Для вчителів підготували 16 навчальних модулів з формування громадянської компетентності

Для вчителів підготували 16 навчальних модулів з формування громадянської компетентностіВчителі шкіл можуть вільно скористатися низкою цікавих навчальних метеріалів з формування громадянської компетентності в учнів. 16 відповідних модулів розробили разом студія он-лайн освіти EdEra та Інститут лідерства, інновацій та розвитку. Переглянути їх можна за посиланням.

Модулі базуються на навчальних програмах для 5-9 класів, які передбачають 4 наскрізні змістові лінії: «Здоров'я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність», «Громадянська відповідальність», «Екологічна безпека та сталий розвиток». Вони проходять через всі предмети та дозволяють формувати у дитини ключові компетентності та інтегрувати знання про світ.

Тож основна ідея навчальних модулів полягає в тому, щоб формувати громадянську компетентність не лише через вивчення шкільних предметів суспільно-гуманітарного циклу, а й через біологію, географію, математику та фізику, тобто через всі без виключення шкільні предмети або через їх інтеграцію.

Учитель може обрати тему модуля залежно від предмету та класу, в якому викладає, та адаптувати навчальні матеріали на власний розсуд. Кожен навчальний модуль (це може бути один урок, декілька або навіть проектний день) містить сценарій уроку, презентації та рекомендації вчителю з акцентом на тих складових громадянської компетентості, які найкраще можуть бути сформовані з допомогою обраної теми.

Модулі можна відсортувати за 6 категоріями:

  • соціальний активізм
  • кричне мислення
  • права людини
  • фінансова грамотність
  • громадянська відповідальність
  • медіаграмотність

Наприклад, у категорії «Права людини» вчитель може запропонувати учням побудувати «Ідеальну державу». У цьому занятті діти дізнаються, чим держава відрізняється від країни, розглянуть характеристики та критерії успішності держав світу. А насамкінець – стануть консультантами для України, застосувавши отримані знання на практиці.

Інформує МОН

Нові матеріали

Використання заводських матеріалів в курсовому проектуванні з дисципліни «Планування та організація діяльності підприємства». Методична розробка
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич обговорила перспективи вищої освіти з тернопільськими педагогами
У МОН визначились з кандидатурою освітнього омбудсмена
За перший тиждень вступної кампанії абітурієнти створили майже 120 000 електронних кабінетів
Документи про середню освіту є дійсними без печатки школи, - роз'яснення МОН
Обсяги державного замовлення на підготовку фахівців у 2019 р.
Автору підручника з історії України рекомендували замінити термін російсько-українська війна на "гражданский конфликт"
Лілію Гриневич не пустили в школу
Кабмін спростив процедуру проведення дослідів для вишів та наукових установ
Хто має право на пільговий вступ у заклади вищої освіти

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович