«Як перейти зі школи, де напихають знаннями, до школи компетентностей для життя?» - Лілія Гриневич на брифінгу у ТНПУ

Лілія Гриневич на брифінгу у ТНПУ ім.В.Гнатюка

11 грудня 2018 року з робочим візитом у ТНПУ ім.В.Гнатюка завітала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. У програмі візиту: відкрита зустріч з освітянами Тернопільської області та студентами педагогічного університету, брифінг щодо основних питань реалізації програми Нової української школи, участь у засіданні Клубу успішних людей ТНПУ тощо. Про найцікавіше у реалізації ключової реформи освіти з брифінгу Міністра у тезах та цитатах.

Інспектування Міністром освіти сільської школи на Тернопільщині

«Для нас дуже важливо зробити доступ до якісної освіти для всіх дітей. Ми побували у школі, де оновлено навчальні приміщення. Основною стрижневою ідеєю середньої освіти є, без сумніву, Нова українська школа. Перший клас працює за новим стандартом, всі вчителі початкових класів пройшли підвищення кваліфікації. Сьогодні ми перевіряли, як це працює для дітей і що про це думають вчителі. Для нас важливо зберегти мотивацію дітей до навчання в початковій школі. Для цього ми повинні перейти до педагогіки партнерства, педагогіки, яка концентрується на індивідуальності кожної дитини», - Лілія Гриневич

Про проблему невчасного облаштування партами

Про проблеми з невчасним облаштуванням меблями навчальних закладів, Міністр відповіла, що ринок виробників меблів для освітніх потреб виявився не готовим до інвестицій, які сьогодні даються в освіту.

Як батьки можуть покращити  життєві шанси на успішність своїм дітям?

Лілія Гриневич: «Наша ідея – апелювати до мудрості батьків. Якщо ваша дитина навчається в маленькій школі, де один вчитель навчає декілька предметів, де немає кабінетів, де немає обладнання, щоб дитина отримала якісну сучасну освіту, не тримайтеся за цю школу, а дайте можливість, особливо учням старших класів, вчитися в якісних умовах. Тоді ви покращите їхні життєві шанси на успішність. Тому опорні школи зараз повинні стати своєрідним магнітом».

Лілія Гриневич на брифінгу у ТНПУ ім.В.Гнатюка

Лише співпраця може дати хороший результат

«Реформа освіти є результатом акумуляції зусиль всіх рівнів влади. Лише співпраця може дати хороший результат», - Міністр освіти і науки України.

Плани на 2019 рік: нова програма базової школи, нові правила кваліфікації вчителів та неминуча суспільна дискусія

«У 2019 році ми продовжуємо реформу «Нова українська школа», вже виділено мільярд гривень на оновлення бази, бо знову прийдуть нові діти – нова паралель класів. Буде й надалі продовжуватись підвищення кваліфікації вчителів. Вчителі, які мають цьогоріч четверті класи, вже почали проходити підвищення кваліфікації. Хочемо надати можливість вчителям самостійно обирати, як вони хочуть підвищувати кваліфікації: половину того часу, який вони мають присвятити навчанню, можуть обрати начальний модуль з переліку навчальних освітніх програм, які проводять не тільки, інститути післядипломної освіти, а інколи і громадські організації. Наприклад, в нас є громадські організації, які чудово володіють методиками навчання дітей з особливими потребами. Зараз, у випадку інклюзивної освіти, це потрібно всім вчителям.

Цікавим 2019 рік є тим, що ми зараз завершуємо опрацювання нового стандарту базової освіти (5-9 клас). Це буде широка суспільна дискусія: як перейти зі школи, де напихають знаннями, до школи компетентностей для життя», - Міністр освіти і науки України.

Лілія Гриневич на брифінгу у ТНПУ ім.В.Гнатюка

 

 

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович