150 - мінімальний бал ЗНО з профільних предметів при вступі на медичні спеціальності

150 - мінімальний бал ЗНО з профільних предметів при вступі на медичні спеціальностіЦе перша вступна кампанія, де буде застосовано поріг ЗНО у 150 балів для медичних спеціальностей 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 228 «Педіатрія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я». Таке обмеження - необхідний крок, адже абітурієнт має довести, що має достатню мотивацію та здібності, щоб опановувати лікарську професію.

У розвинених країнах світу подібні обмеження для вступу на медичні спеціальності діють уже давно. Наприклад, у Великобританії прохідний бал дає шанс лише 10% абітурієнтам, у у США  - 15%.

Встановлення мінімального прохідного балу ЗНО для українських абітурієнтів - це перший крок на шляху поліпшення медичної освіти в Україні, наближення її до світових стандартів.

Саме тому Міністерство охорони здоров'я радить майбутнім абітурієнтам медичних ВНЗ перевірити свої знання на пробному ЗНО.

Нагадаємо  до 31 січня можна зареєструватись на пробне тестування з одного предмету на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Інформує МОЗ

Популярний ВНЗ

Національний фармацевтичний університет у м.Харкові

ФАРМАЦІЯ СЬОГОДЕННЯ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ
Ректор університету
Черних В. П. Черних
Валентин Петрович –