Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Опубліковано Редактор чт, 06/05/2014 - 09:51
Аданицька Олена Володимирівна,
учитель фізики
Комунального закладу "Харківська спеціальна
загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів №6"
Харківської обласної ради
Мета уроку:
- освітня: ознайомити з будовою і принципом дії електромагніту; дослідити його властивості; ознайомити з практичним використанням електромагніту, навчитися складати електромагніт, випробувати його дію.
- виховна: виховання в учнів уміння працювати в колективі, формувати сумлінне ставлення до навчальної праці, сприяти вихованню дисциплінованості.
- розвивальна: розвивати в учнів пізнавальний інтерес (на основі фізичного експерименту).
- корекційна: розвиток розмовної мови, робота над контрольним звуком, розвиток слухового сприйняття.
Наочність і обладнання: ПК, презентація, проектор, MS Power Point, картки, ізольований мідний дріт, джерело струму, залізні цвяхи, з’єднувальні проводи.
Тип уроку: комбінований.
План уроку:
Хід уроку
Привітання з дітьми, перевірка відсутніх та домашнього завдання.
2. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування:
Запропонувати відповісти учням на запитання: «Що спільного між електричним шкільним дзвоником, електродвигуном, підіймальним краном на складі металобрухту та збагачувачем залізної руди?» (У процесі обговорення учні повинні дізнатися, що в усіх цих пристроях використовують електромагніт, а в ході уроку вони з’ясують, як він працює.)
Тому тема нашого уроку «Електромагніти та їх застосування».
Будова електромагнітів та сфера їх застосування.
Електромагніт - це котушка, що складається з великого числа витків дроту, намотаного на дерев'яний каркас. Коли в котушці є струм, залізні ошурки притягуються до її кінців, при відключенні струму вони падають.
Електромагніт - це пристрій, що створює магнітне поле під час проходження електричного струму.
1- каркас, виготовлений із діелектрика. 2 - ізольований дріт - обмотка електромагніту. 3 - клеми, за допомогою яких електромагніт приєднують до джерела струму. 4 – осердя (сердечник), виготовлене з магнітного матеріалу.
Магнітні властивості електромагніту залежать від сили струму, від кількості витків, від магнітних властивостей осердя, від форми і розмірів котушки.
Застосування електромагніту.
Електромагніт — одна з основних деталей багатьох технічних приладів: дзвоника, електричного телеграфу, телефону, мікрофону, електромагнітного реле, для перенесення сталевих деталей і залізного брухту обладнують піднімальні крани.
Магнітні властивості котушки зі струмом використовують у навушниках і гучномовцях. Основними елементами навушника є котушка зі струмом і сталевою мембраною. Якщо сила струму в котушці змінюється, змінюється й сила, з якою котушка притягує мембрану. Унаслідок цього мембрана коливається, створюючи згущення й розрідження повітря, що до неї прилягає, тобто породжуючи звукові хвилі.
Електромагніти широко застосовують у техніці, адже їхню магнітну дію легко регулювати, змінюючи силу струму в обмотці; електромагніти можна виготовити будь-яких форм і розмірів.
Практичне завдання «Складання найпростішого електромагніта»:
Вам знадобитися:
Зачистите кінці мідного дроту, знявши ізоляцію. Підключивши мідну обмотку до батарейці, залізні предмети почнуть намагнічуватися. Відключивши батарейку, сердечник втратить магнетизм.
1) Прочитати параграф 29, с. 104-105
2) Написати де використовуються електромагніти.
3) Завдання на картках ( визначення сили струму)
До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.
Правила сайту:
Освітній портал "Академія": новини освіти, база даних ВНЗ, онлайн-курси для підготовки до ЗНО, база репетиторів, бібліотека підручників, зразки творів медалістів.
Theme Originally Created by Devsaran