним»

І дай вам Боже в мирі проживати,

Щоб завжди руки мали ремесло,

Щоб працювали в нашій Україні,

Щоб легко і щасливо вам було!

А найголовніше, щоб ваша робота була безпечною!

Презентація. Завантажити презентацію

Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

Сценарій виховного заходу «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє». Презентація

 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -