Конспект уроку (захист проекту) «По життю з дробами». Презентація

Предмет: 
Навчальний рівень: 

Половнікова Ірина Ігорівна, вчитель математики Полтавської гімназії №33Половнікова Ірина Ігорівна,
вчитель математики
Полтавської гімназії №33

Мета уроку:

Освітні:

  • сформувати вміння проводити дії з дробами, необхідні для застосування у практичній діяльності;
  • виробити навички застосування правил при розв’язанні задач на дроби з різних сфер життя;
  • узагальнити методи та етапи вирішення завдань на дроби;
  • навчити в процесі реальної ситуації використовувати ці методи.

Виховні:

  • вміння слухати і вступати в діалог;
  • брати участь у колективному обговоренні проблем;
  • інтегруватися в групу однолітків і будувати продуктивну взаємодію;
  • виховувати відповідальність і акуратність.

Розвиваючі:

  • вміння обробляти інформацію і ранжувати її;
  • формувати комунікативну компетенцію учнів;
  • вибирати способи вирішення завдань в залежності від конкретних умов.

Хід уроку

Етап 1. Самовизначення до діяльності

А у нас сьогодні буде не зовсім звичайний урок. А урок-захист проекту. Отже, наша гіпотеза – без дробів на світі жити складніше!

Об'єкт дослідження: звичайні дроби

Мета дослідження: довести, що звичайні дроби є важливою частиною життя людей.

Завдання дослідження:

  • Вивчити історію виникнення дробів;
  • Дізнатися, де в нашому житті зустрічаються дроби;
  • З'ясувати необхідність використання звичайних дробів, як у професійній діяльності, так і в повсякденному житті;
  • Зробити висновки і познайомити з результатами дослідження

Мета наша – дізнатися, де зустрічаються дроби в навколишньому світі, для цього клас поділився на групи, і кожна група займалася пошуком інформації. Ось, що у нас вийшло ...

А почнемо ми з розминки, я пропоную вам розв’язати таке завдання і дізнатися, де ще застосовуються дроби.

Кожен з вас (я сподіваюся) намагається бути акуратним і старанним учнем, встигати за день багато: добре підготувати домашнє завдання, погуляти, допомогти по дому, почитати і погратися, і для цього потрібно правильно розподілити свій час.

Звичайно, це вимагає великої сили волі. Але якщо ви цьому навчитеся, станете цілеспрямованими і організованими і встигнете все, що забажаєте.

Давайте вирішимо задачу, складену Незнайкою. Він хоче правильно розподілити свій час. Перевіримо, чи правильно він це зробив?

Якось раз Незнайка вирішив почати нове життя. Він склав собі такий розклад на добу: 1/6 частину доби – читання розумних книжок; 3/8 – здійснення добрих справ; 1/12 – на прийом їжі (сніданок, обід, вечеря); 2/8 – на заняття спортом; 8 годин сон. Чи зможете ви допомогти йому і сказати, чи виконаємо його план?

Етап 2. Захист проекту.

Тривалий час дроби вважалися найважчим розділом математики. У німців навіть склалася приказка «потрапити в дроби», що означає потрапити в скрутне становище.

Надаємо слово групі «Історики»

Презентація групи:

Завдання групи:

Про статуї «Міневри»

Я виліплена з золота. Поети, то злато в дар принесли. Хорізій приніс половину всієї жертви, Фестія частину восьму дала, десяту – Солон. Частина двадцята – жертва співака Фімісона. А дев'ять – все завершили талантів – обітниця, Арістоніком дана. Скільки ж злата поети разом в дар принесли?

Про басейні і чотири джерела. Джерела Герона Олександрійського (І століття до н. е.)

З-під землі б'ють чотири джерела. Перше заповнює басейн за 1 день, друге – за 2 дні, третє – за 3 дні, четверте – за 4 дні. За скільки часу заповнять басейн чотири джерела разом?

Задача про Муз

Бачучи, що плаче Ерот, Киприда його запитує: «Що тебе так засмутило, відповідай негайно!» «Яблук я ніс з Гелікона чимало, Ерот відповідає – Музи, звідки не візьмись, напали на солодку ношу. Частину дванадцяту вмить забрала Евтерпа, Кліо п'яту частину взяла, Талія – частку восьму. З частиною двадцятою пішла Мельпомена. Чверть взяла Терпсіхора. З частиною сьомою Ерато від мене втекла. Тридцять плодів вкрала Полігімнія. Сотню і двадцять взяла Уранія, триста плодів забрала Калліопа. Я повертаюся додому майже з порожніми руками. Тільки півсотні плодів мені залишили Музи». Скільки плодів ніс Ерот до зустрічі з Музами?

Надаємо слово групі «Біологи»

Презентація групи

Задача групи.

Давайте порахуємо добову потребу організму підлітка в вітаміні С в мг, розв’язавши приклад

Надаємо слово групі «Кулінари»

Презентація групи

Задача групи

Обчисліть загальну масу тіста, якщо воно складається з таких інгредієнтів:

Надаємо слово групі «Музиканти»

Презентація групи

Надаємо слово групі «Спортсмени»

Презентація групи

Завдання групи:

Камені для керлінгу традиційно виробляються в Шотландії з надзвичайно рідкісної і твердої породи граніту. Кожен камінь має округлу форму, ретельно полірується і важить 19,96 кг. Протягом одного енду команди по черзі випускають по 8 каменів. Визначте масу 8 каменів.

Надаємо слово групі «Архітектори»

Презентація групи «Архітектори»

Дроби в геодезії

У геодезії існує метод зйомки землі, названий космічне зондування. Це дуже складний метод можна спростити, використовуючи дроби при розрахунках формул. Завдяки їм, геодезисти можуть отримати найбільш якісне зображення поверхні Землі.

Етап 3. Висновок.

Вивчивши історію виникнення дробів, і дослідивши області застосування дробів, ми довели, що:

Дроби знайшли широке застосування в навколишньому світі і в різних науках;

Значення дробів в житті дуже велике. З їх допомогою будують споруди, лікують людей, вимірюють час, пишуть музику і шиють одяг. Значення дробів важко переоцінити.

Наша гіпотеза: «Звичайні дроби – важлива частина життя людей» повністю підтвердилася.

Хотілося б сказати слова Льва Миколайовича Толстого «Людина подібна дробу, чисельник якого є те, що людина являє собою, а знаменник - те, що він думає про себе».

Етап 4. Підведення підсумків уроку. Домашнє завдання.

• Написати розповідь «Дроби в професії моїх рідних».

• Розв’язати будь-яке завдання, що найбільш зацікавило.

Закінчити наш урок хочеться словами видатного римського оратора і письменника Цицерона, який жив в першому столітті до нашої ери. Він говорив:

«Без знання дробів ніхто не може визнаватися тим, хто знає арифметику!»

Завантажити презентацію

Презентація до уроку  «По життю з дробами»

Презентація до уроку  «По життю з дробами»

Презентація до уроку  «По життю з дробами»

 

 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Національний фармацевтичний університет у м.Харкові

ФАРМАЦІЯ СЬОГОДЕННЯ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ
Ректор університету
Черних В. П. Черних
Валентин Петрович –