Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич обговорила перспективи вищої освіти з тернопільськими педагогами

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич обговорила перспективи вищої освіти з тернопільськими педагогами

13 липня, в ТНПУ ім.В.Гнатюка побувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Протягом навчального року це вже третій візит очільниці міністерства в педуніверситет, що й не дивно, адже ТНПУ ім.В.Гнатюка - потужний і сучасний заклад вищої освіти, провідний в регіоні, другий в рейтингу педагогічний виш України, лідер гуманітарної освіти, його приклад і досвід може бути корисним для інших закладів освіти України, тож обговорення актуальних питань освіти було плідним і конструктивним. 

Зустріч проходила під головуванням ректора ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Богдана Богдановича Буяка, який подякував Лілії Михайлівні (до речі, - стейкхолдеру  Клубу успішних людей ТНПУ ім.В.Гнатюка) за увагу до університету і  постійну готовність до діалогу.  

Серед учасників зустрічі, окрім працівників ТНПУ ім.В.Гнатюка, були представники ще трьох національних університетів Тернополя - студентської столиці України, місцевих коледжів, а також освітяни області.  

Міністр освіти і науки поділилася власним педагогічним досвідом та сприйняттям учительської праці та мотиваційними прикладами. У своєму виступі Лілія Гриневич зупинилася на питаннях трансформації освіти та викликах, які стоять перед сучасною освітою в Україні. 

Серед іншого обговорювалися питання автономії університетів, наукової роботи, перспективи співпраці університету з середніми навчальними закладами, специфіка наукової роботи та публікацій педагогічних університетів у порівнянні з класичними, а також різні аспекти вступу іноземних громадян. 

Свої аргументи Міністр ілюструвала прикладами з освітянського досвіду Польщі, Фінляндії, Бельгії тощо.  

Виступ Л.Гриневич викликав жвавий інтерес аудиторії.

Обговорення актуальних питань освіти в ТНПУ з Лілією Гриневич

Значну частину часу Лілія Гриневич присвятила відповідям на чисельні запитання учасників, а з окремих питань запропонувала підготувати письмові звернення для подальшого розгляду і вирішення. 

Особлива увага була приділена врахуванню впливу працевлаштування випускників при оцінці роботи вишу. Так, ТНПУ ім.В.Гнатюка впродовж багатьох років посідає перше місце серед педагогічних вишів як за держзамовленням, так і за працевлаштуванням. Налагоджений зв'язок зі школами та з випускниками. Відповідаючи на запитання першого проректора ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Терещука Григорія Васильовича, Лілія Михайлівна наголосила, що працевлаштування випускників  є надзвичайно важливим показником якості роботи навчального закладу, тож механізм його оцінки і врахування надалі буде вдосконалюватися. 

Наприкінці Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, тепло звернувшись до учасників зустрічі, наголосила, що вона особисто високо цінує їхню працю, подякувала за успішну діяльність, висловила сподівання, що розпочата реформа буде втілюватися планомірно прогресивно, а також побажала освітянам гарно провести літо.  

Прес-служба ТНПУ

 

Нові матеріали

60 354 абітурієнти отримали рекомендації на бюджет. Що робити далі?
Українські виші отримають 100 млн грн на базове фінансування науки
Використання заводських матеріалів в курсовому проектуванні з дисципліни «Планування та організація діяльності підприємства». Методична розробка
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич обговорила перспективи вищої освіти з тернопільськими педагогами
У МОН визначились з кандидатурою освітнього омбудсмена
За перший тиждень вступної кампанії абітурієнти створили майже 120 000 електронних кабінетів
Документи про середню освіту є дійсними без печатки школи, - роз'яснення МОН
Обсяги державного замовлення на підготовку фахівців у 2019 р.
Автору підручника з історії України рекомендували замінити термін російсько-українська війна на "гражданский конфликт"
Лілію Гриневич не пустили в школу

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович