ДПА-2019 у 9 класі: поетапно про найголовніше

ДПА-2019 у 9 класі: поетапно про найголовніше

Наприкінці цього навчального року в усіх закладах середньої освіти відбудеться ДПА у 4-х, 9-х та 11-х класах (у формі ЗНО). Запорука успішного складання ДПА – завчасна та поетапна підготовка.  Отож, коротко про найголовніше.

Форма контролю. Цього року державну підсумкову атестацію у 9 класі складатимуть у письмовій формі, а не у формі ЗНО, як про це писали у засобах масової інформації раніше. ДПА формі ЗНО для 9 класу планується не скоріше 2027 року.  Міністерство освіти і науки вже надало відповідні роз’яснення щодо цього питання. 

Предмети. Обов’язковими для дев’ятикласників є українська мова (диктант) та математика. Третій предмет на вибір з переліку, який щороку затверджує МОН. 
Для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини, третій предмет можна обрати з нижче наведеного переліку: біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), інформатика, історія України, правознавство (практичний курс), українська література, фізика, хімія.
Для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини - біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, правознавство (практичний курс), українська література, фізика, хімія.

Якщо обрали іноземну мову (англійську, німецьку, французьку або іспанську), то будьте готові до деяких нововведень, адже  атестація складатиметься з 3-х частин:
•    аудіювання
•    читання
•    використання мови

Аудіювання у 9-му класі проводиться для того, аби діти свого роду потренувались перед ЗНО в 11-му класі. Окрім того, згідно з чинними освітніми програмами аудіювання є  частиною семестрового контролю з іноземних мов. Тому для дітей такий формат оцінювання не повинен бути сюрпризом. 
На виконання завдань з іноземної мови учень матиме 60 хвилин. Завдання готує вчитель.
Матеріали для аудіювання мають містити аудіозапис тексту та одне післятекстове завдання. Для рівня стандарту аудіотекст  тривалістю 1-2 хвилини, для поглибленого вивчення – 3-4 хвилини. Школярі слухатимуть запис двічі, після цього виконають завдання до нього.
Нововведення з іноземної. У 2019 році як оцінку за ДПА з іноземної мови зараховуватимуть сертифікат або диплом, що підтверджує рівень володіння мовою А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище.

Місце і час проведення. ДПА проводиться у закладі освіти, де навчається дитина. Терміни затверджує керівник навчального закладу у межах навчального року. 
Оцінювання. Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів. Результати ДПА заносяться до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас) і враховуються при визначенні середнього балу відповідного документа. 

Редакція освітнього порталу «Академія» бажає всім наполегливості у підготовці до ДПА, успіху та відмінних оцінок! 

 

 

 

Популярний ВНЗ