Хто такі вегани?

Хто такі вегани? Ілюстративне фото / medicalnewstoday.com

Останні декілька років все частіше чуємо від ЗМІ, що вегани знають секрет довголіття. І прихований він у їхньому раціоні харчування. Отже, вперед – до просвітництва.

Хто вони? Вегани – це люди, котрі відмовилися від продуктів експлуатації тварин, а їх раціон базується виключно на продуктах рослинного походження. Коли вегетаріанці вживають яйця, мед, молоко тощо, то у веганів ці продукти під табу. Чому? Бо це продукти створені шляхом експлуатації. Окрім цього вегани стають на захист тварин і відмовляються від шкіри та хутра, деяких ліків та харчових добавок. Проте, зауважу, що слово «відмова» звучить надто гучно у вухах веганців. Адже вони не просто відмовляються від м’ясної їжі, вони її замінюють. Наприклад, м’ясні котлети – на котлети з нуту, рибу замінюють бурими водоростями, що містять жирні Омега-3 кислоти, такими як норі, комбу, вакаме.

Що підштовхує людей до веганства? Веганство – це спосіб життя. Очевидно, щоб дійти до цього, людина проходить певний етап самоідентифікації. Аналізує свій стан здоров’я, глобальні проблеми насилля та експлуатації у світі, тенденції здорового харчування тощо.

І тут стає зрозумілим, чому, ставши веганом, у тебе покращиться здоров’я. Щоб організм отримував достатню кількість вітамінів, вегани «будують» свій раціон харчування ПРАВИЛЬНИМ! Він містить усю повноту необхідних людському організму елементів: метіонін, білок, залізо, кальцій, клітковина і т.д. Окрім цього, до раціону додають вітамін В12, який міститься тільки у тваринній їжі.

Отже, тенденції веганства стрімко збільшуються. Зараз у їх прихильників є свій веганський прапор та символ, а 1 листопада у світі відзначають Міжнародний день вегана.

Тетяна Брославська

Популярний ВНЗ